Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Менің туыстарым -

Менің туыстарым

Сабақ жоспары | Предметы | Әдебиеттен ашық сабақтар Загрузок: 414 | Просмотров: 3125 | Размер: 59.5 Kb | Автор: Тәрбие
. Батыс Қазақстан облысы
Бөрлі ауданв
Ақсай қаласының №5 жалпы орта білім беретін
мектебінің орыс сыныбындағы қазақ тілі мен әдебиеті
пәнінің мұғалімі Д. С. Кусаинова

Қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспар.7-сынып

Сабақтың тақырыбы: Менің туыстарым
Сабақтың мақсаты: Білімділік: туыстық қатынастар туралы түсінік беру Дамытушылық: Танымдық қызығушылығын арттыра отырып, шығармашылық қабілеттерін дамытады.
Тәрбиелілік: Топпен жұмыс жасай біледі, бір-бірін сыйлайды, көмектеседі.
Күтілетін нәтиже Оқушылардың ауызекі сөйлеу тілдерің дамыту.жас ерекшеліктеріне қарай тапсырмаларды орындау арқылы жаңа тақырыпты толық меңгерту.сыни тұрғыдан ойлауға дағдыландыру.
Сілтеме 7-сынып қазақ тілі оқулығы , 9,10,11беттер,

Сабақта қолданылатын материалдар: 1. Оқулық 4. АКТ
2.тапсырма жазылған кеспе қағаздар
3.смайликтер 5.өзін бағалау парағы
Оқыту әдістері: СТО
Ой қозғау
Оқыту үшін бағалау 1.топтық жұмыс
2.талдау жұмысы

Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың зейінін сабаққа аудару, оқушыларды түгендеу,мақал- мәтелдер арқылы оқушыларды 3 топқа бөлу, топ ережесін еске түсіріп, іліп қою.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру 1. Үй жұмысын тексеру
2.сөйлемнің түрлеріне мысалдар келтіру.
ІІІ. Жаңа сабақ Сұрақ –жауап арқылы жаңа сабақты ашу.

ІҮ. Тапсырма 1-топ1.1мәтінмен танысу.(түсінгендерін постерге жазу)
1.2.мәтіннен бірнеше сөйлемді,сұраулы сөйлемге айналдыр.1.3.бос орынга жіктік жалғауын жаз. 2-топ.1.1. мәтінмен танысу.(түсінгендерін постерге жазу) 1.2. мәтінен бірнеше сөйлемді,сұраулы сөйлемге айналдыр.1.3.жіктік жалғауын пайдаланып сөздерді байланыстыр.
3-топ.1.1.мәтінмен танысу.(түсінгендерін постерге жазу . 1.2. мәтінен бірнеше сөйлемді,сұраулы сөйлемге айналдыр.1.3.берілген сөздерден үлгідей сөйлем құраңыз.
Ү. Сергіту сәті Қимыл қозғалыс жаттығуын жасау
ҮІ. Пысықтау 10 бет.3 деңгей тапсырманы орындату.
ҮІ. Бағалау Оқушылардың білімін бағалау
ҮІІ. Үй тапсырмасы
Туыстық туралы мақал-мәтелдер жазып келу.11 бет.3 тапсырма.сөйлемді мағынасына қарай толықтырыңдар.
ҮІІІ Кері байланыс Бір тілек ;(не білдім,не үйрендім,не қиын болды)парағын толтыру.

Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:
І. Ұйымдастыру кезеңі
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті


Оқушылардың зейінін сабаққа аудару, түгендеу.
Мақал-мәтелдер арқылы арқылы оқушыларды топқа бөлу.Әр топтың өздеріне топ басшысын сайлату.
Топ ережесін құру.
Ана тіл – асыл қазына, Байлығың білсең, ол сенің. Жеткізер өмір жазына,
Сонымен өсер өркенің, - деп ақын ағаларымыз жырлағандай, тілдің тазалығын сезінетін кезекті қазақ тілі сабағымызды бастаймыз. Мақал-мәтелдердің жалғасын тауып,оқушылар 3 топқа бөлініп, орындарына отырады
Өздері топ басшысын сайлайды.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру Сөйлемнің түрлеріне мысалдар келтіру. Тапсырма орындалғаннан кейін бір-біріне бағалату. Сөйлемдерің оқыған соң, бір-біріне жауаптарын тексертеді, бағалатады.

ІІІ. Жаңа сабақ
Тақырыпты ашу Белгілі сұрақ-жауап арқылы оқушыларға жаңа тақырапты аштырту. Жаңа сабақтың тақырыбын дәптерлеріне жаздыртады.
Сұрақтарға жауап беріп, сабақтың тақырыбын ашып, дәптерлеріне жазады.
Тапсырма
Топқа тапсырма береді.
Оқушылар топ болып берілген тапсырманы орындайды, қорғайды.

ІҮ. Сергіту сәті Тренинг ұйымдастырады Тренингке қатысады
Ү. Пысықтау 10 бет.3 деңгей тапсырманы орындату. 10 бет.3 деңгей тапсырманы орындайды.
ҮІ. Қорытынды Сабақты қорытындылайды.
Сұрақ – жауап арқылы Оқушылар жауап береді
Кері байланыс Стикерлерге сабақтан алған әсерлері туралы жазып, «Тілек ағашына»жапсыруға тапсырма береді. (не білдім,не үйрендім,не қиын болды )парағын толтыру. Тақтада ілулі тұрған «Тілек ағашына» сабақтан алған әсерлері туралы жазылған стикерлерлерін жапсырады.
. (не білдім,не үйрендім,не қиын болды )парағын толтырды.
ҮІІ. Үй тапсырмасы Туыстық туралы мақал-мәтелдер жазып келу.11 бет.3 тапсырма.сөйлемді мағынасына қарай толықтырыңдар Тапсырмаларды мұқият тыңдап, түртіп алады.
ҮІІІ. Бағалау
Сабақ барысында алған балдарын қорытып, бағалау Сабақта алған бағаларын күнделіктеріне қойдырады.

• Сенің отбасында неше адам бар? Олар кімдер?
• Дедушка сөзін аудар?
• Әкенің анасы саған кім болады?

• ана сөзін аудар?
• іні деген кім?
• ананның анасы саған кім болады?

• Әке сөзін аудар?
• Ата –әженің балдары?
• Қарындас деп кімге айтады
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.