Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Табиғаттағы су. Судың алынуы, қасиеттері және қолданылуы. -

Табиғаттағы су. Судың алынуы, қасиеттері және қолданылуы.

Сабақ жоспары | Предметы | Экономикадан ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 3086 | Размер: | Автор: Нартай4540
. Жамбыл облысы Байзақ ауданы
Н.К.Киікбаев атындағы орта мектептің
Химия пәні мұғалімі Мержанова Гүлнәр Айбекқызы
Күні: _____ _________2014 ж Сыныбы: « 8 »
Сабақтың тақырыбы: Табиғаттағы су. Судың алынуы, қасиеттері және қолданылуы.
• Мақсаты: Табиғаттағы судың алыну жолдары мен химиялық қасиеттері туралы білімдерін меңгеру. Міндеттері:
• Судың химиялық қасиеттерін реакция теңдеулерін жазып білу;
Судың қолданылуын білу;
Топпен жұмыс жасауда өзіндік ойды қалыптастыра білу;
Сабақ түрі: Аралас сабақ
• Сабақ типі: Жаңа білімді меңгерту Сабақтың әдіс- тәсілдері:
Сұрақ-жауап
Болжау
Химиялық жаттығу
Сабаққа қажетті құралдар мен көрнекіліктер: ИТ, маркер топтамасы, А4 қағаз, стикер топтамасы.
• Күтілетін нәтиже:
1.Судың химиялық қасиеттерін,реакция теңдеулерін жазып біледі;
2. Судың табиғатта таралуы мен қоса қолдануын, ТҚЕ біледі;
3. Топпен жұмыс жасауда өзіндік ойды бөлісіп біледі.
Сабақ жоспары
Кезең Сабақ бөлімдері Мұғалімнің іс- әрекеті Оқушының іс- әрекеті Қолданған әдіс- тәсілдер
Білім
4 мин Ұйымдастыру
Психологиялық дайындық 1.Оқушылардың көңіл-күйін сұрау
2. Таратылған стикер түстері бойынша топқа бөлу:
1-топ. Қызыл түс
2-топ. Жасыл түс
3-топ. Көк түс
4-топ. Сары түс
Түстердің бірігіп 1, 2, 3, 4 - топтарға отыратындарын айтамын Мұғалімнің сұрағына жауап қайтарады
Таратылған стикер түстері бірігіп топтарға отырады Сұрақ- жауап

Топқа бөлу
Түсіну
10 мин Сабақтың мақсатын талдау қызығушылығын ояту Тақтаға кластер ілінеді.Тақырыпты ашу мақсатында суреттерді таратып беремін.

Сұрақ: Су туралы не білесіңдер? Әр топтан 1 сөзден жақсы, тиімді дегенін айтып және бір- бірінің сөзін қайталамайтындарын айтамын. Постер жасаймын. Мәтінмен жұмыс.
(Стикер түсі бойынша 4 топқа бөлу)
орындығының артында жасыл стикері бар оқушы.
Суреттерге қарап бүгінгі сабақтың тақырыбын айтады.
Дұрыс жауабын тапқан оқушылар 1 ұпаймен бағаланады.
Мұғалім сұрағына жауап қайтарады.

Мәтінді оқып талқылайды
Бірінің сөзін бірі қайталамайды.Мысалмен дәлелдеу.
(2 ұпай) Сұрақ- жауап

Қолдану
5 мин Жаңа сабақ
1.қызығушылығын ояту
2. ой қозғау
3. мағынаны ажырату
Мақсат қою Су - ырыстың көзі,
Еңбек кірістің көзі.
Судың да сұрауы бар.
Топпен жұмыс
Өзін- өзі бағалайды

Сұрақ-жауап
Талдау
10 мин Жаңа сабақты бекіту Орындығы астында стикері бар оқушылар жеке тапсырма орындайды.
Қалған топ оқушылары судың құрамындағы оттек пен сутектің массалық үлесін анықтайды.
Тапсырмаларды орындайды.
Жеке жұмыс
Өзін- өзі бағалайды
дескрипторлар ұпай

А Берілг.жазды 1
Б Берілг.жазды Шешуін жазды 2
С Берілг.жазды Шешуін жазды
Алгоритмін құрды, шығарды 3
Жеке жұмыс
Химиялық жаттығу
А-1 ұпай
Б-2 ұпай
С-3 ұпай
Қалған топ оқушылары
(2 ұпаймен)
Жинақтау
10 мин Қорыту Лабораториялық жұмыс
Сілтілік металдардың сумен әрекеттесу.
Химиялық реакция теңдеулерін жазады.орындығы артында жасыл стикері бар оқушылар. Дәптермен жұмыс.
Жеке жұмыс
Жеке жұмыс
А-1 ұпай
Б-2 ұпай
С-3 ұпай

Бағалау
6 мин 1.Сабақ барысында оқушы көзқарасы
2.Өзара бағалау Бүгінгі сабақта өзін-өзі бағалайтындарын айтамын. Өзін өзі бағалайды.
А-1-7 ұпай
Б-8-11 ұпай
С-12-15 ұпай

(Топтасу)
Тапсырмалар
№1. Суреттерге қарап бүгінгі сабақтың тақырыбын ашу. (2 мин) 1ұпай

№2. (2 мин). (1 ұпай) Тақырып бойынша не білесіңдер? Әр топ 1 сөзден айтады.
№3 . ( 5 мин). Оқулықтан (104-105 бет) Судың құрамы мен физикалық қасиеттері, жай заттармен әрекеттесуін оқып танысыңдар
№4. ( 2 ұпай)
не байқауға болады? (орындығының артында жасыл стикері бар оқушы)
№5. (2 мин) (2 ұпай) мақал- мәтел туралы сенің ойың? (Қызыл стикер бар оқушы)
Су - ырыстың көзі,
Еңбек кірістің көзі.
Судың да сұрауы бар.
№6. (10мин) (2 ұпай)
Судың құрамындағы сутекпен оттектің массалық үлесін анықтаңдар?
(3 ұпай)
72 грамм су түзілу үшін қанша көлем қалыпты жағдайда сутек қажет екенін есептеңдер?
Өзіңді- өзің бағала
Критерийлер дескрипторлар
А Б С
Есептің берілгенін жазып, химиялық теңдеуін құрды
Есептің берілгенін жазып, химиялық теңдеуін құрып, теңдеуді теңестірді
Есептеулер жүргіздім
№7. ( 8 мин) (3 ұпай) Лабораториялық жұмыс. Сілтілік металдардың сумен әрекеттесу. Химиялық реакция теңдеулерін жаз. (орындығы артында жасыл стикері бар оқушылар)
Өзіңді- өзің бағала
Оқушының аты- жөні Тапсырма
№1 №2 №3 №4 №5 №6 №7


Н.К.Киікбаев атындағы орта мектеп

САБАҚ ТАҚЫРЫБЫ
«Табиғаттағы су. Судың алынуы, қасиеттері және қолданылуы.»



Пәні: Химия
Пәні мұғалімі: Мержанова Г. А
Сыныбы: 8
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.