Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу. -

Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу.

Сабақ жоспары | Предметы | Математикадан ашық сабақтар Загрузок: 304 | Просмотров: 4221 | Размер: 227.5 Kb | Автор: arai
. Сабақтың тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу.
Сабақтың мақсаты: Білімділік:Оқушылардың теңсіздіктерді шешіп, теңсіздіктің шешімін таба білу,жауабын жаза білуін, білімдерін нақтылау, жүйелеу, алған білімдерін тереңдету.
Тәрбиелілік: Оқушыларды ұжымшылдыққа, жолдастыққа , алғырлыққа, белсенділікке, оқушының пәнге деген қызығушылығын арттыру, математикалық мәдениетке тәрбиелеу.
Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілеттерін, таным белсенділігін арттыру, оқушыны ұқыпты тыңдауға , практикамен ұштастыруға, тез шешім қабылдай білу мақсатында өз білімін нақты көрсете алуға дағдыландыру.
Сабақтың түрі: пысықтау сабағы
Сабақтың әдісі: СТО стратегиялары, деңгейлік тапсырмаларды орындау,
Сабақтың көрнекілігі: кестелер, ҰБТ, ОЖСБ тапсырмалары , семантикалық карта , интерактивті тақта, бағалау парағы
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен амандасу, түгендеу.Сабаққа әзірлігін тексеру.
І. Қызығушылығын ояту
Білім деген биік шың,
Бақытқа сені жеткізер.
Білім деген ақылшың,
Қиындықтан өткізер-деп бүгінгі сабағымызда «Теңсіздіктер әлеміне» саяхатқа шықалы отырмыз. Бәріңізге сәттілік тілеймін.алғашқы аттанатын еліміз «Ережелер»еліне тоқталып, ережелерді еске түсірейік.
а) Үй жұмысын тексеру.
A № 1578 B № 1585
Келесі аялдамамыз «Ойшылдар елі» . Сіздерден әр тапсырмаларға ойланып, дұрыс жауап бергендеріңді қалаймын.
ә). Өткен сабақты пысықтау.
1. Сәйкестік тестін орындаңыздар және координаталық түзуде кескіндеңдер

1.
1.

2.
2.

3.
3.

4. 4.

Жауабы: 14 , 23, 32, 41
ІІ. Мағынаны тану.
а) Оқулықпен жұмыс №1581
б)Қатесін табыңыздар.

Жауабы: Жауабы: Жауабы:
Дұрысы: Дұрысы: Дұрысы
в) Семантикалық картаны толтырыңыздар
Жауабы

Теңсіздіктер
[-2;7] (-∞;-4)
(6;8]

+

+

+

+

+
г) Қос теңсіздіктерді шешіңіздер
А А
В B

С C

Жауабы: А 4<х<20 немесе (4;20) А -3<х<6 немесе (-3;6)
В -1≤х<2 немесе [-1;2) B -9<x≤-1 немесе (-9;-1]
C -3≤x<0 немесе [-3;0) C -1<x<3 немесе (-1;3)
д) ҰБТ және ОЖСБ есептерін шығару
ҰБТ жинақтары 29-нұсқа №9, 2007 жыл

Жауабы: Е) (-∞;-4)
ОЖСБ дайындық 4-нұсқа №16 ,2013 жыл

Жауабы: В)
Сергіту сәті.
Білімділер еліне келдіп жеттік. Тапсырмаларымызды орындауда алдағы өткен білімдеріміз қажет.
е) Теңсіздіктер жүйесінің шешімі болатын бүтін сандарды атаңыздар.
а) б) в)

Жауабы: а) -4,-3,-2,-1,0,1,2,3,4,5,6
б) 5
в) -9,-8,-7,-6,-5,-4,-3, -2
ІІІ. Ой толғау.
а)Тест тапсырмасы компьютермен тексеру
1 2 3 -2≤х≤4 4 5
Жауабы
1.В [-3;4)
2.С [2;7)
3. Д [–1;2]
4. А
5. А (6;+∞)
Үй жұмысы №1579 А 1584 В
Бағалау.Оқушылардың бағалау парағы бойынша.
Бүгінгі сабағымызда теңсіздіктер әлеміне саяхат жасап, мынадай қорытындыға келдік естідім - ұмыттым,көрдім- есімде қалды,жасадым- үйреніп алдым . Сабаққа белсенді қатысқандарыңызға рахмет.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.