Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздікті шешу -

Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздікті шешу

Сабақ жоспары | Предметы | Математикадан ашық сабақтар Загрузок: 252 | Просмотров: 1741 | Размер: 29.3 Kb | Автор: arai
. Күні:
Сынып:
Пәні: математика
Сабақтың тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздікті шешу (есептер шығару)
Сабақтың мақсаттары:
Білімділік: Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік тақырыбына есептер шығару.Теориялық білімдерін жүйелеу, бекіту.
Дамытушылық:Есте сақтау қабілеттерін дамыту. Теориялық білімдерін практикада қолдана білуге дағдыландыру.
Тәрбиелік: Топпен жұмыс істеуге, өзгенің пікірін тыңдай білуге үйрету. Пәнге қызығушылығын арттыру.
Көрнекілік: Үлестірме материалдар.
Сабақтың типі: Білімді бекіту
Сабақтың әдісі: Топпен жұмыс
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылардың сабаққа әзірлігін тексеріп, топқа бөлемін.
II. Үй тапсырмасын тексеру
III. Қызығушылықты ояту
« Не білемін»
1. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік дегеніміз?
2. Теңсіздікті шешу дегеніміз не?
3. Мәндес теңсіздік дегеніміз не?
4. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу жолы?
5. а=0 және в˂0 болса, теңсіздіктің шешімі қандай болады?
6. а=0 және в˃0 болса, теңсіздіктің шешімі қандай?
III. Мағынаны ашу. Кубизм стратегиясы
А-деңгей
№1013
1)3х-7˂х+1, 2)2+х˃8-х, 3)1-х≤2х-5, 4)2х+1˃х+6, 5)4х+2˃3х+1, 6)6х+1˂2х+9,
3х-х˂1+7, х+х˃8-2, -х-2х≤-5-1, 2х-х˃6-1, 4х-3х˃1-2, 6х-2х˂9-1,
2х˂8, 2х˃6, -3х≤-6, х˃5. х˃-1. 4х˂8,
х˂4. х˃3. х≥2. Ж: (5;+∞) Ж:(-1;+∞) х˂2
Ж: (-∞;4) Ж: (3;+∞) Ж: [2;+∞) Ж: (-∞;2)
В-деңгей
№1022
1)х-тің қандай мәндерінде 7,6+2х-(3х-6,4) өрнегінің мәні оң сан болады?
7,6+2х-(3х-6,4)˃0,
7,6+2х-3х+6,4˃0,
-х˃-14,
х˂14.
2)у-тің қандай мәндерінде у+2,8+(9,8-3у) өрнегінің мәні теріс сан болады?
у+2,8+(9,8-3у)˂0,
у+2,8+9,8-3у˂0,
-2у˂-12,6,
у˃6,3.
3) х-тің қандай мәндерінде 6(х+1)-5х-3 өрнегінің мәні оң сан болады?
6(х+1)-5х-3˃0,
6х+6-5х-3˃0,
х˃-3.
4) у-тің қандай мәндерінде 5(у+2)+8+у өрнегінің мәні теріс сан болады?
5(у+2)+8+у˂0,
5у+10+8+у˂0,
4у˂-18,
у˂-4,5.
IV. Ой толғаныс. Түртіп алу стратегиясы
Қатесін тап
№1023
1)5у+9≤3-7у, 2)3х+1≤4х-5, 3)6-5у˃3у-2, 4)3-7у˃5у-3,
5у-7у≤3-9, 3х-4х≤-5+1, 5у-3у˃-2-6, 7у-5у˃-3-3,
-2у≤-6, -х≤-4, 2у˃-8, 2у˃-6,
у≥3. х≤4. у˃-4. у˃-3.
Сәйкестендіру тесті:
реті Теңсіздік белгіленуі
1 5(х-2)≥2х-1 A. х≤2
2 7х-8≤5х+2 B. х˃7
3 4(х-3)≤х-6 C. х˂-2
4 3+2(х-1)˃8+х D. х≤5
5 2х+5˂х+3 E. х≥7
6 3х+4≥2х+11 F. х≥3

Жауабы: 1-F, 2-D, 3-A, 4-B, 5-C, 6-E.
V.Үйге тапсырма: №1017, №1023(3,6)
VI. Бағалау. Бағалау парағы бойынша топ басшылары өз тобындағы оқушыларды бағалайды.
VII. Қорытынды
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.