Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
ХҮІ-ХҮІІ ғғ. Еуропа мемлекеттері Франция, Англия,Германия,Испания, Нидерланды, Италияның саяси экономикалық дамуы. -

ХҮІ-ХҮІІ ғғ. Еуропа мемлекеттері Франция, Англия,Германия,Испания, Нидерланды, Италияның саяси экономикалық дамуы.

Сабақ жоспары | Предметы | Тарихтан ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 1324 | Размер: | Автор: гость
. №26-28. Сабақтың тақырыбы: ХҮІ-ХҮІІ ғғ. Еуропа мемлекеттері Франция, Англия,Германия,Испания, Нидерланды, Италияның саяси экономикалық дамуы.
Сабақтың мақсаты:
 ХҮІ-ХҮІІ ғғ. Еуропа мемлекеттері Франция, Англия,Германия,Испания, Нидерланды, Италияның саяси экономикалық дамуы, ХҮІІ ғасырдағы шексіз абсолюттік монархия, елдегі азамат соғысы туралы толық түсінік беру;
 Оқушылардың оқулықпен өз бетінше жұмыс істеу дағдыларын, тарихи ұғымдарды талдап, салыстырып, қорытынды жасау қабілеттерін дамыту;
 Оқушыларды дүниежүзілік мәденеиттің баты жетістіктерімен сусындата отырып, адамгершілікке, елін, туған жерін құрметтей білуге тәрбиелеу
Сабақтың түрі: аралас
Әдісі: интерактивті
Көрнекілік:карта, суреттер, сызба
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі
 Оқу құралын тексеріп түгелдеу
 Оқушылар зейінін сабаққа аудару
ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:
 Бату ханның орыс жеріне жорығы қашан басталды? Бірінші қай кінәздіктің жері монғол-татар шапқыншылығына ұшырады?
 Владимир қаласы тұрғындарының ерлік күресі туралы айтып беріңдер
 Киев қаласын Бату қалай жаулап алды?
 Батудың Батыс Еуропа елдеріне жорығы қай жылдары болды? Қай елдерге шабуыл жасады.
 Алтын Орда мемлекеті қашан құрылды, саяси құрылы қандай болды? Ақ Орда, Көк Орда мемлекеттерінің билігі кімдердің қолында болды?
 Алтын Орданың Орыс жеріндегі билігі қанша уақытқа созылды?
Жаңа сабақтың жоспары:
1. Экономикалық дамуы
2. Әлеуметтік жағдайы
3. Азамат соғыстары
Абсолюттік монархияның негізгі белгілері
 Корольдің сөзі бүкіл ел үшін заң болды;
 Король қазынаны өзі бллеп-төстеді;
 Соттарды өзі тағайындап отырды;
 Армияны өзі басқарды;
 Салық мөлшерін өзі белгіледі;
 Салық жинаушыларды өзі тағайындап отырды;
 Елдің барлықхалқы корольдің боданы деп саналды.
Сабақты бекіту:
 ХҮІ ғасырда Францияның экономикасында қандай жаңалықтар орын алды?
 Мануфактураның дамуы үшін не керек болды? Оның қандай түрлері болды?
 Шаруалар жаңғдайы қандай болды?
 «Діни соғыстар» қашан не себепті шықты?
 Ришелье деген кім
 Абсолюттік монархияның негізгі белгілері қандай?
Бағалау:
Үйге тапсырма: § 38,39,40,41.
http://history.ucoz.co.uk/ сайтынан алынған
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.