Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
. Трекин орта жалпы білім беретін қазақ мектебі



Тақырыбы:



Пән мұғалімі: Бисенова Айнұр Мұхитқызы

2011 – 2012 оқу жылы
Күні: 10.03.2012
Сабақтың тақырыбы: «Алжапқыш»
Сабақтың мақсаты: а/білімділік: жобалау іс-әрекетіндегі өз ісін бағалауға, жұмыстың сапалы орындалуы, дайындаудың технологиялық бірізділігін баяндауға, өз жобасын қорғай білуге үйрету.
ә/тәрбиелік: еңбексүйгіштікке, ұқыптылыққа, ұжымшылдыққа тәрбиелеу.
б/дамытушылық:шығармашылық және ойлау қабілеттері дамыту.
Сабақтың түрі:дәстүрлі емес
Сабақтың әдісі: жоба қорғау
көрнекіліктер, құрал-жабдықтар: дайын бұйымдар, плакат, тігін құрадары. ТҚЕ.
Күтілетін нәтиже: жобалау іс-әрекетіндегі өз ісін бағалауға, ұжымшылдыққа,
шығармашылыққа үйренді.
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру бөлімі
II. Өткен сабақты қайталау
III. Жаңа сабақ
IV. Қорытынды
V. Бағалау
I. Ұйымдастыру бөлімі
Оқушылармен амандасу. Сыныптың сабаққа дайындығын тексеру. Журнал толтыру.
II. Өткен сабақты қайталау
Кубизм әдісі бойынша сұралады.
1 Зерттеңіз (талдау жасаңыз) Киімнің қандай түрлерін білесің, сипаттама беріңдер
2 Салыстырыңыз Түрлі уақыт кезеңіне саяхат жасап, ақсүйек, шаруа, киімдерін салыстырыңдар
3 Суреттеңіз Арнайы жұмыс киімдеріне сипаттама беріңдер

III. Жаңа сабақ
Менің жобам «Алжапқыш»
Жоба өз бетінше немесе топпен орындалатын жұмыс. Сіздер өз жобаларыңды аяқтап бүгін қорғағалы отырсыңдар
1-топқа берілетін тапсырма: Жоба тақырыбы туралы ақпарат.Идеялар, модель таңдау
(Алжапыштың бірнеше үлгісін көрсету, модель таңдау жұмысы, оған мата таңдау, ұрал-саймандарды дайындау.)
2-топқа берілетін тапсырма: Алжапқышты құрылымдау және пішу
(алжапқыш құрылымы, өлшем алу, сызбасын сызу, пішу)
3- топқа берілетін тапсырма: Алжапқышты орындаудың технологиялық бірізділігі.
(қалтаны өңдеу,төменгі және бүйір қиықтарын өңдеу жұмыстарын айту)

Бұйымның сапасы мен сыртқы көрінісі туралы өз ойларын, ұсыныстарын айту
IV. Қорытынды сұрақтар:
Топтарға қойылатын қосымша сұрақтар:
Жұмыс жасауға қаншалықты қиын болды, не көмектесті және не кедергі болды?
Алжапқыш тігу ісі ұнады ма?
Күрделі бұйым тіккің келе ме?
V. Бағалау
Үйге тапсырма
Жұмыс орнын жинау
Киімді күту, жөндеу туралы материал жинау
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.