Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
«Дарынды және талантты балалар – мектеп айнасы» коучинг  жоспары -

«Дарынды және талантты балалар – мектеп айнасы» коучинг жоспары

Сабақ жоспары | Документы | Коучинг жоспарлары Загрузок: 0 | Просмотров: 2854 | Размер: | Автор: Нартай4540
. «Дарынды және талантты балалар – мектеп айнасы»
коучинг жоспары

Тақырыбы Дарынды және талантты балалар – мектеп айнасы
Мақсаты Дарынды және талантты балалармен жұмыстың өзектілігін айқындау
Күтілетін нәтиже Дарынды және талантты балалармен жұмыс жолға қойылады және олардың шығармашылық дамуына жағдай жасаудың тиімді жолдары қарастырылады.
Түйінді сөз Дарынды және талантты балалармен жұмыс – мұғалім-нің басты міндеттерінің бірі.
Ресурстар Постерлер, маркер, стикерлер, таратпа парақтар, видео-роликтер
Бағалау • Бағдаршам. Қызыл түс – түсінген жоқпын; Сары түс – әлі де практика қажет /сұрақтар бар/; Жасыл түс – барлығы түсінікті.

Сабақтың барысы
Кезеңдері: Уақ. Коуч әрекеті Коучингке қатысушылар әрекеті
Тренинг

Топқа бөлу

Тақырыпқа ену 5 м «Сатамын және сатып аламын» тренингі, шартын түсіндіреді

Әншілер, ақындар, әртістердің есімдері арқылы қатысушылар үш топқа бөлінеді.

Дарынды, талантты балалардың суреттерін көрсетеміз. Сұрақ:
Мына суреттерге қарап сіздерге қандай ой келеді? /ой шақыру/
Бүгінгі біздің кездесуі-міздің тақырыбы «Дарынды және талантты балалар – мектеп айнасы» деп аталады. Шеңберде тұрған қатысушы қасындағы көршісіне өзінің жағымсыз қасиетін сатып, оның жақсы қасиетін сатып алады. Мысалы,«Мен еріншектігімді сізге сатып, сіздің еңбекқорлығыныңызды сатып аламын»
Мысалы: Роза Әлқожа, Әсия Беркенова, Асанәлі Әшімов және т.б.

Мұғалімдер коучтың сұрағына жауап береді
Тақырыпты өрбіту мақсатындағы бейнеролик 15 мин «Біз білмейтін...» айда-рында дарынды бала Алихан Байсұлтанов туралы және «Кішкен-тай жұлдыздар» талант-ты балалар туралы бей-нероликтер көрсеті-леді.
Қатысушылар көрсетілген бейнероликтерді ауызша талдап, ойларымен бөліседі.

Тақырыпты өрбіту мақса-тындағы топ-тық жұмыс
/постер қорғау/ 9
мин Дарынды және таланат-ты баланың бейнесін жасау және сипаттау Постердің ережесі:
1. Дарынды және талантты баланың бейнесін анықтау
2. Қандай жұмыс түрлері жүргі-зіледі
3. Баланы қалай мектеп айнасы ретінде жасайсыз.
Топтар постерлерін жасап, қорғайды.
Өз ойларымен бөліседі.
Бағалау 2
мин Топтар бірін бірі бағалайды. Бағалау парағына балдық жүйемен бғаланып, себебі түсіндіріледі.
Тақырыпты өрбіту мақсатындағы топтық жұмыс
/жағдаятты сахналау/ 15
мин Топтарға жағдаяттар беріледі. Қатысушылар жағдаяттарды оқып, сахналайды. Келесі топтар жағдаяттың шығу жолын айтады.
Бағалау 2
мин топтар бірін бірі бағалайды Топтар бір – бірін шапалақ арқылы бағалайды. 3 шапалақ ұру – 5, 2 шапалақ – 4, 1 рет шапалақтау – 3 дегенді білдіреді.
Сергіту сәті 2 мин бейнеролик арқылы би қимылдары көрсетіледі Бейнеролик арқылы қимылды би билейді.
Тақырыпты өрбіту мақсатындағы топтық жұмыс 5
мин Тапсырма
Үш түсті жапыраққа мектептегі дарынды және талантты балалар, талантын аша алмай жүрген оқушы-ларды анықтау мәселелері жайлы :
Мектеп дарынды бала-лардың аты – жөнін жазу, дәлелдеу (жасыл жапырақ), талантты балалардың аты – жөнін жазу, дәлелдеу (сары)
дарыны мен талантын аша алмай, өзін – өзі көрсете алмай жүрген оқушының аты – жөнін жазу және себебін анықтау (қызыл) Топтар оқушылардың аты – жөнін жазып, себебін түсіндіреді және ағашқа әкеліп іледі. Өз ойларымен бөліседі.
Бағалау Бүгінгі коучинг тақы-рыбын мүлде түсін-беген топ бағдаршам суретіне қызыл түс, практика қажет /сұрақтар бар дейтіндер – сары түс, барлығын түсінген топ Жасыл түске тілек, өтініштерін жазып, жапсырады. Әр топ талапқа сай бағдаршам суретіне сөздер жазылған стикер-лерді жапсырады.

Қостанай облысы, Науырзым ауданы, Жамбыл бастауыш мектебі
оқу ісінің орынбасары Өтегенова Д.С.
тәрбие ісі жөніндегі орынбасары Төлеуқан Д.Т.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.