Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
1837-1847 жылдардағы Кенесары Қасымұлы бастаған ұлт-азаттық көтеріліс -

1837-1847 жылдардағы Кенесары Қасымұлы бастаған ұлт-азаттық көтеріліс

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 2074 | Размер: | Автор: ggggggggggggggggdfsf
. Оңтүстік Қазақстан облысы,Қазығұрт ауданы, «Комсомол» жалпы орта мектебінің тарих пәнінің мұғалімі Қалдыбаев Сейітжан Балтабайұлы


Сыныбы: 8 «б»
Пәні: Қазақстан тарихы
Мерзімі: 26.11.2014ж

Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: 1837-1847 жылдардағы Кенесары Қасымұлы бастаған ұлт-азаттық көтеріліс
Сабақтың мақсаты: Оқулықтан тыс қосымша тарихи шығармалар, тарихи құжаттар мен деректерден ұлт-азаттық қозғалыстың алғы шарттарын, сипатын, ерекшелігін, мақсатын ашып көрсете отырып, Кенесары Қасымұлы өзі батыр, өзі хан, өзі көсем, өзі дипломат халқының бостандығы мен тәуелсіздігі үшін күрескен мемлекет қайраткері екендігін, “ұлт-азаттық қозғалыс”, “тәуелсіздік” ұғымын қалыптастыру, жан-жақты талдай білуге баулу. Кенесарыдай батырдың ерлігін дәріптей отырып, оқушылардың ұлттық сана – сезімін қалыптастыру, жеріне, еліне деген сүйіспеншілігін арттыру, патриоттық тәрбие беру, өз елін, жерін қорғай білуге тәрбиелеу
Негізгі идеялар: Оқушыларға мәтіндегі негізгі ойды, идеяны ұғындыру. Сұрақ қою арқылы жан - жақты ойлауға, өзіндік жұмыс жасауға үйрету.
Күтілетін нәтиже: Тақырыптың құрылымын түсінеді. Оқушының сабаққа деген ынтасы артады. Топтық жұмыс кезінде, топпен жұмыс істеу арқылы Кенесары бастаған ұлт-азаттық көтерілісі жайында терең білім алады.
Сабақ барысы Уақыты Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Ресурстар
I.Кіріспе
1.Ұйымдастыру кезеңі

2. Үй тапсырмасын пысықтау 2мин


1 мин

7 мин а)Оқшыларды түгелдеп, 3 түрлі геометриялық фигураларды таңдату арқылы үш топқа бөлу: «Хандар» «Батырлар» «Билер»
б)Психологиялық дайындық жасау. Жаттығу жасату

«Бәйге» ойыны арқылы үй тапсырмасын тексеру 1) Геометриялық фигураларды таңдау арқылы топтарға бөлінеді. «Топбасшы», «Баяндамашы», «Уақыт-сақшы»
Көздерін жұмып іштерінен мына сөздерді айтады: «Мен сабақта отырмын», «Менің сабақ оқығым келеді», «Мен сабаққа дайынмын»
Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға топтар жылдам жауап береді
3түрлі геометриялық
фигуралар

Карточкадағы сұрақтар

II.Негізгі бөлім
1.Жаңа сабақтың тұсаукесері

2.Жаңа сабақ

2 мин.

18 мин

2мин

1.Тақырыпты ашу мақсатында «Болжау» әдісін қолдана отырып тақырыпқа байланысты мәтін оқу.

2.Жаңа сабақты меңгерту үшін Интерактивті тақтадан видеоролик көрсету, тақырып бойынша тезис ретінде құралған мәтін беру арқылы оқушыларға өз ойларын постерге түсіруге нұсқау беру

Сергіту сәті. «Қызыл өрік» әнін қою

Кенесары хан туралы мәтінді тыңдап, бұрыннан таныс білімдерін жан-жақты еске түсіреді
(Зертттеушілік әңгіме жүреді)
Видеороликті көріп,
мәтінді талдап болғаннан кейін, өз ойларын постерге түсіріп, баяндамашылар қорғайды
(Сыни ойлай отырып, топтық жұмыс жүреді

Әуенге билеп, сергиді Интербелсенді тақтадағы слайд

Карта
Флипчарт,
маркер

Интерактивті тақта
III. Қорытынды

8 мин

Жаңа сабақты қорытындылау мақсатында түрлі тапсырмалар орындату
1.I-топқа «Семантикалық карта»
II-топқа «Дискуссиялық өрнек»
III-топқа «Сәйкестендіру тесті» тапсырмаларымен жұмыс жасату
2. «Тұлғаны таны» ойынын ұйымдастыру. Үш топқа үш түрлі сұрақ беру.
3. «Терминдер» сөйлейді» ойыны. Үш топқа үш түрлі термин беру.



I-топ жылдар мен оқиғаларды теңестіріп тұсына белгі қояды
II-топ тапсырмаларға «Ия» немесе «Жоқ» деп жауап береді
III-топ оқиғаларды сәйкестендіреді
Жасырылған тұлғаларды табады

Термин сөздердің мағынасын ашады

Карточкалар
Карта
Интерактивті тақта
Семантикалық карта
Сәйкестендіру тесті
Дискуссиялық өрнек


2мин

Сабақты қорытындылау, жинақтау, жүйелеу мақсатында «категориялы топтастыру» әдісі бойынша тапсырма беру
2.Венн диаграммасымен жұмыс жасату Жаңа тақырып Кенесары хан жайында қорытынды пікірлерін кластерге түсіреді

Кенсары мен Сырым көтерілісін салыстырады Кластер

Венн диаграммасы
IV. Сабақ рефлексиясы 2мин

1мин Оқушыларға топты бағалауға нұсқау беру.

«Екі жұлдыз бір тілек» бойынша кері байланыс ұйымдастыру

Үйге тапсырма: Эссе жазып келуге нұсқау беру. Топтар бір-бірін бағдаршам арқылы бағалайды

Стикерге сабақтың екі ұнаған жерін, бір тілегін жазады.

Тақырыпқа эссе жазып келеді Бағдаршам,
Топ басшының бағалау дәптері
Стикер
Дәптер
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.