Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Адам бойындағы қасиеттерді білу арқылы сыни ойлауға үйрету. Өлеңнің мазмұнын ашу және идеясын табу. Өлеңге лирикалық талдау жасау -

Адам бойындағы қасиеттерді білу арқылы сыни ойлауға үйрету. Өлеңнің мазмұнын ашу және идеясын табу. Өлеңге лирикалық талдау жасау

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1195 | Размер: | Автор: гость
. Алиева Мереке Кенжетайқызы,
Молда Мұса атындағы жалпы орта мектебінің қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
ОҚО, Түркістан қаласы
Сабақтың тақырыбы: Адам бойындағы қасиеттерді білу арқылы сыни ойлауға үйрету. Өлеңнің мазмұнын ашу және идеясын табу. Өлеңге лирикалық талдау жасау

Сабақтың мақсаты: Өлеңнің мәнін ашу нәтижесінде сыни ойлауға үйренеді, әдеби-теориялық білімдері тереңдейді, топпен жұмыс істеу арқылы бір-бірін сыйлауды үйренеді.

№ Сабақтың кезеңдері Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті Қолданылатын әдіс-тәсілдер (стратегиялар) Уақыты (мин)
1 Ұйымдастыру бөлімі Оқушыларды топқа бөлу, үй тапсырмасын «Сурет сыры» сұрау Салып келген суреттерін басқа топқа беріп, өз ойларын айтады. Талдау, СТО 3мин
2 1.Қызығу-шылықты ояту Аквариум әдісін қолдану арқылы қызығушылықты ояту. Ақын қандай болу керек? Сұрағын қою Оқушылар шеңбер болып тұрады, сұраққа жауап береді. Топқа «Миға шабуыл», ізденушілік диалог 5мин
4 ІІ.Мағынаны ажырату «Назар аудар»
Электронды оқулықтан Ахмет туралы мәлімет тыңдату Ахметтің өмірі мен шығармалары туралы тыңдайды
«Позия минуты» кезеңі арқылы өлеңді оқыту. Джиксо әдісін пайдалану Оқушылар «Ақын ініме» және «Бір адамға» өлеңін оқиды. Бір-біріне түсіндіреді.

Джиксо әдісі, лирикалық талдау, сұрақ-жауап диалог СТО, түсіндіру, зерттеушілік әңгіме

Венн диаграм-масы

24 мин
«Бір біргеміз» кезеңі арқылы төрт топқа тапсырма беріледі. 1-топ Өлеңге лирикалық талдау жасау
2-топ. Ақын жақтаған жақсы қасиеттер

3-топ Өлеңді С.Торайғыровтың «Бір адамға» өлеңімен салыстыр.

4-топ Өлеңнен ирониялық сарында жазылған жолдарын табу Балалар бірлесе отырып, тапсырманы шешеді.
Әдебиет теориясын еске түсіреді.
Кітаппен жұмыс жасайды. Жақсы қасиеттерді тауып, дәптерге жазады.
Венн диаграммасын пайдаланып ұқсастық пен айырманы табады.
Дәптермен жұмыс жасайды. Өлең жолдарын жазады.
Сергіту сәті
«Мен ойлаймын»
Кезеңі

«Ақын жүрегі» тақырыбында постер қорғауды тапсыру Сабақ басталғанда айтқан ойларын толықтырып, флипчартқа түсіреді, постер қорғайды
4 ІІІ.Ой толғау «Аквариум» әдісі бойынша бүгінгі сабақтан сұрақ қояды Оқушылар бір-бірінің сұрағына жауап береді Сұрақ-жауап диалог 8мин
5 Қорытынды бөлім Үй тапсырмасы
«Ақын ініме»
Өлең жаттау
Бағалау

«Инсерт»
әдісі бойынша қортынды жасау Топ басшыларының бағалауы, өзін-өзі бағалау,
Топтардың бір-бірін бағалауы Түсіндіру Инсерт әдісі 5мин
Білемін, білдім, білгім келеді.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.