Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Қайталау  Бастауыш сынып -

Қайталау Бастауыш сынып

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1207 | Размер: | Автор: гость
. Қарағанды облысы
Шахтинск қаласы
Әлихан Бөкейханов атындағы мектеп-лицейі
Бастауыш сынып мұғалімі
Катпина Асем Шопбаевна
Тақырыбы: Қайталау
Мақсаты:
1. Оқушылардың есептер шығару, теңдіктер құрастыру, өрнектерді салыстыру, сандар құрамын анықтай білу дағдыларын бекіту;
2. Логикалық ой – өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;
3. Оқушыларды ұйымшылдыққа,, шапшаңдыққа, белсенділікке тәрбиелеу.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, жинақтау, ойын.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, карточкалар, интерактивті тақта.
Сабақтың типі: пысықтау
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Психологиялық дайындық
Күннен жылу аламын
Жүрегіме саламын
Досыма сыйлаймын
Сәттілік тілеймін!
ІІІ. Қызығушылықты ояту
Математикалық бой жазу сұрақтары
1.Төртбұрыштың неше бұрышы бар / 4 /
2.Қосуға кері амал / - /
3.Бір аптада неше күн / 7/
6. Оқу жылы қай айда басталады ? /қыркүйек/
7. Шеңберде бұрыш бар ма ? / жоқ/
8. 3 алма көп бе, әлде 3 алмұрт көп бе ? /бірдей/

ІҮ.Жаңа сабақ
- Балалар қазір жылдың қай мезгілі?
- Қыс мезгілінде табиғатта қандай өзгерістер болады?
- Қыс дегенде көз алдарыңа не елестейді?
- Дұрыс (Қар, мұз, аққала, ақшақар, Аяз ата, шырша , боран, аяз, шана, сырғанақ, шаңғы т.б)
- Балалар біз қазір бірінші ненің тапсырмасын орындаймыз?
- Дұрыс айтасыңдар! Аяз атаның
Ү. Аяз атаның тапсырмасы: (слайд)
«Кім жылдам?» ойыны
3+2 3+1 6-2
6-4 5-2 7+0
10-1 8-8 4+4
8+2 9-1 10-5
ҮІ. Ақшақардың тапсырмасы
2, 6, 1, 9, 4, 7, 0 9, 4, 2, 10, 5, 3, 1
1-қатардағы сандарды өсу ретімен, ал 2-қатардағы сандарды кему ретімен жазады.
ҮІІ. Аққаланың тапсырмасы
Салыстыр:
4*6 5+1*8 4-3*2+1
2*3 9-2*7 10-6*3+2

ҮІІІ. Сергіту сәті (слайд)
ІХ. Шыршаның тапсырмасы: (слайд)
Сандар құрамын анықтау.
1-қатар – 8 саны
2-қатар – 9 саны
3-қатар – 10 саны
Х. Логикалық тапсырмалар
3 қоянда қанша құлақ ( 6)
2 тауықта неше аяқ/4аяқ/, ал 2 қойда ше?/8аяқ/
20 саусақ көрінсе, неше қол болғаны?/2 қол/

Қазда бар екі аяқ 5 алманың үшеуін
Тауықта бар екі аяқ Досың сұрап алады
Екеуін қосып санасақ Айтшы сонда нешеуі
Болады сонда қанша аяқ ( 4) Өз қолыңда қалады ( 2)

Бір-бірімен жарысқан
2 аю, 1 арыстан,
4 қоян, 3 түлкі
Бәрі нешеу ойлан сен ( 10 )

ХІ. Тест жұмысы

1. Қай сан 5-тен кейін тұрады?
а)5 ә)4 б)6 в)8
2. 5-санының алдында қай сан тұрады?
а)4 ә)3 б)6 в)7
3. 6 мен 8 сандарының арасында қай сан тұрады?
а)6 ә)10 б)8 в)7
4. Қосу белгісін тап:
а) + ә)- б)> в)<
5. «Тең» белгісін тап:
а)< ә) > б)= в)-
6. Өрнектің екінші қосылғышы неге тең? 4+2=6
а)4 ә)6 б)3 в)2
7. Айырманың мәні нешеге тең? 8-3
а)8 ә) 3 б)5 в)4

ХІІ. Сәйкестендіру тесті
5+3 3
4-2 7
6+3 10
9+1 2
10-7 8

ХІІ. Қорытынды
- Балалар бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма?
- Несімен ұнады?
ХІІІ. Мадақтау
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.