Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Аралалас сандарды қосу -

Аралалас сандарды қосу

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1078 | Размер: | Автор: гость
. Корганова Гулмира Дарякуловна,
«Айнабұлақ» негізгі орта мектебі математика пәні мұғалімі
ОҚО, Сайрам ауданы
Сабақтың тақырыбы: Аралалас сандарды қосу

Сабақтың мақсаты: Білімділік: Жай бөлшек және аралас сандарды қосу тәсілдерін үйрету, есептер шығаруда тәсілдерден пайдалана білу, жаңа тақырыпты оқушылардың ой-өрісін қалыптастыру;
Дамытушылық: Оқушыларды өз пікікірін айтуға, өзіндік жұмыс істеуге, логикалық ойлау қабилетін қалыптастыру.
Тәрбиелік: Рухани жылдамдыққа, тазалыққа, шыдамды болуға, қоғамда өзін-өзі ұстай алуға, өзіне дұрыс баға қоюға үйрету.

Сабақтың типі: аралас
Сабақтың түрі: жаңа білімді меңгеру.
Сабақтың жаптығы: плакаттар, тесттер, психологиялық сурет.
Сабақтың әдісі: деңгейлеп оқыту .
Сабақ жоспары:
1.Ұйымдастыру кезеңі.
2. Үй тапсырмасын тексеру.
3. Өткен тақырыптар бойынша қайталау .
4.Жаңа тақырыпты түсіндіру, жаңа білімдерді қолдана отырып мақсатқа жету.
5. Тақырыпты пысықтау, қызықты мәселелер, тарихи мәліметтер.
6. Үйге тапсырма беру, сабақты қорытындылау.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Сәлем балалар. Бүгін менің көңіл-күйім жоғары. Ойлаймын сіздердіңде көңіл-күйіңіз сондай. Мен сіздерден өз көңіл-күйіңізге сай смайліктерді таңдауыңызды сұранамын. Жаман көңіл күйді және жалқовдықты нолге көбейтіп жібереміз.

Француз жазушысы Анатоль Франс осындай деген: “Алған білімдерді қорыту үшін және тәбетпен сіңдіру үшін тек қана көтерінкі көңіл күймен оқу керек”

Үй тапсырмасын тексеру:
№397 Бөлшектерді қосу:
1) 2)

№ 425 теңдеуді шешу:
1) 2)


Кубизм стратегиясы:
1) Бөлшектең негізгі қасиеті. Мысал келтіру:
2) Санау ұшін қолданылатын сан. Мысал келтіру:
3) Қандай бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады. Мысал келтіру:
4) . Мысал келтіру:
Пирамида есептері.
Пирамида
= 49 : 7 35 : 7 =
= 6 • 7 6 • 8 =
= 30 : 5 25 : 5 =
= 4 • 4 4 • 6 =
= 15 : 3 18 : 3 =
= 2 • 6 2 • 7 =

Тез есептеу.
1) Жай бөлшектерді есептеу:

2) Есептеу:


3)Бос орынды толтыр.


Жаңа тақырып:

Оқилықпен жұмыс.
№427. Аралас сандарды қосу: 1)
№429.Есептеу: 1)
№446. Балабақшаға кг картошка, одан артық сәбіз алынды. Барлығы болып қанша килограмм азық- түлік алынды?
Берілген:

артық

Шешімі:

Жауабы: кг азық -түлік алынған.

Тест тапсырмалары таратылады.
1-деңгей
1. Дұрыс бөлшекті тап:
а) б) в)
2. Бұрыс бөлшекті тап.
а) б) в)
3.Есепте .
а) б) в)
4. 3:12 бөлшек түрінде жаз.
а) б) в)
5. Аралас санға айналды:

а) б) в)
2- деңгей
1. Дұрыс бөлшекті тап:
а) б) в)
2. Квадраттың периметрін тап:
а) р = 4a б) p=a+b в) p=(a+b)•2
3. Есепте.
а) б) в)
4. Квадраты өзінен 2 есе ұлкен санды тап:
а) 8 б) 4 в) 2
5. Бұрыс бөлшекке айналдыр:
а) б) в)
3- деңгей
1. а ның мәнін тап:
а) 13 б) 8 в) 9
2. Бөлшектердың ортақ бөлгіштерін тап: және
а) 44 б) 451 в) 88
3. Есепте:
а) б) в)
4. Салыстыр:
а) > б) < в) =
5. 10 шамның 6 сы өшіріліп қойылса , қаншау қалады?
а) 10 б) 8 в) 6

Есеп : Мысықтың үйінен қанша қашықтықта екендігін табың.

Шешімі:
Жауабы:

Тәріхи мәліметтер:
1) Бөлшек сызығын бірінші болып итальян математигі Фибоначчи 1202 жылда пәнге енгізген.
2) Ежелгі Қытыйда “ – ” орнына “ • ” қолданылған .
3) Ежелгі жазбаларда бөлшектердің мынадай атаулары болған.

Ойын “Таза тақта”.
Оқушылардың шапшандығымен білімдерін анықтау мақсатында өткезілетін ойын . Балалар ілінген есептерді шешімін табады. Егер есеп дұрыс болса , тақтадан өшіп кетеді.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.