Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Арифметикалық амалдардың мағынасы -

Арифметикалық амалдардың мағынасы

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 2370 | Размер: | Автор: ggggggggggggggggdfsf
. ОҚО, Төлеби ауданы, Ленгер қаласы, №7 жалпы орта мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі
Келтаева Тамара Юлчиевна
Сыныбы: 4 «Ә»
Пәні: математика
Сабақтың өту мерзімі: 05.04.2015ж.
Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық амалдардың мағынасы
Сабақтың мақсаты: Арифметикалық амалдарды қайталай отырып, әртүрлі есептерді шығара білу
Оқыту нәтижелері: Арфметикалық амалдар қасиетін еске түсіреді. Қасиеттерді ескеріп тапсырмалар орындайды
Негізгі дерек көздер: Оқулық «Атамұра» слайд, бағалау парағы, жұмыс дәптері, стикер;

Сабақ кезеңдері,уақыты Мұғалім іс - әрекеті
Оқушылар іс-әрекеті Сабақ әдістері Ресурстар, көрнекі құралдар
Ұйымдастыру кезеңі
2мин Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Оқу мақсатын алға қою
Топқа бөлу «Шаттық» шеңберін құрып релаксация арқылы бір – біріне ізгі тілектер айтады
Диалог арқылы мақсатты талқылайды. Топқа бөлінеді Топтық жұмыс Түрлі-түсті қағаздар, оқулық, дәптер, стикер, постер
Үй тапсырмасы
5мин Өткен сабақты еске түсіру, сұрақ қою
Рим цыфрларының жазылуы қандай?
Оларды қай кезде пайдаланамыз?
Үй тапсырмасын бір-бірімен дәптер алмасады, бағалау парағына бағалайды, бағалаушы есепші жұмысты хабардар етеді
Сұрақтарға жауап береді Жұптық, топтық жұмыс Бағалау парағы, слайд
Қызығушылы-ғын ояту.
«Миға шабуыл»

3мин
1) Қосудың мағынасы қандай? 3 + 5
Қосылғыш + Қосылғыш = Қосындының мәні 2)Азайтудың мағынасы қандай? 8-3
Азайғыш – Азайтқыш = Айырманың мәні
3) Көбейтудің мағынасы қандай? 4*5
Көбейткіш * Көбейткіш = Көбейтіндінің мәні
4)Бөлудің мағынасы қандай? 20:4, 20:5
Бөлінгіш : Бөлгіш = Бөліндінің мәні Оқушыларға уақыт беріледі. Топпен ойласады, шешім қабылдайды. Баяндамашылар жұмысты қорғайды Жұптық, топтық жұмыс Бағалау парағы, жұлдызша, күн мен мадақтау
Жаңа сабақ
Математика-
лық диктант

5мин Үлестірмеде берілген есептерді
шығару

Оқушыларға уақыт беріледі. Жеке жұмыс жүреді, әр оқушы өз есебін орындайды. Топ басшы тексереді, бағалаушы бағалайды Диалогты сыни тұрғыдан ойлау. Топтық жұмыс Смайликтер, бағалау парағы
Оқулықпен жұмыс
2-тапсырма

7мин Торт топқа бірдей беріледі. Кесте толтыру «Қай топ жылдам?» ойыны

Қосылғыш 36 004 31799 Азайғыш 9843 7779
Қосылғыш 5698 7895 Азайтқыш 6942 2563
Қосындының мәні 41702 39 694 Айырманың мәні 2901 5216

Көбейткіш 125 23 Бөлінгіш 4280 32 400
Көбейткіш 40 7 Бөлгіш 20 450
Көбейтіндінің мәні 5000 1421 Бөліндінің мәні 214 8
Топтық жұмыс жүреді, есепті шығарады, талдайды, шығару жолдарын дәлелдейді. Әр топтан баяндамашы жұмысты қорғайды. Бағалаушы есепші бағалау парағына бағалап отырады

Диалог, топтық жұмыс Постер, бағалау парағы
Сергіту сәті

3мин
«Ұлытау»
тобының күйі Оқушылар «Ұлытау» тобының мимика арқылы күйін салып билейді топтық жұмыс Музыка, күй
3-тапсырма

5мин Үлестірме қағаз ретінде тапсырманы төрт топқа бөліп таратамын. Тақтамен жұмыс 3-есеп
(564 – 148) * х = 2080 х + 535 = 236 * 17
416 * х = 2080 х + 535 = 4012
х = 2080 : 416 х = 4012 – 535
х= 5 х = 3477
(564 – 148) * 5 = 2080 3477 + 535 = 236 * 17
2080 = 2080 4012 = 4012
4-есеп
(650 + 210) + 50 = 860 + 50 = 910
(200 + 60) * 50 = 260 * 50 = 13000
(250 * 5) * 20 = 1250 * 20 = 25000
40 * (120 + 50) = 40 * 160 = 6400
5-есеп 6-есеп



Топ тапсырманы бір-біріне оқып, оны талдайды: Шешім қабылдайды. Тақтаға әр топ есептерін шығару жолдарын жазады. Слайдпен салыстырады Топтық жумыс, тақтамен жұмыс Топ арасында бағалау, стикер, үлестірме қағаз
Сабақты қорыту:
4-тапсырма

3мин Логикалық тапсырма
«Қас-қағым сәт» сайысы (әр команда тез тұрып жауап беру арқылы балл жинайды)
1. Бойы екі қарыс, сиып тұр 25 арыс. (сызғыш)
2. Қандай сан барлық санға қалдықсыз бөлінеді. (0)
3. 30 санын үш 6-ны пайдаланып шығар. (6*6-6)
4. Қиылыспайтын екі түзу. (параллель)
5. Ұзындықтың өлшем бірлігі (метр)
6. Екі нүктенің арасындағы түзу. (кесінді)
7. Барлық қабырғалары тең тіктөртбұрыш. (шаршы)
8. 225 нешенің квадраты? (15)
9. 100 дің кубы нешеге тең? (1млн)
10. Үш разрядтан артық разрядттық сандар қалай аталады? (көп таңбалы сандар) Топта талқылайды, шешім қабылдайды, өз жауаптарын параққа жазып, жауабын оқиды Топтық жұмыс, диалог А4 парақтары, смайлик
Қорытынды
Үй тапсырмасы
2мин Сабақ бойынша жиынтық бағалау жүргізу, «Сэндвич» әдісі кері байланыс орнатамын
Оқушылар жиынтық бағалауды қадағалайды. Стикер жапсырады, кері байланыс орнатады диалог Плакат, смайликтер, стикер
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.