Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Қасқыр мен Қозы -

Қасқыр мен Қозы

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 3295 | Размер: | Автор: гость
. Сабақтың тақырыбы: Қасқыр мен Қозы
Сабақтың мақсаты:
• Оқушылардың ертегі мазмұнын талқылау арқылы қиындықтардан жол таба алуға көмектесу.
Сабақтың міндеттері:
• Топта жұмыс істеу ортасын құру.
• Оқушыларды өз бетімен ізденуге баулу.
• Мәтіннің ойын талқылау арқылы тапқырлыққа , сабырлы болуға тәрбиелеу.
Күтілетін нәтижелер:
• Болжау арқылы әңгімені талдайды , салыстырады , қиялын дамытады.
• Топта , жұпта жұмыс істеу қабілеттерін арттыра алады.
Техникалық жабдықтары: Интерактивті тақта , интерактивті плакат , ноутбук , радио.
Оқыту технолоиясы: СТО.
Топқа бөлу: Суреттер арқылы үш топқа бөлу.
Сабақтың барысы:
1. Қызығушылықты ояту сатысы:
Қасқыр туралы мультфильм көрсету.
1. Бұл көріністе не болып жатыр ? Жеке жұмыс.
2. Бұл ертегі не тураы болуы мүмкін деп ойлайсыңдар ? Жұпта жұмыс.
Бүгінгі біз танысатын ертегі «Қасқыр мен қозы» деп аталады.
2. Мағынаны ажырату сатысы:
Әр топқа суреттер беріп шығу.
-Бұл суреттер бізге қандай ой салады ?
Топта талқылау . Ұжымның ойын ортаға салу. Әр топтан бір оқушы жариялайды.
Мұғалім ертегіні оқып , балалармен сұрақ жауап өткізеді.
Ертегіні үш бөлімге бөлу , бірінші бөлімді оқып сұрақ қою:
1. Ертегі кейіпкерлері кімдер ?
2. Оқиға қай жерде болды ?
3. Қасқыр қозыға не айтты ?
4. Қозы не деп жауап берді ?
Екінші бөлімді оқып сұрақ қою:
1. Қасқыр тағы не айтты ?
2. Қозы қалай жауап берді ?
3. Балалар сіз қозының орнында болғанда не істер едіңіз ?
4. Ертегі қалай аяқталуы мүмкін ?
Болжау әдісі.
Балалар өз ойларын қағазға жазып оқып береді. Мұғалім үшінші бөлімді оқып береді.
Сахналау.
Кейіпкермен сұхбат. Оқушылар кейіпкерлерге сұрақ қояды.
1. Қасқырға сұрақ.
2. Қозыға сұрақ.
3. Авторға сұрақ.
Оқушылар кейіпкерлерге сұрақ қояды , кейіпкерлер орнындағы оқушылар өз ойларымен жауап береді.
3. Ой толғаныс сатысы
Екі жақты күнделікпен жұмыс жасау. Осы ертегімен танысуда сендерге не әсер етті ? Және неліктен әсер етті деп ойлайсыңдар ?
Бағалау парағымен оқушыларды бағалау.
Үй жұмысы: Осы ертегіні жалғастырып , жаңаша ертегі құрып келу.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.