Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
. Турдалиева Назия Ратбекқызы,
Ломоносов атындағы мектеп-гимназиясының бастауыш сынып мұғалім
ОҚО, Түлкібас ауданы
Тақырыбы: Ауыл

Мақсаты Ауыл шаруашылығы, ауыл байлығы туралы түсініктерін кеңейту.
Ауыл байлығы неде екенін ұғындыру.
Теориялық білімдерін практикада ұштастыра алуға дағдыландыру.
Күтілетін нәтиже: Оқушылар арасында еркін шығармашылық қарым-қатынас қалыптасады.
Өз бетінше ізденеді.
Өз пікірін еркін жеткізеді, оны дәлелдеуге үйренеді.
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер «Ой қозғау» әдісі, «ИНСЕРТ» әдісі, «Сахналау» әдісі, Ыстық орындық» әдісі.
Модульдердің кіріктірілуі Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау. Ақпараттық-коммуниациялық технологияларды қолдану. Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқушыларды жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. Оқытудағы басқару және көшбасшылық
Кезең Уақыт Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Ресурстар

Кіріспе бөлім 2 минут

3 минут Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Топқа бөлуге нұсқау жасау. «Шаттық шеңберін» құрып, бір-бірлеріне жылы лебіздер айту арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады.
Түрлі-түсті стикерлер арқылы 3 топқа бөлінді.

Түрлі-түсті стикерлер
5 минут «Ой қозғау» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау. «Менің шаруа қожалығым» эсселерін оқыту. Өткен тақырыпты сұрақтарға жауап беру арқылы естеріне түсіреді. Жазып келген эсселерін сынып алдында оқиды. Бағалау парақшасы, смайликтер
Жаңа сабақ
таныстырылымы 10 минут Жаңа тақырыппен таныстырып, мәтінді оқыту.
«ИНСЕРТ» әдісі бойынша жаңа сабақ туралы не білетіндерін, не білгісі келетіндері туралы біліп, жеке тапсырма беру.
Ауыл байлығына нелер жатады? деген сұраққа жауаптарын дәптерге жазғызу. Мәтінді оқып, ИНСЕРТ парақшасын толтырады. Жеке тапсырмаларды орындайды. Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, өз-өзін бағалайды. Бағалау парақшасы, смайликтер
10 минут «Сахналау» әдісі бойынша топтық жұмыс орындату.
4 топқа 4 түрлі тапсырма беру.
1-топ Журналистер (тақырыпқа байланысты сұрақтар әзірлеу)
2-топ Актерлер (тақырыпқа байланысты сахналау)
3-топ Суретшілер (тақырыпқа байланысты сурет салу)
4-топ Жазушылар (тақырыпқа байланысты дәптерге жазады) Берілген тапсырманы топта талқылап, бір шешімге келіп, орындайды. Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, өз-өздерін бағалайды. Бағалау парақшасы, смайликтер, плакат , маркер, оқулық.

Қорытынды
5 минут «Ыстық орындық» әдісі бойынша сабақты қорытындылау.
Әр топтан бір оқушы шығып, орындыққа отырып жағдаяттан шығуға тырсады.
Егерде мен.
- Әкім болсам...................
-Агроном болсам.........................
-Дихан болсам..................не істер едім?
-Шопан болсам....................не істер едім?

Бағалау парақшасы, смайликтер
5 минут Бағалау. Бағалау критерийлеріне сүйендіріп, өз-өздерін бағалату.
Сабақтан алған әсерлерін білу мақсатында смайликтермен формативті бағалау жүргізу. Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, өз-өздерін бағалатамын.
Сабақтан алған әсерлерін смайликтермен көрсету арқылы ынталанады. Бағалау парақшасы, смайликтер
4 минут Рефлексия. Не білдім? Не білемін? Не білгім келеді? Деген сұрақтарға стикерге жазғызу. Берілген сұрақтардың жауаптарын стикерге түсіріп, рефлексия парағына іледі. Рефлексия плакаты, стикерлер
1 минут Үйге тапсырма беру.
«Ауылдың жаңаша көрінісі» тақырыбына сурет салып келу. Күнделікке жазып алады. Күнделік

____________________________
(оқушы аты-жөні, сыныбы)
Сабақ барысында орындалған тапсырмалар Әр дұрыс берілген жауап Түйінді ой айтты Топтық жұмыста белсенділік таныту Дұрыс сұрақ білді Түйінді сұраққа жауап беру Қорытынды балл Баллды бағаға айналдыру
Баллдар

Бағалау шкалласы: 50-40-5
30-20-4
10-3
0-2
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.