Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Қазақ халқының материалдық мәдениеті -

Қазақ халқының материалдық мәдениеті

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1352 | Размер: | Автор: гость
. Айтураева Л.С.
Тарих пәні мұғалімі,
ОҚО.

Тақырыбы: Қазақ халқының материалдық мәдениеті



Күні: 07 .02. 2014ж.
Пәні: Қазақстан тарихынан әңгімелер Сынып: 5 «б» сынып
Сабақтың тақырыбы: Қазақ халқының материалдық мәдениеті
Сабақтың мақсаты: Қазақ халқының материалдық мәдениетінің түрлерімен таныстыру
Оқыту нәтижелері: 1. «Қазақ халқының мәдениетінің өшпес құндылықтары» екеніне көз жеткізеді.
2.Өз ойын жүйелі жеткізуге дағдыланады.
3. Халық тарихына қызығушылығы артады.
Негізгі дерек көздер: Оқулық. Қазақстан тарихынан әңгімелер.
5- сынып. Интернет желісінен алынған материалдар, АКТ, «Қазақстан тарихы»
энциклопедия, суреттер,бейне таспа.
Енгізілген модульдер: -Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер;
-Оқытуда АКТ пайдалану;
-Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;
-Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау;
-Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу;
-Оқытудағы басқару және көшбасшылық.



Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңдері
Мұғалімнің
іс-әрекеті
Оқушы іс-әрекеті Ресурс-тар, көрнекі-ліктер
Ұйымдастыру кезеңі
2 мин Оқушыларды түгелдеп, назарын сабаққа аударады.
Психологиялық көңіл күйді реттейді
Оқушыларды топқа бөледі. Мұғаліммен сәлемдесіп, сабаққа дайындалады,
Түрлі түсті стикер-лер.
Білу

Үй тапсырмасын сұрау
5- мин Үйге берілген тапсырма
Ой қозғау
Деңгейлік сұрақтар
Әр топқа Топ мүшелері өз тобының сұрақтарына жауап береді. Оқушы-лардың жеке жұмыс дәптер-лері.

Түсіну
Жаңа сабаққа дайындық
2- мин Оқушылардың «қазақ халқының материалдық мәдениеті » жайлы не білетіндіктерін сұрайды. Оқушылар өздерінің ойларын ортаға салады. АКТ


Қолдану

Жаңа сабақ
5-мин

2-мин

4-мин

3-мин


Оқушыларға бейне таспа арқылы жаңа сабақты толықтырып,кеңінен түсіндіреді.

Мағынаны тану

Постермен жұмыс

Оны қорғау Оқушылар постерге өз ойларын түсіреді.

Әр топ постерге түсірген ойларын қорғап шығады.
Интер-нет желісі-нен алынған материал-дар

Талдау
3-мин

4-мин
«Ішіне-сыртына» стратегиясы.
Кестенің ішіндегі сөздердің арасынан жаңа тақырыпқа байланысты сөздерді кестенің сыртына жазады.

«Кубизм» стратегиясы
Кубты лақтырып ,түскен тапсырманы ауызша өз ойларын жеткізу.



Әр топ жұмыс дәптерлеріне жазады.

Оқушылар берілген тапсырмаға жауап береді. Үлестір-мелі қағаздар

Жинақтау
5- мин.

5-мин «Бес жолды өлең»
1.Зат есім (1сөз)
2.Сын есім(2сөз)
3.Етістік(3сөз)
4.Сөйлем(4сөз)
5.Мәндес сөз

Мұражайға саяхат іс тәжірибені теориямен байланыстыру (ағылышын тілімен байланыс) ЭКСПО-2017ж халқаралық көрмеде қазақ халқының материалдық мәдениетін шет елдік азаматтарға қалай таныстырар едіңдер. Топтық жұмыс.

Оқушылар топтасып өз тобына сәйкес бес жолды өлең жазады.Қазақ тілімен байланыстыру
Мұражайда алған білімдерін,өмірмен байланыстырады.
(теориямен практиканы ұштастырады) ағылшын тілімен байланыстырады.

Оқулық-тар,сөз-діктер,
Сурет-тер,
әр-түрлі қосымша мәлімет-тер.

Бағалау

2-мин. Топтық және жекелей жетістіктерді бағалау.

Ұпай саны бойынша бағалау

10 – 12 ұпай - «5»
7 – 8 ұпай - «4»
6 – 5 ұпай - «3»


Топ көшбасшысы
жиынтық бағаларды шығарады

Бағалау парақша-лары
Рефлексия 2- мин «Бағдаршам» әдісі
«Табыс» ағашын отырғызу
Жасыл алма: Маған сабақ ұнады. Тақырыпты меңгердім.
Сары алма: Тақырыпты түсінгендеймін,менде сұрақ бар
Қызыл алма: Сабақ маған түсініксіз Оқушылар жаңа сабақты түсінгендерін стикерлер арқылы табыс ағашына іледі.
Стикер-лер
Үйге тапсырма

1мин. §44 оқу 150-153 беттер
Тақырыпты оқу
«Үй жиһаздары», «Тарихи-мәдени ескерткіштер» тақырыбында қосымша мәлімет іздену.
Эссе жазу «Мәдениетім - мақтанышым»

Оқушылар тапсырманы күнделіктеріне жазады.


Мұражайда алған білімдерін,өмірмен байланыстырды.
(теориямен практиканы ұштастырып) ағылшын тілімен байланыстырды.
Дүниежүзілік көрме Экспо (2017) Болашақ қуаты
Экспо 2017 — 2017 жылдың 10 шілдесінен бастап 10 қыркүйегіне дейін Қазақстанның елордасы Астана қаласында Халықаралық көрмелер бюросымен (ХКБ) ұйымдастырылатын Халықаралық көрме. Экспо 2017 иесі 2012 жылдың 22 қарашасында Францияның астанасы Париж қаласында ХКБ-нің EXPO халықаралық бюросы Бас ассамблеясының 152-ші сессиясы барысында белгілі болды. Жасырын дауыс беру қорытындысы бойынша Астана үшін ХКБ-ның 103 мүше-мелмекеті дауыс берген, ал бельгиялық Льеж қаласы 44 дауыс жинады.
Ұйымдастырушылармен таңдалған тақырып Future Energy (Болашақ қуаты) болып табылады

Мұражайдан алған білімдерің арқылы қазақ халқының материалдық мәдениетін ЭКСПО 2017ж шетелдік азаматтарға қалай таныстырар едіңдер?

1-топ Баспанасы
Мұражайға қош келдіңіздер!
Welcome to the museum!
1.Киіз үй көшпелі халықтардың қысы-жазы тұратын баспанасы.
1.yurt-is a house nhere nomads lived winter and summer.

2-топ Ұлттық киімдері
1.Қазақ халқының ұлттық киімдері- тон, сәукеле , бөрік, шапан т.б
1.National clohes Kazakh people. Іt is ton, saukele, borik ,wapan and e.t.с.
3-топ Қолөнер бұйымдары
1.Қазақ халқының ұлттық қолөнері- ыдыс аяқ,әшекей бұйымдар,төсек орындар т.б.
1. Kazak national handmade-cookware, decorations ,bedding and e.t.с.
4-топ Ұлттық тағамдары
1.Қазақ халқының ұлттық тағамдары : қазы-қарта, бесбармақ,ет
Сусындары: қымыз,шұбат, қымыран т.б.
1.Kazak national dishes: kazi-karta besbarmak meat
Drinks: kimiz , wubat , kimiran and e.t.c.
Мұражайға саяхат іс тәжірибені теориямен байланыстыру (ағылышын тілімен байланыс) ЭКСПО-2017ж халқаралық көрмеде қазақ халқының материалдық мәдениетін шет елдік азаматтарға қалай таныстыру керектігін әр топ өздері жауап берді.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.