Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
. Нематуллаева Клара Анваровна,
№12 Т.Рустемов атындағы гимназия мектебі Бастауыш сынып мұғалімі
ОҚО, Сайрам ауданы
Сабақтың тақырыбы: Буын

Сабақтың мақсаты: Буынды меңгеру, ажырату, сөздерді буынға бөлу
Оқыту нәтижелері Буынды меңгереді, буынды ажырата алады, сөздерді буынға бөледі
Модульдің кіріктірілуі Сын тұрғысынан ойлауға үйрету, АКТ, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
Сілтеме Савод таълими Алматы «Жазушы»
№ Кезеңдер Уақыты Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының әрекеті Күтілетін нәтиже
1 Ұйымдастыру кезеңі

3-мин 1.Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу, психологиялық дайындық өткізу. Оқушыларды үш топқа бөлу,
1-наурыз
2-сәуір
3-мамыр 1. Оқушылар сәлемдеседі.
2.Психологиялық дайындықда балалар бір-біріне тілек білдіреді. Балалар өз топтарына сипаттама береді. Оқушыллардың ынтымақтастық атмосферасын орнату
Сабақтың барысы
2 Үй тапсырмасын сұрау 4-мин

Үй тапсырмасы: «Ыстық орындық» әдісі арқылы сұраймын Балалар өзіндік жұмыс орындайды.
А) Дыбыс деген не?
Ә) Дыбыс неше түрге бөлінеді?
Б)Дауысты дыбыстарды атаңыз шапалақпен бағалаймын
3 Сергіту сәті 2-мин «Британ жаңбыры» Балалар мұғалім көрсетуімен орындайды
4 Жаңа сабақ 20-мин Ой қозғау. «Семантикалық» әдіс. Балаларға суреттер көрсетіледі. Суретте көрсетілген заттардың аттарын есте сақтап айтады.
«Өрмекші» әдісі
150-жаттығу: жіптің бір ұшын балаларға беріп, сөздерді буынға бөлдіремін. 152-жаттығу: «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі
АКТ ден пайдаланып, слайдта көрсетемін, мысалы; Ә-теш, ша-на, кө-лік. Балалар өздері көрген заттардың аттарын дәптерлеріне жазады. Оқушылар сөздерді буынға бөліп айтады. Мысалы; би-дай, кү-ріш, ас-бур-шақ, ө-рік, ши-е, пи-яз, сә-біз, шө-же. Балалар сөздерді тақтаға шығып жазады. Балалар топпен жұмыс істейді.
1-топ: «Әтеш»
2-топ: «Шана»
3-топ: «Көлік»
Балалар өз пікірлерін айтады. Әтеш - үй құсы, еті пайдалы, 2 буынды сөз. Балалар сөздерді тақтаға жазады. Бармақпен бағалау Сын тұрғысынан ойлауға үйрету

150-жаттығу: суреттер көрсету, көру арқылы, немесе ауызыша дәлелдерден алынған ақпарат пен танысады. Есте сақтау және білім Фриман ерте символдық белсенділік, көрінді көрді, есте сақтады, жазды.
5 Сергіту сәті 3-мин
6 Жинақтау кезеңі 9-мин «Кластер» әдісі мен буын тақырыбын қалай түсінгендері бойынша дәлелдеп беру. Тақтаға сөздер жазамын. Осы сөздерден сөйлем құрау. Мысалы: өрік, пияз..
Шырын тал

өрік
Қақ жеміс

Өрік дәмді жеміс Күрделілікке деген сүйіспеншілік. Балалар өрік туралы мәлімет берді, яғни дәлелдеді.
7 Бағалау 2-мин Топтық, жұптық барлық бағаларды есептейді. Геометриялық фигуралармен бағалау
Үйге тапсырма 2-мин Үй тапсырмасына бағыттама беру 151-жаттығуды орындау
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.