Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Д д  дыбысы мен әрпі -

Д д дыбысы мен әрпі

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1842 | Размер: | Автор: гость
. Оңтүстік Қазақстан облысы Сарыағаш ауданы Құркелес елді мекені М.Мақатаев атындағы №38 жалпы орта мектептің бастауыш сынып мұғалімі Бижанова Айман

Күні: 11. 10 Пәні: Әліппе Сынып: 1
Сабақтың тақырыбы Д д дыбысы мен әрпі
Сабақтың мақсаты Д д дыбысы мен әрпі туралытүсінік қалыптастыру.
Алғаш рет танысайын деп отырған әріптерінен келетін сөздерді, дыбысына байланысты буындар мен сөздерді білуге дағдыландыру.
Оқытудың нәтижелері Д д дыбысы мен әрпі туралы білімдері қалыптасады.
Жаңа сөздермен танысады.
Негізгі дерек-көздер АКТ, таратпа қағаздар
Модульдің кіріктірілуі Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқудағы үшін бағалау, Ақпараттық-коммуникативтік технологияларды оқыту, Дарынды және талантты балаларды оқыту, Оқушыларды жас ерешеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, Оқытудағы басару және көшбасшылық.
Сабақтың барысы
Сабақ бөлімінің кезеңдері Уақыт Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурстар, көрнекілік тер
Кіріспе 2 мин

2 мин Ұйымдасытру кезеңі: Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырамын.

Топқа бөлу: Түрлі-түсті стикерлермен топқа бөлемін. Шеңбер болып тұрып, бір-бірлеріне жақсы тілектер айту арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады.
Түрлі-түсті стикерлермен 6 оқушыдан 4 топқа бөлінеді.



Түрлі-түсті стикерлер

5 мин Үй тапсырмасын сұрау. «Миға шабуыл» әдісі бойынша үй тапсырмасын бекітемін.
1. Балалар сендер достарымен кайда ойнайсыңдар?
2. Аулада тек ойын ойнайма? Сұрақтарға жауап беру арқылы өткен тақырыпты естеріне түсіреді. Ауызша мадақтау арқылы формативті бағалау.
Жаңа сабақтың таныстырылымы 10 мин

«Ой қозғау»әдісі бойынша Д д дыбысы мен әрпі туралы интербелсенді тақтадан мәлімет беріп, жетелеуші сұрақтар қоямын.
1. Қалай ойлайсыңдар бұл дыбыс әліппеде қай жерінде кездеседі?
2. Бірінші тұрады деп айтуларынынң себебі неде?
3. Осы дыбыстан келетін қандай сөздерді білесіңдер Интербелсенді тақтадан мәліметті көріп, сұрақтарға жауап беріп, жаңа сабақтың мазмұнымен танысады.
Оқ.ж.Дала,дауа,доп,дода Дәптермен ж.Сауат.х.Қателерін түзеу.Дыбыстық талдау ж. Өз-өзін критериалды бағалау
Ауызша мадақтау арқылы формативті бағалау.



Жаңа сабақты қолдану 10 мин

3 мин «Топтастыру» стратегиясы бойынша топтық жұмыс жасатамын.Д д дыбысы мен әрпінен келетін суреті бейнеленген плакат тарқытып беремін.
Білімдерін толықтыру мақсатында тақырыпқа сәйкес слайдтар көрсетемін. Плакатты алып, топтасып зерттеп, ортақ бір шешімге келіп, ортаға шығып дәлелдейді.

Көрсетілген слайдтар туралы білімдерін толықтырады. Ауызша мадақтау арқылы формативті бағалау Плакат, маркер

Сергіту сәті 3 мин «Кірпі биін» билетіп, сергітіп аламын. Би билеп, сергіп қалады. Интербелсенді тақта
Жаңа сабақты қорытындылау

5 мин «Кім тапқыр» ойыны бойынша жаңа сабақты қорытындылаймын. Көрсетілген суреттерден ішінен Д д дыбысы мен әрпін маркермен белгілейді, Тапқырлықтарын көрсетеді. Ауызша мадақтау арқылы формативті бағалау
2 мин Рефлексия: Сабақтан алған әсерлерін айтқызу. Өздерінің сабақтан алған әсерлерін айтады.
2 мин Ауызша жарайсың, керемет деп айту арқылы формативті бағалау.

Жылы сөздерді есту арқылы ынталанады.
Ауызша мадақтау арқылы формативті бағалау
1 мин Үйге тапсырма беру: Дд дыбысы
Жаңа тақырып туралы зерттеу жасау. Күнделікке жазып алады. Күнделік


Қысқа мерзімді жоспарлау

Күні: 13 10 Пәні: Әліппе Сынып: 1
Сабақтың тақырыбы М м дыбысы мен әрпі
Сабақтың мақсаты М м дыбысы мен әрпі туралы түсінік қалыптастыру.
Алғаш рет танысайын деп отырған әріптерінен келетін сөздерді, дыбысына байланысты буындар мен сөздерді білуге дағдыландыру.
Оқытудың нәтижелері М м дыбысы мен әрпі туралы білімдері қалыптасады.
Жаңа сөздермен танысады.
Негізгі дерек-көздер АКТ, таратпа қағаздар
Модульдің кіріктірілуі Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқудағы үшін бағалау, Ақпараттық-коммуникативтік технологияларды оқыту, Дарынды және талантты балаларды оқыту, Оқушыларды жас ерешеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, Оқытудағы басару және көшбасшылық.
Сабақтың барысы
Сабақ бөлімінің кезеңдері Уақыт Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурстар, көрнекілік тер
Кіріспе 2 мин

2 мин Ұйымдасытру кезеңі: Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырамын.

Топқа бөлу: Түрлі-түсті стикерлермен топқа бөлемін. Шеңбер болып тұрып, бір-бірлеріне жақсы тілектер айту арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады.
Түрлі-түсті стикерлермен 5 оқушыдан 4 топқа бөлінеді.



Түрлі-түсті стикерлер

5 мин Үй тапсырмасын сұрау. «Миға шабуыл» әдісі бойынша үй тапсырмасын бекітемін.
1. Балалар сендер достарымен кайда ойнайсыңдар?
2. Аулада тек ойын ойнайма? Сұрақтарға жауап беру арқылы өткен тақырыпты естеріне түсіреді. Ауызша мадақтау арқылы формативті бағалау.
Жаңа сабақтың таныстырылымы 10 мин

«Ой қозғау»әдісі бойынша М м дыбысы мен әрпі туралы интербелсенді тақтадан мәлімет беріп, жетелеуші сұрақтар қоямын.
1. Қалай ойлайсыңдар бұл дыбыс әліппеде қай жерінде кездеседі?
2. Ортасында тұрады деп айтуларыңның себебі неде?
3. Осы дыбыстан келетін қандай сөздерді білесіңдер Интербелсенді тақтадан мәліметті көріп, сұрақтарға жауап беріп, жаңа сабақтың мазмұнымен танысады.
Мата,мал,тамақ,қармақ,оймақ,мақал .б.Дәптермен жұмыс.С.х.А.жұмыс.Әріптерді талдау.Тест жұмысы. Өз-өзін критериалды бағалау
Ауызша мадақтау арқылы формативті бағалау.



Жаңа сабақты қолдану 10 мин

3 мин «Топтастыру» стратегиясы бойынша топтық жұмыс жасатамын.М м дыбысы мен әрпінен келетін суреті бейнеленген плакат тарқытып беремін.
Білімдерін толықтыру мақсатында тақырыпқа сәйкес слайдтар көрсетемін. Плакатты алып, топтасып зерттеп, ортақ бір шешімге келіп, ортаға шығып дәлелдейді.

Көрсетілген слайдтар туралы білімдерін толықтырады. Ауызша мадақтау арқылы формативті бағалау Плакат, маркер

Сергіту сәті 3 мин «Кірпі биін» билетіп, сергітіп аламын. Би билеп, сергіп қалады. Интербелсенді тақта
Жаңа сабақты қорытындылау

5 мин «Кім тапқыр» ойыны бойынша жаңа сабақты қорытындылаймын. Көрсетілген суреттерден ішінен М м дыбысы мен әрпін маркермен белгілейді, Тапқырлықтарын көрсетеді. Ауызша мадақтау арқылы формативті бағалау
2 мин Рефлексия: Сабақтан алған әсерлерін айтқызу. Өздерінің сабақтан алған әсерлерін айтады.
2 мин Ауызша жарайсың.Ауызша жарайсың, керемет деп айтуын, керемет деп айту арқылы формативті бағалау.

Жылы сөздерді есту арқылы ынталанады.
Ауызша мадақтау арқылы формативті бағалау
1 мин Үйге тапсырма беру: Мм дыбысы
Жаңа тақырып туралы зерттеу жасау. Күнделікке жазып алады. Күнделік


Қысқа мерзімді жоспарлау

Күні: 15 10 Пәні: Әліппе Сынып: 1
Сабақтың тақырыбы Б б дыбысы мен әрпі
Сабақтың мақсаты Б б дыбысы мен әрпі туралы түсінік қалыптастыру.
Алғаш рет танысайын деп отырған әріптерінен келетін сөздерді, дыбысына байланысты буындар мен сөздерді білуге дағдыландыру.
Оқытудың нәтижелері Б б дыбысы мен әрпі туралы білімдері қалыптасады.
Жаңа сөздермен танысады.
Негізгі дерек-көздер АКТ, таратпа қағаздар
Модульдің кіріктірілуі Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқудағы үшін бағалау, Ақпараттық-коммуникативтік технологияларды оқыту, Дарынды және талантты балаларды оқыту, Оқушыларды жас ерешеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, Оқытудағы басару және көшбасшылық.
Сабақтың барысы
Сабақ бөлімінің кезеңдері Уақыт Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурстар, көрнекілік тер
Кіріспе 2 мин

2 мин Ұйымдасытру кезеңі: Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырамын.

Топқа бөлу: Түрлі-түсті стикерлермен топқа бөлемін. Шеңбер болып тұрып, бір-бірлеріне жақсы тілектер айту арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады.
Түрлі-түсті стикерлермен 6 оқушыдан 4 топқа бөлінеді.



Түрлі-түсті стикерлер

5 мин Үй тапсырмасын сұрау. «Миға шабуыл» әдісі бойынша үй тапсырмасын бекітемін.
1. Балалар сендер достарымен кайда ойнайсыңдар?
2. Аулада тек ойын ойнайма? Сұрақтарға жауап беру арқылы өткен тақырыпты естеріне түсіреді. Ауызша мадақтау арқылы формативті бағалау.
Жаңа сабақтың таныстырылымы 10 мин

«Ой қозғау»әдісі бойынша Б б дыбысы мен әрпі туралы интербелсенді тақтадан мәлімет беріп, жетелеуші сұрақтар қоямын.
1. Қалай ойлайсыңдар бұл дыбыс әліппеде қай жерінде кездеседі?
2. Ортасында тұрады деп айтуларыңның себебі неде?
3. Осы дыбыстан келетін қандай сөздерді білесіңдер Интербелсенді тақтадан мәліметті көріп, сұрақтарға жауап беріп, жаңа сабақтың мазмұнымен танысады.
Орман.Оқу.т.б.Дәптерменжұмыс.С.х.А.жұмыс.Әріптерді талдау.Тест жұмысы.Тақырыпқа б-ты. Өз-өзін критериалды бағалау
Ауызша мадақтау арқылы формативті бағалау.



Жаңа сабақты қолдану 10 мин

3 мин «Топтастыру» стратегиясы бойынша топтық жұмыс жасатамын.Б б дыбысы мен әрпінен келетін суреті бейнеленген плакат тарқытып беремін.
Білімдерін толықтыру мақсатында тақырыпқа сәйкес слайдтар көрсетемін. Плакатты алып, топтасып зерттеп, ортақ бір шешімге келіп, ортаға шығып дәлелдейді.

Көрсетілген слайдтар туралы білімдерін толықтырады. Ауызша мадақтау арқылы формативті бағалау Плакат, маркер

Сергіту сәті 3 мин «Кірпі биін» билетіп, сергітіп аламын. Би билеп, сергіп қалады. Интербелсенді тақта
Жаңа сабақты қорытындылау

5 мин «Кім тапқыр» ойыны бойынша жаңа сабақты қорытындылаймын. Көрсетілген суреттерден ішінен Б б дыбысы мен әрпін маркермен белгілейді, Тапқырлықтарын көрсетеді. Ауызша мадақтау арқылы формативті бағалау
2 мин Рефлексия: Сабақтан алған әсерлерін айтқызу. Өздерінің сабақтан алған әсерлерін айтады.
2 мин Ауызша жарайсың.Ауызша жарайсың, керемет деп айтуын, керемет деп айту арқылы формативті бағалау.

Жылы сөздерді есту арқылы ынталанады.
Ауызша мадақтау арқылы формативті бағалау
1 мин Үйге тапсырма беру: Б әрпі,62-бет.
Жаңа тақырып туралы зерттеу жасау. Күнделікке жазып алады. Күнделік
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.