Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Дүние жүзінің ауыл шаруашылығының жалпы сипаты -

Дүние жүзінің ауыл шаруашылығының жалпы сипаты

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 4914 | Размер: | Автор: гость
. Пән мұғалімі Шыңғырлау ауданы, Л.Қылышев атындағы Шилі ОЖББМ география пәні мұғалімі Мухамбетова Индира Каржаубаевна
Сыныбы 10а
Тақырыбы Дүние жүзінің ауыл шаруашылығының жалпы сипаты
Мақсаты Дүниежүзілік ауыл шаруашылық салаларын, аграрлық қатынастардың түрлерін және «Жасыл революцияның» қарқынды жүрген аймақтарын көрсету, үйрету
Күтілетін нәтиже А) Ауыл шаруашылығы не екенін біледі
В) Ауыл шаруашылығы қандай салалардан тұратынын анықтай алады
С) «Жасыл революция» қарқынды жүрген елдерді анықтап, картадан көрсете алады
Дереккөздер Оқулық, Дүние жүзіне жалпы шолу, ТМД елдері географиясы
10 сынып Алматы «Мектеп» 2014, әдеби оқулық

Құрал-жабдықтар Слайд, үлестірме қағаздар, А3, кескін карта, флипчарт, стикер, атлас карта, фломастер, интерактивті тақта
Сабақтың барысы Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті
Кіріспе
5 мин І.Тұлғa aрaлық бaйлaнысты орнaту.
1.Сыныппен aмaндaсу.
2.Оқушылaр «Доп» тренингін ойнап, жыл мезгілдері бойыншa топқa бөлінеді.
3. Әр топтан басша сайлайды, бағалау парағын береді.
ІІ. Aлдыңғы сaбaқты «Ыстық орындық» стратегиясын пайдаланып сұрау.
1.Отын-энергетика құрылымындағы энергия көздері:
2. Энергетика мен экологияның байланысы қандай?
3. Мұнай мен табиға газ өндіретін елдерді ата:
4. Дүниежүзінде және Қазақстанда табиғи газды өндірудің болашағы қандай?
5. Темір кен оныдары мен қара металлургияның орналасуы сәйкес келе ме?
6. Металлургиядан шығарылатын негізгі өнім түрлері?
7. Машана жасау өнеркәсібі қандай өнім түрлерін біріктіреді?
8.Қазақстанда машиналардың қандай түрлері, қай қалада шығарылады? Әр оқушы мұғaлім aйтқaндaры бойыншa қозғaлaды.

Оқушылaр өткен сaбaқтaрды естеріне түсіреді


Оқушылaр жaуaп береді
Тұсаукесер
3 мин 1.Мұғалім оқушылармен бірге сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Әр топқа белгілі тақырып бөліп беріп, жұппен, топпен талқылап, топтардың бір-біріне жигсо әдісі бойынша түсіндіруіне тапсырма береді. Оқушылар өз пікірлерін білдіреді, ойларын айтады.

Негізгі бөлім
30 мин 1.Постер қорғауға тапсырмалар береді, топтық талдауға нұсқау береді
(1 топқа 22-кестені пайдаланып, ауыл шаруашылығы саласында еңбек ететін адамдар үлесін көрсететін дөңгелек диаграмма құрастыруды
2 топқа Қазақстанға тән аграрлық қатынастарды анықтауды
3 топқа «Жасыл революция» қарқынды жүрген елдерді анықтап, олардың ауыл шаруашылығындағы оң өзгерістеріне нақты мысал келтіруді тапсырады.)
2. Картамен жұмыс (Кескін картаға ауыл шаруашылығы қарқынды дамыған елдерді түсіру) жеке постер
дайындайды, қорғайды, топпен талдауды түсіндіреді
оқушылар ойланады, сұрақтарға жауап береді

Картамен жеке жұмыс жасайды
Қорытынды
7 мин «Инсерт» әдісі
Не білемін Білдім Білгім келеді

Бағалауға нұсқау береді.
Үйге тапсырма: §36. Қазақстан ауыл шаруашылығы дамудың қай бағытында тұр? Эссе жазу (7-8 сөйлем) Өз ойларын жазады
Өзін-өзі, бірін-бірі бағалайды, смайликтермен бағалайды.
Рефлексия: «Мен қай жердемін»
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.