Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Күз ерекшелігі -

Күз ерекшелігі

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1299 | Размер: | Автор: гость
. Ленгір қаласындағы құлағы нашар
еститін балалар мектеп-интернатының
дефектологы Уруспаева Гүлжан Маулканқызы
3-сынып

Сабақтың тақырыбы: «Күз ерекшелігі»
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға дыбыстарда, буындарда, сөйлемдерді
дұрыс дыбыстау арқылы, дауыс ырғағымен айта білу,
ойын арқылы ой-өрісін, логикалық ойлау қабілетін
дамыту. Есте сақтау қабілетін арттыру.
Коррекциялық мақсаты: Дыбыстарды дұрыс айтуға дағдыландыру.
Пән аралық байланыс: қазақ тілі, математика.
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап.
Сабақтың көрнекілігі: профиль экран, суреттер, кестелер, компьютер.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
Сәлемдесу
(па) (па) (па) дауыс бар ма?
- Бар.
- Сен қалай естисің?
- Мен жақсы естимін.
- Сенің атың кім?
- Менің атым Арай.
- Бір аптада неше күн бар?
- Бір аптада жеті күн бар.
- Қазір жылдың қай мезгілі?
- Қазір жылдың күз мезгілі.
- Күз айларын ата.
- Қыркүйек, қазан, қараша.
- Күз ерекшелігін ата.
- Күзде күн суытады, жаңбыр жауады, жел соғады, жемістер піседі, құстар жылы жаққа ұшып кетеді.
Әбдіманап Арай. Д 2-х сотронная сепсо невральная тугоухость ІҮ ст. Вторично нарушение, псих-е развитие вследствии тотальной глухоты. Недор-е речи и а фоне тугоухости.

Тақырыбы: (И) дыбысы.
Мақсаты: (И) дыбысын әр поз-да машықтандыру.
1. (И) дыбысын буындарда айтқызу.
Ин-ине, қи-сақина, ни-Ғани, ин-инелік, ши-машина, би-сәби.
2. Суреттерді ата.
Торғай, үй, ай, құлпынай.
3. адасқан сөздермен сөйлем құрастыру.
Сәуле, тоқыды, ана, нәски.
Инемен, тікті, Инеш кесте.
4. Өлеңді дұрыс оқы.
Исатайдай батыр болам,
Иса атамдай ақын болам.
Игі істе батыл болам,
Игілікке жақын болам.

2. Тақырыбы: (Ш) дыбысын түзету.
Мақсаты: (Ш) дыбысын дауысты дыбыстардың ортасында айтқызу.
1. Аша дауыстап жәй ұшы
Ошо айт айт ышы
Ұшу айт айт үші
2. Сөздерде айтқызу.
Ұшақ тамаша қошақан
Ошақ ұшар ұшы
Сөйлемдерде айтқызу.
Абай ошақ жақты. Сабина тамаша өлең оқыды. Мерей қошақанға су берді.
3. Суреттерді ата. Шағала, шаян, шортан, шар.
4. Бір тыныста оқы. Үш қозы.
Бірінші қызыл
Екінші қоңыр
Үшінші ақ бұйра
Бәрі маған үйір.
5. Мәтін. «Күз ерекшелігі» мәнерлеп оқу.
6. Сұрақтарға жауап беру.
7. Кеспе сөздерден сөйлем құрастыру.

Гуламов Гуламжан
Дз: двух-ная сепсоневральная тугоухость 4 ст. Общ-я нарушение речи ОНР.

Тақырыбы: (Ә) дыбысын машықтандыру, буындарда айтқызу.
Тә жә сә
Пә мә шә
Сә кә рә

Сөздерде айтқызу.
Әнші әліппе әпке
Әріп сәкә дәптер
Әйнек дәрі сәбіз

Сөздерді толтыр.
....н, ....ке, ....же, сет, ...кел, ...демі, ...сем.

Суреттерді ата.
Сәбіз, әңгелек, әтеш, и әтір, кәді.

Мәнерлеп оқы.
Бас әріпке інімін,
Дауытының бірімін.

Тақырыбы: (Қ) дыбысын түзету.
Мақсаты: (Қ) дыбысын дауысты дыбыстың ортасында айтқызу.
Ақа, ақу, ұқу
Оқо, оқу, иқи
Ұқы, ұқа, ықы

2. Сөздерде айтқызу.
Алақан қарақат қалақ
Қошақан ботақан қонақ

3. Суреттерді ата.
Қияр, қарбыз, қарлығаш.

4. Нүкте орнына керекті әріпті қой.
...ыс ....ызығы басталды. ...айрат ... ар үйді. Ұлдар мен ...ыздар үйлеріне ... айтты.

5. Жұмбақты оқы.
Қыста біздің қалада
Ұшады ақ шағала. (Қар)

6. Мәтін. Күз ерекшелігі.
1. Мәнерлеп оқыту.
2. Кеспе сөздерден сөйлем құрастыру.

7. Математика.
Өрнектерді пайдаланып, теңдіктер мен теңсіздіктер құрастыру.
1х6 1х3 3х2 12:12
6:2 7:7 0:9 8х0

Ж/Қ
1. Күзде қандай жемістер піседі?
2. Күз мезгілі саған қандай ерекшеліктерімен ұнайды?

8. Сабақта сен не істедің?
9. Қорытынды.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.