Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Координаталық түзу бойында кесіндінің ұзындығы -

Координаталық түзу бойында кесіндінің ұзындығы

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1319 | Размер: | Автор: гость
. Абдуллаева Лалахан
Ұлықбек атындағы жалпы орта мектебінің
математика пәні мұғалімі.
Түркістан қаласы


Тақырыбы: Координаталық түзу бойында кесіндінің ұзындығы

Мақсаты.Рационал сандардың теориялық білімдерін тереңдету және
жүйелеу, практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру. Оқушыларды ұқыптылыққа тез шешім қабылдай білуге, пәнге деген қызығушылығын арттыра отырып нәтижеге қол жеткізе білуге тәрбиелеу.
Сабақтың әдіс тәсілдері.
• Түсіндіру
• Миға шабуыл
• Проблемалық әдіс
• Сұрақ – жауап және талдау
Пәнаралық байланыс: қазақ тілі, сызу.
Сабақ көрнекілігі: семантикалық карта, карточка, графопроектор.
Сабақ кезеңдері:
I. Ұйымдастыру кезеңі (сәлемдесу тренингі)
II. Ұй жұмысын тексеру.
III. Жаңа тақырып.
IV. Білімің – ұшар қанатың (оқулықпен жұмыс)
V. Семантикалық карта
VI. Эстафеталық жарыс (топтық жұмыс)
VII. Кім ойшыл (логика)
VIII. Қорытындылау
А) бағалау
Б) үй жұмысы

I.Тренинг
II. а) № 216 (дәптерлеріні ауыстырып тексереді)
б) “Ұшқыр ойдан – ұтымды жауап” тұжырым дұрыс болса 1
санын, дұрыс болмаса 0 санын жазыңдар.

Теориялық диктант.
1) Таңбалары бірдей сандар қосылады.
2) Таңбалары түрлі сандар азайтылады.
3) Қарама қарсы сандардың айырмасы 0 ге тең емес
4) Қарама қарсы сандардың модульдері өзара тең
5) Координаталық тұзу деп координата басы көрсетілген және бірлік кесіндісі таңдап алынған тұзуді айтады.
6) Бір – бірімен тек қана таңбаларымен ажыратылатын сандар кері сандар деп аталады.
Жауабы:110110

III. Жаңа тақырыпты түсіндіру
Координаталық тұзу бойындағы кесіндінің үзындығын табу үшін оның. Оң ұшындағы соңғы нүктесінің координатасынан сол ұшындағы алдыңғы нүктесінің координатасын азайту керек.
Мысалы: А (-4), В (3) АВ-?
А В

-4 0 3
АВ=3-(-4)=3+4+7 АВ=7 бірлік кесінді

IV Білімің – ұшар қанатың (Оқулықпен жұмыс)
№ 219 – 220
V Семантикалық карта
Тапсырма/Жауап -15 10 -6 3 -8
-2-13 К Ш Ә Д М
12+(-2) А И Л В П
Н Ә Т П Р
-4,3-1,7 С Е Ж О Я
44-52 Ұ К У Е Б
Кілт сөзі:

Тапсырма/Жауап -3 -25 17 -5 -7
-1,5-(+1,5) Б Ш Ә Д Ә
32+(-57) А И Л В Л
Н Ә Л Е Д
-9+26 С Е М И П
-14-(-46) Е Р Ә Ұ М
Кілт сөзі

Тапсырма/Жауап -18 1,5 -10 3 16 11
-6-12 Б Ш Ә Д М М
2+(-0,5) А У Л В П П
Н Ә Л П Р Р
-7,4-2,6 С Е Ж О Я Я
-4+20 Ұ К У Е Ғ М
-3,2+(-1,7) А І Л В П И
Кілт сөзі

Кілт сөздер; “Китоб билим булоғи”

VI Эстафеталық жарыс
1) 3-(-1)= 13-(+6)= 5-(-2)=
2) 12+(-5)= -28+7= -9+7=
3) -14-7= -21+18= -2+21=
4) -21+24=-3-0,5= -3,5+10,5=
VII “Кім ойшыл?”(Логика)
1) 4 4 4 4 = 10
2) 5 5 5 5 = 3
3) 5 + 2 = 4
VIII а) бағалау (сабақ барысында топбасшылары бағалайды)
б) үй жұмысы №221-222
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.