Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
"ОҚУ НӘТИЖЕЛЕРІН ЖАҚСАРТУДАҒЫ  КӨШБАСШЫЛЫҚТЫҢ РӨЛІ" -

"ОҚУ НӘТИЖЕЛЕРІН ЖАҚСАРТУДАҒЫ КӨШБАСШЫЛЫҚТЫҢ РӨЛІ"

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1747 | Размер: | Автор: Публикатор
.

 

 

Мұғалімнің/тренердіңаты-жөні:

Жұмыс орны:

Еңбек өтілі:

Қызметі:

Санаты:

Азимова Дильфуза Нуритдинқызы

№20 жалпы орта мектеп

11 жыл

Ағылшын тілі пәні мұғалімі

Жоғары

 

 

Шеберлік сынып тақырыбы:

"ОҚУ НӘТИЖЕЛЕРІН ЖАҚСАРТУДАҒЫ

КӨШБАСШЫЛЫҚТЫҢ РӨЛІ"

Мақсатымен міндеттері:

Шеберлік сыныптың соңында ; бүгінгі таңда мектеп көшбасшылығы бүкіл әлемде білім беру саласындағы саясаттың басты мәселесіне айналып отыр. Білім беру мен мектеп мәселелеріне басты назар аударылып отырғандықтан, бұл мектеп көшбасшыларының рөлін қайта қарастыруды қажет етеді сондықтан, мұғалімдер көшбасшылық туралы мәлімет алып, алған білімдерін келешекте іс жүзіне асыра алатын болып қалыптасуына жетелейтін, өз бетімен жұмыс жасап, белсенділік танытатын болады.

Күтілетін нәтиже:

Мұғалімдер  оқыту нәтижесін жақсартуға ықпал ете алатын мектеп көшбасшылығының саясаты мен тәжірибесін жетілдірудің кілті неде екенін анықтайды.

ЭЫДҰ есептерінің қорытындыларының жергілікті жерлердегі ықпалының салдарларын талдауға мүмкіндік алу үшін осы қорытындыларды түсінетін болады.

Түйінді идеялар:

Мектеп көшбасшылығын жетілдіру жөніндегі ЭЫДҰ зерттеуі мектеп көшбасшылығының жақсаруы мен оқыту нәтижелерінің жақсаруы арасында тікелей байланыстың бар екенін байқайды. Мұғалімдер осы деректерді негізге алып әрекет етуді бастамас бұрын, оларға бұл қорытындыларды нақты түсініп,  біліп алуы маңызды. Онда мектеп көшбасшылығын реформалау маңызын көрсететін қомақты кейс жинақталған, сондай-ақ тетіктер арасындағы байланысты көрсететін мысалдарды қоса отырып, реформа тетіктерін зерттейді.

Шеберлік-сынып барысы:

 

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Тыңдаушылардың іс-әрекеті.

3 минут

Ладушки на новый лад - Наталья Исламова- я.ру

1-әрекет.

Мұғалімдер қолдарын бір біріне  ысқылап, қыздырып жанындағы мұғалімнің қолына қою  арқылы жылы лебіздерін білдіреді. Мұғалім бастайды: Сіздерге бүгінгі шеберлік сыныбымызда белсенді қатысып, өз тәжірибелеріңізде  қолдануыңызға тілектеспін.

 

Шеберлік сыныпқа қатысушы мұғалімдердің барлығы шаттық шеңбер -құрып, өздерінің жүректен шыққан жылы лебіздерін айтады.

 

 

Холодильники GORENJE

 

2-әрекет.

Тақтаға ашық және жабық холодильниктің сүреті ұсынылады. Мұғалімдер осы жерде сіздер холодильниктің суретін көріп отырсыздар. Осы суретті көрген кезде сіздер не ойлайсыздар?

 

 

 

Мұғалімдер өз ойларын, өз пікірлерін айтады. Мысалы: Жабық холодильник бұл қазіргі таңдағы мұғалімдердің бейнесі. Ал ашық тұрған холодильник қазіргі жаңа формациядағы мұғалім. Немесе холодильникте заттар бұзылмайды сондықтан біз барлығымыз бар білімімізді қолданып жүрсек ол бұзылмай ұмытылмай жақсы күйінде сақталады.

3 минут

Узбекские авиалинии авиабилеты - Лучшие перелеты в мире

3-әрекет.

Мұғалімдерді автобус, трамвай, троллейбус билеттерінің көмегімен топқа бөледі.

Сары билеттер троллейбус

Көк билеттер автобус

Жасыл билеттер трамвай. Сосын мұғалім билеттерді жинап алады. "Енді Құл Қожа Ахмет Яссауи кесенесіне барып жаңа жылда бір дұға жасаймыз. Сондықтан кім барғысы келсе бүгін шеберлік сыныпта белсенді қатысып отырады, сол адамға билет беремін ол кесенеге барып ниетін айтады.

 

Мұғалімдерге билеттер шетінен таңдап кім қай маршрутта баратынын біліп, сол маршрутқа барып отырады.

 Билеттерді қайтып беріп, шеберлік сыныпқа белсенді қатысып отырады.

Продаю цифровой фотоаппарат CANON A1100 IS недорого срочно! Новороссийский форум

4-әрекет.

Мінекі,  топқа да бөлініп алдық. Ендеше әр топ - бір отбасы, осы отбасының ролдерін бөлісіп алыңыздар. Кім ата болады, кім ана, тағысын тағы. Отбасыңыздың сүретін түсіріп, отбасыңыз туралы айтып беріңіздер.

Кім ата? Ата отбасында қандай роль ойнайды? Ата туралы не айта аласыздар?

Тамаша, осы сіздің тобыңызда көшбасшы кім болды?

 

Мұғалімдер бөліскен рөлдерін айтып, атаның отбасындағы маңыздылығы, оның қандай рол атқаратындығын  ашып, өз ойларын айтады.

Мұғалімдер әр топта көшбасшы кім екендігін айтады. Мысалы: Ата біздің тобымыздың көшбасшысы деп.

 Сол кезде мұғалім көшбасшы ата емес ролдерді бөлістіріп сүретке түсіріп, бағыт бағдар берген мұғалімді көрсетеді.

5 минут

http://aimblog.ru/wp-content/uploads/2012/03/kak_vstavit_video_na_blog_Plagin_Video_Embedder.jpg

4-әрекет.

Мұғалімдерге көшбасшылық туралы видео ролик көрсетеді, олардың ой өрісін біледі.

 

 

"Команда" атты бейне таспаны қарай отырып, көшбасшылық жайлы өз ойларын еркін білдіреді.

5 минутАдъютанты любви * Просмотр темы - БезАЛаберный словарь

 

5-әрекет.

Әріптестер,  алдарыңыздағы веерге, мына видео роликтен көрген көшбасшының мінез құлқын жазып, яғни көшбасшы қалай болу керектігі туралы жазыңыз.

Енді жазған болсаңыздар көшбасшы қандай адам, сол туралы бізге әр топ өз ойларын айтсын.

 

 

Мұғалімдер қағаздан веер жасап, сол веердің әр бір бөлігіне көшбасшыға тиісті қасиеттерді жазады. Және де сол туралы өз ойларын ашып айтып береді. Royalty Free Image of Toon Guys Running, Competition Concepts

3 минут

Royalty-Free (RF) Clipart of Careers, Illustrations, Vector Graphics #158

6-әрекет.

БӨЛІНГЕН КӨШБАСШЫЛЫҚ туралы мәлімет беру. Ой қозғау, директордың жұмысын жеңілдету бойынша не істеуге болады?

Ойлануға арналған сұрақ: Сіздің жағдайыңызда мектеп директорларына жүктелген жауапкершілікті азайту үшін  қызметкерлер қандай үлес қоса алады?

Ойлануға арналған сұрақ: Сіздерде мектепті басқару жауапкершілігін бөлуге адамдарды тарту үшін қандай ынталандыру шаралары бар?

Ойлануға арналған сұрақ: Мектептерде қандай проблемаларды немесе мүмкіндіктерді бөлінген көшбасшылық арқылы тиімді шешуге болады?

 

Миға шабуылда мұғалімдер бөлінген көшбасшылық бойынша  өз ойларын еркін айтып, мысалдар келтіреді.

 

5 минут

 

Форум почитателей амигуруми (вязаной игрушки) Акварель по мокрой мятой бумаге.

7-әрекет.

Әріптестер,  сол қолдарыңызбен бір ақ парақ алып екінші қолдың көмегінсіз сол парақты ұмаждап алақаныңыздың ішіне кіргізіп жіберулеріңізді сұраймын. Мұғалімдер парақты солай жасап болған соң қайтадан сол қолымен ештеңенің көмегінсіз қағазды қайта дұрыстайды. Өз қалпына келтіреді.

Бұл тәсілді не үшін сіздерге істеттім. Кім біледі. Өз ойларыңызды айтыңыздар.

 

 

Мұғалімдер сол қолменен парақты алақынының ішіне көрінбей кеткенше кіргізіп, сосын ол парақты қайта қиналып ашады. Соңында өз ойларын білдіреді. Мысалы: Сол қолмен жамандық жасаймыз. жамандықты болдырмау үшін өзімізді тәрбиелеуіміз керек. Адамның көңілін қалдырамыз, ол қайта бұрынға қалпына келмейді. Көшбасшы абайлап байқап сөйлеу керек, ол мұғалімдерді басқармайды, бағыт бағдар береді.

10 минун

Масяня. Эпизод 56. Околобаха , имя персонажем мультов sawka004 околобаха картина масяня свадьба - Свадебный портал, приготовлени

8-әрекет.

Директор мен көшбасшының айырмашылығын анықтау. Мұғалімдерге тапсырма беріледі көшбасшының іс әрекетімен директордың іс әрекетін ажратып постер сызады. Соңында сәйкестендіріп дұрыс жауаппен тексереді.

 

 

Мұғалімдердің қолына берілген көшбасшымен директордың айырмашылығын мұғалімдер постерге ажыратып жазады. кейін қорғап береді.

 Royalty-Free (RF) Clipart of Careers, Illustrations, Vector Graphics #158

5 минут

Работа в ООО СК Звезда Вакансии компании на сайте Rabota.Ru

9-әрекет.

Мұғалімдерге жұлдыздар таратып, жұлдыздың ішіндегі сұрақтарға жауап берулерін сұраймын. Сұрақтар төмендегідей:

Ойлануға арналған сұрақ: Сіздің ойыңызша, ХХІ ғасырда мектепті басқару үшін қандай жаңа дағдылар қажет болады?

Ойлануға арналған сұрақ: Мектеп басшылығын дамытудағы қажеттіліктерді анықтаудың қандай тетіктері бар? Жеке қажеттіліктерді қанағаттандыру мен дамыту мүмкіндіктерін бейімдеудің қандай өлшемдері бар?

Ойлануға арналған сұрақ: Сіздің жағдайыңызда көптеген дағдылар мектеп басшысының еңбек жолының қай кезеңінде дамиды?

Ойлануға арналған сұрақ: Сіздің жағдайыңызда көшбасшылық дағдыларын дамыту бағдарламасында пайдаланылатын тәсілдердің қатары қаншалықты бай?

 

Мұғалімдер сұрақтарға жауап іздеп, сол жұлдыздың жан жағына жазып сол тұралы айтып береді.

 http://rostup.ru/wp-content/uploads/2012/05/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%B5_%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D0%BC%D1%8B%D1%88%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F_razvitie_kriticheskogo_myshleniya.jpg

15 минут

10-әрекет.

Көшбасшы туралы алты пікірді білу мақсатында ақлдың алты қалпағы әдісін қолданып, мұғалімдердің пікірін біледі.

 

Ақылдың алты қалпағы бойынша алты түрлі пікірлер айтылып, талқыланады.

Мұғалімдер сыни тұрғыдан ойлануға үйренеді, әр түрлі пікірлер айтады.

3 минут

 

11-әрекет.

Сергіту сәті.

Доп лақтыру ойыны

 

 

Мұғалімдер допты бір біріне лақтырып, ниеттерін айтады, лақтырған адам оң қолын басына қояды. Басына қолын қойған адамға доп лақтыруға болмайды.

5 мин

http://gocomplainontheinternet.com/wp-content/uploads/2008/11/traffic_light.gifЧТО ЛУЧШЕ POP, RAP, ROCK?

13-қадам.

Кері  байланыс. Мұғалімдерге  рефлекция   жаздыру. Попс  әдісі арқылы сабақтың қандай болғандығы туралы біледі. Және "екі жұлдыз бір тілек" арқылы мұғалімнің өз өзін реттеуге мүмкіншілік тудырады. Теориялық білімді қанша мұғалім меңгергенін бақылаймын

 

Мұғалімдер алдыларындағы бағдаршамдарды көтереді.

 Қызыл түс- түсінбедім

Сары түс- әлі сұрақтарым бар

Жасыл түсі- маған бәрі түсінікті

 

       
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.