Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Орталық  Қазақстанның қалалары. Ауылдық елді мекендері -

Орталық Қазақстанның қалалары. Ауылдық елді мекендері

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 5286 | Размер: | Автор: гость
. Бекітемін ________________
директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары
Жаңақорған ауданы
Төменарық ауылы
№53 А.Д.Романов атындағы
орта мектебінің география пәнінің мұғалімі
Ахатай Гүлбаршын Орынбасарқызы
Пәні: География Сыныбы: 9
Сабақтың тақырыбы: Орталық Қазақстанның қалалары. Ауылдық елді мекендері
Сабақтың мақсаты: Басты қалалары, қалалардың маманданған салалары, өңірге тән экономикалық-экологиялық проблемаларын анықтау барысында білім алушылардың іс-әрекет дарындылығы байқалады.
Сабақтар топтамасы аяқталғанда оқушыларыңның нені білгенін, түсінгенін және жасай алған қалар едіңіз?
Білу: Маманданған саланың маңыздылығын, проблемаларын анықтай біледі.
Түсіну: Басты кәсіпорындардың, зауыттардың, және СЭС, ЖЭС орналасқандығы туралы кесте құру арқылы түсініктерін айтады.
Қолдану: Атласты пайдаланып, оқулықтағы берілген өнеркәсіп тораптарының орналасқанын тауып, салаларының, шаруашылық тың қай түрінде тиімді қолдану керектігін анықтау.
Жинақтау: Венн диаграммасы арқылы
Талдау: Аумақтың экономикалық-экологиялық проблемаларын анықтайды (кейбіреуі)
Жұмыстың қандай түрлері оқушылардың белсенді білім алуына әсер етіп, оларды ойлауына барынша ықпал жасайды?
Оқушылар жеке және топпен жұмыс жасайды. Топ ішінде бірлесіп жұмыс жасауға ортақ шешіммен ұтымды идеялар келтіруі.
Оқушыларды білім алуға көмектесу үшін бағалауды қалай пайдаланасыз?
Сабақ барысында оқушыларды қадағалау мен қатар бақылаушының пікіріне сүйенемін сонымен қатар бармақпен бағалаумен, сиқырлы қалам, жалған баға, екі жұлдыз бір тілекті пайдаланамын.
Сыныптағы барлық оқушыларды(дарынды және талантты, жасы кіші) жұмысқа қалай тартасыз?
Қосымша білім көздерін пайдаланып, деңгейлік тапсырмаларды пайдаланамын.
Сіз олар үйренді деп жоспарланған нәрселердің барлығын үйренгенін қайдан білесіз?
ББҮ-ні пайдаланамын, мозайка әдісін пайдаланамын, табыс ағашы арқылы.
Кезең/уақыт Мұғалім іс-әрекеті Оқушылар іс-әрекеті Ресурстар
Кіріспе
Ұйымдастыру
3 мин
Үй жұмысын сұрау
5 мин 1. Сәлемдесу
2. Оқушылармен танысу
3. Оқушыларды топқа бөлу

3. Үй тапсырмасын сұрау
<<Ақылды доп>> ойынын ойнату
Оқушылар сын есімді қосып өз есімдерін айтады
3 озат оқушы ортаға шығады. Қалған оқушылар түрлі-түсті конверт таңдап топқа бөлінеді(Қарағанды, Теміртау, Балхаш)
Үй тапсырмасын <<Ақылды доп>> ойыны арқылы оқушылардан өткен тақырып сараланады

Презентация суреттер интер белсенді тақта, плакаттар, маркер, оқулық
Тұсаукесер
4 мин Оқушыларды жаңа сабақ мақсатымен таныстыру
Видеоролик көрсету
Қалалары, селолық елді мекендері және экономикалық-экологиялық поблемаларына тоқталу
Оқушылар бүгінгі күнмен, сабақтың тақырыбын, мақсатын дәптерге жазады. Мұғалімнің жанама сұрақтары арқылы видиороликтен көргендерін ойларын ортаға салады, тақырыпты ашады.
Қазақстанның физикалық картасы
Презентация
Видеоролик

Негізгі бөлім
25 мин Постермен жұмыс
1-топ Қарағанды
2-топ Теміртау
3-топ Балқаш

2. Географиялық диктант(жеке және жұптық жұмыс)

3. Сәкестендіру тесті(жеке жұмыс) Бағалау парақтарын әр оқушы белгілеп отырады.
Әр топ өз тақырыбына байланысты жұмыс жасайды, постерге түсіреді. Баяндамашы топ жұмысын қорғайды.
2 жұлдыз 1 тілек арқылы топтар бір-бірін бағалайды

Оқушылар жұмыс дәптердегі географиялық диктантты жеке орындайды. Жұптасып жұмыспен алмасады, тексереді, бағалайды.
Интербелсенді тақтадағы сәйкестендіру тестін орындайды.
Дәптермен жұмыс жасалады.
Оқушылар топта ақылдасып инноворд шешеді
Балалар суретке қарап тұлғаны танып, мағлұмат береді
Плакаттар, оқулық, түрлі-түсті маркерлер

Бір күндік жұмыс дәптері

Интербелсенді тақта

Инноворд парағы

Фотобейне
4. Инноворд шешу
5. Сергіту сәті
6. <<Тұлғаны тану>>
Қорытындылау
8 мин <<Ыстық орындық>> арқылы сабақты қорытындылау
Бағалау парағын тексеру
Бақылаушы пікірін тыңдау
Үйге тапсырма беру Ортаға бір оқушы шығады. Қалған оқушылар тақырыпқа байланысты сұрақтар қояды
Әр топтан екі оқушыдан бағалау парағы сұралады.
Әр топ бақылаушысы пікірін айтады, өз топтарын бағалайды
Үйге тапсырмасына 39 тақырыпты оқу. Кескін картаға ОҚ қалаларын, ірі кәсіпорын орталықтарын түсіру

Бағалау парағы
Бақылау парағы
Кескін карта

Мұғалімнің рефлексиясы

Сабақ туралы жалпы ойың:
Не жақсы өтті:
Қайсы жақсы шыққан жоқ:
Қандай күшті жақтарға сүйене аласыз:
Сіз нені дамытар едіңіз:
Нені өзгерткіңіз келеді: (осы сұрақтарға жауап жазу)
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.