Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Қосу және азайту -

Қосу және азайту

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1107 | Размер: | Автор: ggggggggggggggggdfsf
. Юсупова Гулмира Хасанхановна
Сайрам ауданы, №100 жалпы орта мектебінің бастауыш пәні мұғалімі
Сыныбы: 2
Пәні: математика

Сабақтың тақырыбы: Қосу және азайту.
Сабақтың мақсаты:
Сандарды және сәйкес шамаларды қосу мен азайтуды бірліктермен, ондықтармен, жүздіктермен амалдар сияқты орындайтынын түсіндіру. Логикалық ойлау қабілетін, ой-өрісін дамыту. Пән бойынша білімдерін кеңейту. Тапқырлыққа, іздемпаздыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың көрнекілігі:
Үнтаспа, дидактикалық материал, ребус, шарлар,балықтар,сиқырлы сандықтар т.с.с.
Сабақтың әдісі:
Көрнекілік, сұрақ-жауап,топтық жұмыс, «Ой қозғау» стратегиясы, жинақтау,ауызша есептеу.
Сабақтың барысы
I Қызығушылығын ояту.
Сиқырлы сандықта не бар деп ойлайсыңдар? Оқушылардың жауаптары тыңдалады.
Жасырын сөзді тапсақ,сиқырлы сандықты ашамыз.

II «Ой қозғау» стратегиясы.
А) Ребус шешу
ʼ

ʺ ʺʺ ʺ ʺ

Шешуі: Қосу, азайту.

Ә) Сұрақ-жауап әдісі.
1. Қосу амалының компоненттерін ата.
2. Азайту амалының компоненттерін ата.

Б) Тірек білімді еске түсіру.
5 неше бірл. бар?
60 неше онд. бар?
200 неше жүзд. бар?
265 неше жүзд. неше онд. неше бірл. бар?
265 = 2жүзд.6онд.5бірл.
2......
3.....
2+3= 5
5-3= 2
5-2= 3

* Қорытынды: Бірл.онд.жүзд. шамаларды қосу,азайту сандарды қосу,азайтуға ұқсас орындалады.

III Дәптермен жұмыс.

IV «Балық аулау» ойыны.
Қосудың жаңа әдісіне баса назар аудару.
200+300
2жүзд.+3жүзд.
200см+300см

Өздік жұмыс.
V Карточкамен жұмыс. Әр оқушыға тарату.
1ц= 100кг
1теңге= ......тиын
1мин=........сек
1сағ= .......мин
А) Оқушылар бірін-бірі тексереді.
Ә) Бағалайды.

VI Сергіту сәті.
Логикалық жаттығулар.
1. Үш таңбалы саннан екі таңбалы санды азайтқанда 1 қалды. Азайғыш пен азайтқышты тап.
Шешуі: 100-99= 1
Ең кіші үш таңбалы сан 100
Ең үлкен екі таңбалы сан 99
2. Екі қолымда 10 саусақ болса, 4 қолымда неше саусақ?
Шешуі: 20 саусақ.

VII Шығармашылық тапсырма.
«Кел, ойнайық !» ойыны.
Шарда жазылған өрнектің мәнін табу.


65-18 36+7

85-26 41+39
93-44
48+12

61-3 100-12

VIII Топпен жұмыс.
«Кім жылдам?» ойыны.
Әр топтың оқушыларына сәбіз және қояндар үлестіріліп беріледі.



Тапсырма: 21 сәбізді 3 қоянға тең бөліп бер. Әр қоян неше сәбіз алды?
Шешуі: 7 сәбіз.

X Оқулықпен жұмыс.
«Масштаб» деген не?
• Белгілі бір заттың көлемін кішірейтетін санды «масштаб»деп атайды.
Р= 2см+1см+2см+1см= 6см
Р= 6см

XI «Балапанға көмектес» ойыны.


( 15 7) = 12
XII Өзгеше фигураны тап.
Шешуі:11-в
10-ә
8-б
5-б

Жасырын сөз: «Отан»
Әнұран орындалады.

Ой жинақтау. Тақырыпқа байланысты алған білімдерін қорытындылау.
Сиқырлы сандық ашылып, ішіндегі алдын ала дайындалған жұлдызшалар, шаршылар, үшбұрыштарды үлестіру арқылы бағаланады.

Үйге тапсырма беру. 196-бет,№ 4, 6
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.