Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Рационал сандарға амалдар қолдану -

Рационал сандарға амалдар қолдану

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1327 | Размер: | Автор: гость
. Ашық сабақ 6 - сынып.

Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарға амалдар қолдану
Сыныбы: 6 сынып
Мұғалімі: Орынбасар.Д
Сабақтың мақсаты:
1) Білімділік: оқушылардың рационал сандарға амалдар қолдану жөніндегі білімдерін тиянақтау, толықтыру және бағалау.
2) Дамытушылық: оқушылардың ой-өрісін кеңейту, ойлау қабілеттерін дамыту.
3) Тәрбиелілік: оқушыларды ұқыптылыққа, ынтымақтастыққа, жауапкершілікке, еңбек ете білуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: бекіту сабағы
Сабақтың типі: дәстүрлі емес
Сабақтың әдісі: жеке жұмыс
Сабақтың көрнекілігі: слайд.
Сабақ барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Нәтижесі
1) Ұйымдастыру кезеңі

2- кезең
Өткен тақырыпты қайталау.

3- кезең
Көршіммен жұмыс

4-кезең
Оқулықпен жұмыс

5 - кезең
Сергіту сәті

6 – кезең
Өзімді өзім бағалаймын Оқушылармен амандасып, түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру және сабақтың мақсатын айту.

Интерактивтік тақтадан (слайд)
1-нұсқа 2-нұсқа
1) таңбалары әртүрлі 1) таңбалары
сандарды қосу үшін... бірдей сандарды
қосу үшін...
2) таңбалары бірдей 2) таңбалары
сандарды көбейту әртүрлі сандарды
үшін... бөлу үшін...
Тест

3) 0,6+(-0,9) 3)-1,2+(-3,8)
А) 0,2 Ә) 0,3 Б)-0,3 А)4 Ә)-5 Б)5
4)-81/3+(-92/3) 4)101/4+(-73/4)
А) 18 Ә) -18 Б) -11/3 А) -31/4 Ә)31/2 Б)21/2
5)-9∙(-41/9) 5) 10∙(-23/10)
А)37 Ә)8 Б)-37 А)-21 Ә)-23 Б)23

Әрбір үш қатарға үш парақпен есеп беріледі.

1-қатар 2-қатар 3-қатар

1) -19+(-1) 1)-17+(-2) 1)-9+(-7)
2)6∙(-3) 2)7∙(-5) 2) 3∙ (-5)
3)-7-(-2) 3)-6-(-4) 3)-5-(-15)
4)10÷(-5) 4)16÷(-4) 4)20÷ (-5)
5)25+(-35) 5)45+(-55) 5)15+(-45)



« Кім жылдам»
№584.
Есептегі әр бағанды жарысып шығарады.
Жауаптары:
1) -31 4) -3 7) -2
2) -2 5) -13 8)3
3) 77 6) 20 9)32

Логикалық есеп:

Интерактивтік тақтада төмендегі 6 шарлы сурет көрсетілген. . Бұл ойында 1-6 цифрларын қолдану арқылы, қай бағытта санаса да, 9 санын шығару керек.

1-нұсқа 2-нұсқа
А А
1) -9 –( +7) 1) -8 – (+5) 1) –
2) 6- (-3) 2) 5- (-11)
В
3) 5/12 –(- 7/12) 3) - 4/15 –(- 11/15)

4) - 1/5 - (- 1/6 ) 4) 2/7 - (+ 1/(5 ))

С

5) 1-нұсқа 24,6 + (-35,9) - (-6,5) + (-5,2)

5) 2-нұсқа (-32) – (-13,8) - (26,3) - (-27,5 )




3 ЖАУАПТАРЫ:

(+ 1нұсқа 2нұсқа

1) -16 1) -13)
2 2 ) 16 2) 9
3 3) - 1 3) 1
4 4) 3/35 4) - 1/30

5) - 10 5) 17


Бағалау

Қорытындылау

Үйге тапсырма


Оқушылар кітап құралдарын алып, сабаққа дайындалады.

Оқушылар берген парақшаға екі сұраққа жазбаша және тест сұрақтарының жауаптарын ғана жазады.

Әр партада отырған оқушылар бірігіп есепті шығарады да, соңғы партадағы оқушылар бірінші партадағы оқушылардың есептерін тексеріп, парақты алға қарай береді, солай бірінші партадағы оқушылар соңғы партадағы оқушылардың есептерін тексеріп мұғалімге береді.

Оқушылар тез жарысып шығарады да, жауабын тексереді.

Оқушылар кезек-кезек шығып өз жауаптарын жазады.
Дәптерлеріне бес есепті шығарып, жауабын интерактивті тақтадан тексереді. Дұрыс жауабына «+» таңбасын қойып, олардың санын санап өз-өздеріне баға қояды

1)Осы сабақтың нәтижесінде бақылау жұмысына дайын болу.
2) оқушылардың таңбалары әртүрлі және таңбалары бірдей сандарды қосуды,азайтуды меңгеру.
3) таңбалары бірдей, таңбалары әртүрлі сандарды көбейтуді және бөлуді меңгеру

4) рационал сандарға амалдарды қолдану ережелерін жатқа білу

5) оқушылардың тез, жылдам есептеу дағдыларын қалыптастыру

6) оқушылардың ой-өрісі, логикалық ойлау қаблеттері дамиды

Ордабасы ауданы «Шұбар» жалпы орта мектебінің мұғалімі Орынбасар Дарихан Ешанханқызы.
Ашық сабақ 6 - сынып.

Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарға амалдар қолдану
Сыныбы: 6 сынып
Мұғалімі: Орынбасар.Д
Сабақтың мақсаты:
1) Білімділік: оқушылардың рационал сандарға амалдар қолдану жөніндегі білімдерін тиянақтау, толықтыру және бағалау.
2) Дамытушылық: оқушылардың ой-өрісін кеңейту, ойлау қабілеттерін дамыту.
3) Тәрбиелілік: оқушыларды ұқыптылыққа, ынтымақтастыққа, жауапкершілікке, еңбек ете білуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: бекіту сабағы
Сабақтың типі: дәстүрлі емес
Сабақтың әдісі: жеке жұмыс
Сабақтың көрнекілігі: слайд.
Сабақ барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Нәтижесі
1) Ұйымдастыру кезеңі

2- кезең
Өткен тақырыпты қайталау.

3- кезең
Көршіммен жұмыс

4-кезең
Оқулықпен жұмыс

5 - кезең
Сергіту сәті

6 – кезең
Өзімді өзім бағалаймын Оқушылармен амандасып, түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру және сабақтың мақсатын айту.

Интерактивтік тақтадан (слайд)
1-нұсқа 2-нұсқа
1) таңбалары әртүрлі 1) таңбалары
сандарды қосу үшін... бірдей сандарды
қосу үшін...
2) таңбалары бірдей 2) таңбалары
сандарды көбейту әртүрлі сандарды
үшін... бөлу үшін...
Тест

3) 0,6+(-0,9) 3)-1,2+(-3,8)
А) 0,2 Ә) 0,3 Б)-0,3 А)4 Ә)-5 Б)5
4)-81/3+(-92/3) 4)101/4+(-73/4)
А) 18 Ә) -18 Б) -11/3 А) -31/4 Ә)31/2 Б)21/2
5)-9∙(-41/9) 5) 10∙(-23/10)
А)37 Ә)8 Б)-37 А)-21 Ә)-23 Б)23

Әрбір үш қатарға үш парақпен есеп беріледі.

1-қатар 2-қатар 3-қатар

1) -19+(-1) 1)-17+(-2) 1)-9+(-7)
2)6∙(-3) 2)7∙(-5) 2) 3∙ (-5)
3)-7-(-2) 3)-6-(-4) 3)-5-(-15)
4)10÷(-5) 4)16÷(-4) 4)20÷ (-5)
5)25+(-35) 5)45+(-55) 5)15+(-45)

« Кім жылдам»
№584.
Есептегі әр бағанды жарысып шығарады.
Жауаптары:
1) -31 4) -3 7) -2
2) -2 5) -13 8)3
3) 77 6) 20 9)32

Логикалық есеп:

Интерактивтік тақтада төмендегі 6 шарлы сурет көрсетілген. . Бұл ойында 1-6 цифрларын қолдану арқылы, қай бағытта санаса да, 9 санын шығару керек.

1-нұсқа 2-нұсқа
А А
1) -9 –( +7) 1) -8 – (+5) 1) –
2) 6- (-3) 2) 5- (-11)
В
3) 5/12 –(- 7/12) 3) - 4/15 –(- 11/15)

4) - 1/5 - (- 1/6 ) 4) 2/7 - (+ 1/(5 ))

С

5) 1-нұсқа 24,6 + (-35,9) - (-6,5) + (-5,2)

5) 2-нұсқа (-32) – (-13,8) - (26,3) - (-27,5 )




3 ЖАУАПТАРЫ:

(+ 1нұсқа 2нұсқа

1) -16 1) -13)
2 2 ) 16 2) 9
3 3) - 1 3) 1
4 4) 3/35 4) - 1/30

5) - 10 5) 17


Бағалау

Қорытындылау

Үйге тапсырма





Оқушылар кітап құралдарын алып, сабаққа дайындалады.

Оқушылар берген парақшаға екі сұраққа жазбаша және тест сұрақтарының жауаптарын ғана жазады.

Әр партада отырған оқушылар бірігіп есепті шығарады да, соңғы партадағы оқушылар бірінші партадағы оқушылардың есептерін тексеріп, парақты алға қарай береді, солай бірінші партадағы оқушылар соңғы партадағы оқушылардың есептерін тексеріп мұғалімге береді.

Оқушылар тез жарысып шығарады да, жауабын тексереді.

Оқушылар кезек-кезек шығып өз жауаптарын жазады.

Дәптерлеріне бес есепті шығарып, жауабын интерактивті тақтадан тексереді. Дұрыс жауабына «+» таңбасын қойып, олардың санын санап өз-өздеріне баға қояды

1)Осы сабақтың нәтижесінде бақылау жұмысына дайын болу.
2) оқушылардың таңбалары әртүрлі және таңбалары бірдей сандарды қосуды,азайтуды меңгеру.
3) таңбалары бірдей, таңбалары әртүрлі сандарды көбейтуді және бөлуді меңгеру

4) рационал сандарға амалдарды қолдану ережелерін жатқа білу


5) оқушылардың тез, жылдам есептеу дағдыларын қалыптастыру
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.