Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Ө.Тұрманжанов.Туған өлкем. О-Өжұп дауыстылар. -

Ө.Тұрманжанов.Туған өлкем. О-Өжұп дауыстылар.

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1428 | Размер: | Автор: гость
. Жуанбаева Алтын Кайырмухамбетовна
БҚО Зеленов ауданы Трекин ауылы
Трекин жалпы орта білім беретін қазақ мектебінің
бастауыш сынып мұғалімі

Сабақтың тақырыбы:Ө.Тұрманжанов.Туған өлкем. О-Өжұп дауыстылар.

Сабақтың мақсаты: 1. Оқушыларға ақын жайлы қысқаша мәлімет беру, өлеңді түсініп, дауыстап , мәнерлеп оқыту арқылы оның идеясын ұғындыру.
2.Оқушылардың оқу дағдысын қалыптастыру,олардың ойлау қабілеттерін ,сөйлеу мәдениеттерін сөздік қорын молайтып, пәнге деген қызығушылығын дамыту.
3.Ұйымшылдыққа, ізденімпаздыққа, жолдастық қарым-қатынасқа үйрете отырып,өз елін ,жерін сүюге қорғауға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:Кіріккен сабақ.
Сабақ әдіс: –тәсілдері: әңгімелеу, түсіндіру,сұрақ-жауап,ойын,музыкамен сүймелдеу.
Технология: СТО технологиясы.
Пән аралық байланыс: Дүниетану. Музыка, матем, ағылшын
Сабақтың көрнекілігі:Слайдтар,ақынның суреті. Құлыншақтар ойыншығы,карточкалар.
- Сабақ барысы:
Ұйымдастыру бөлімі:
Қызығушылығын ояту.
Ойын : 1Түстерді таңдау.Екі топқа бөлу.(Ептілер, Ізденгіштер.)
Балалар бәріміз ортаға шығамыз қане.
Арта қонақтарымыз келіп отыр әуелі солармен амандасып алалық. Енді мына алдымызда тұрған түстерді таңдап алайық.(Кімге қандай түс ұнайды?)
-Өте жақсы.Екі топқа бөлініп отыра қоялық.
-Балалар көк түсдеген өте өзіне сенімді,тек алға ұмытылатын ,тазалықты жақсы көретін адамдар қатарына жатадекен.
-Ал енді қызыл түс бұл алдарына мақсат қойғыш ,көңіл –күйлері бір қалыпта ,әдемілікті жақсы көретін адамдар қатарына жатады екен.
-Ал енді сол жақсы қасиеттерімізді көрсетеміз бе?
-Олай болса мына алдымыздағы ауылдарға саяхатқа шығамыз.Әр ауылда бізге берілген тапсырмалар бар,соны орындалық және ұпай жинаймыз өз тобымызға
-Ол үшін алдымыздағы құлыншаққа отырамыз.
Екі бала шығып отырады да тапсырманы алып орындарына барады.(Айша музыкамен сүймелдейді.)
-Ал енді қандай тапсырма дайындап қойған екен оқып жіберелік. Абай ауылының тапсырмасын оқиды.
Сұрақ-жауап.
-Сөз неден құралады?
-Дыбыс дегеніміз не?
-Әріп дегеніміз не?
-Дыбыстар неше түрге бөлінеді? -Дауысты дыбыс нешеге бөлінеді?( 10 м)
-Үй тапсырмасы: Отан өлеңін жатқа айту.(2шумақ айту.)
-Топқа ұпай беріледі.
-Балалар Отан деген сөзді қалай түсінесіздер?
-Енді келесі Ыбырай ауылынан тапсырма аламыз.Екі бала атқа мінеді.
-Оқулықпен және дәптермен жұмыс жасаңдар дейді.
-Жаңа сабақ.
-Дәптерімізді ашамыз күннің жадын жазамыз.
-Туған өлке өлеңін өзім оқып беремін. Музыка сүймелдейді.
-Талдаймыз.Бұл өлеңнің авторы Ө.Тұрманжанов.
-Слайдтан суреттін көрсетемін. Шымкент обылысы. Бөгенбай ауданы.Жалғызағаш ауылында дүниеге келіпті.Жазушы, ақын.
-Сөздікпен жұмыс. Жұпар- иісі аңқыған. Көркем- сұлу.
-Балалар осы өлеңде О-Ө дыбыстары келетін сөздерді атаңдаршы.
-Мыс: көркем,төккен, көгінде,осы .Қалай айтылып тұр.
-59-жаттығу.Жұмбақты көшіріп . Шешуін табу.(Көкек.)
-60-жаттығу.Орыны тап.Сөйлем құру.
-Мен анама гүл сыйладым.
-Қарылғаш балапандарына тамақ берді.
-Бал арасы гүлге қонды. Тс с.
-Өте жақсы балалар.(Ұпайларын беремін.)
-Келесі Мұқағали ауылындағы тапсырманы алып қайтамыз.
-Бұндағы тапсырма сіздерден ағылшын тілінен туған жер туралы қандай өлең жаттадыңдар деп сұрайды
-Сіздердің ағылшын апайларыңды шақыруға тура келіп тұр.
-(Жұмашева.А Б Өзі баға береді.)7м.
-Соңғы ауыл Жамбыл ауылы мұнда сіздерге сыйлық бар.

-Туған жер. Әнін үйрену.(Жұмашева. А С)7 м.
-Сергіту сәті.
-Мақал- мәтел сұралады.



Қорытынды: Сұрақ-жауап.Үйге тапсырма. Өлеңді жаттап келу.
Туған өлкем -өлеңінің авторы кім?
Туған жерді тағы қалай атауға болады?
Бағалау. Жинаған ұпайларын есептеп айтамын да қай топ жеңісте болғанын баяндаймын. Әр топ белсенділеріне топтағы оқушыларды бағалауға мүмкіндік беремін.(6мин)
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.