Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Төрт түліктің кеңесі -

Төрт түліктің кеңесі

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1305 | Размер: | Автор: гость
. Сыныбы: 2«А»
Пәні :Ана тілі
Мұғалімі: Зұлпыхарова Гүлнар Әбдірашқызы
Кенесары Қасымұлы атындағы № 33 жалпы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі.
Сабақтың тақырыбы: Төрт түліктің кеңесі
Сабақтың мақсаты: Төрт түліктің пайдасын білдіру.
Сабақтың міндеті: Ауызекі сөйлеу тілдерін дамыту.
Сабақтың түйінді идеялары: Төрт түлікті бағып – күтуге байланысты еңбек түрлерін біледі.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: ДО -сұрақ жауап. СТО-Постер дайындау, «Кезбе тілші», шағын топтар, АКТ бейне фильм.

Уақы ты Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Қолданылатын ресурстар
2мин

2мин

3мин

3мин Кіріспе Психологиялық дайындық: Балалар, бір – біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар. Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар.

Топқа бөлу: Рөлдерге бөліну:Топ басшы, баяндамашы,хатшы

Білу : Үй тпасырмасын сұрау
«Кезбе тілші»
1.Түйенің төлін қалай атайды? Сүтін ше?
2.Түйе қандай шөпті жақсы көреді?
3.Түйенің пайдасы қандай?
4.Түйенің жүрісі туралы не деуге болады? Жүрісін салып берші.
Талдау: Түйе жүнінен істелетін бұйымдарды атап беріңдерші.
Түйе сүтінен әзірленетін тағамдарды атап беріңдерші.
Түйе терісінен істелетін бұйымдарды атап беріңдерші.
Мен бақытты баламын,
Жан дүниемде күн нұрлы Жылуым мол бойымда.
Осы жылуды Жер бетіндегі барлық адамдарға жолдаймын.

Тақтадан кеспе қағаздар алып жазылған атау бойынша топтарға бөлінеді:
1-топ Сиыр
2-топ Қой
3-топ Түйе
4-топ Жылқы


Жеке жұмыс

Жеке жұмыс

Табыс критерий-лері арқылы бағалау.

белгілер арқылы бағалау АКТ,төрт түлік суреті
5мин Түсіну: Түйе туралы мақал-мәтел айтқызу Нар жолында жүк қалмас
Бақырауық демесең,
Бағалы көлік түйе ғой Белгімен бағалау
5мин

5мин

1О мин Таныстыры-
лым Жаңа сабақ
Мәтінді топтарға бөліп беру
Мәтіннен төмендегі сөздердің мағынасын ашатын тіркестерді теріп жаз.



Постер дайындау.Түліктердің пайдасын жазып шығу.
Сиыр тобы:
Қой тобы:
Түйе тобы:
Жылқы тобы: Оқып шығады
Мәтінді мәнерлеп оқып , рөлге бөліп оқып шығу.
1-топ. Тұрмыс жағдайы төмен адам: қоры үзілген қуға бітем. 2-топ. Еңбекқор адам:Шаруа қуған басқа бітем.
3-топ.Батыл, өжет адам:Найза ұстаған ерге бітем.
4-топ. Шаруасы жақсы, бай адам:Ел ішіндегі зорға бітем.
Постерді қорғау.

Формативті бағалау

Топ аралық бағалау стикер беру
Қызыл-5
Жасыл-4
Сары-3
5 мин Негізгі бөлім Суреттермен жұмыс Тақтамен жұмыс.Төрт түлік қандай жерді, қандай кісіні қалайды екен?Сәйкестендіру.
5мин Қорытынды Жоғарыдағы мәтінді сахналау Үйге тапсырма:Төрт түлікті бағып –күтуге байланысты еңбек түрлерін атап келу.

Оңтүстік Қазақстан облысы
Шымкент қаласы Абай ауданы
К.Қасымұлы атындағы №33 жалпы орта мектеп
Бастауыш сынып мұғалімі
Зұлпыхарова Гүлнар Әбдірашқызы

Ана тілі 3.12.13
Сабақтың тақырыбы: Міржақып Дулатов. Қыс
Сабақтың мақсаты: Міржақып Дулатовтың шығармаларымен таныстырып,байланыстыра сөйлеуін дамыту
Сабақтың міндеті: шығармашылық ой –өрісі мен сөздік қорларын кеңейту
Сабақтың түйінді идеялары: ауызша сөйлеу тілі, сөздік қоры дамиды; адамгершілік, ақыл-ойы қалыптасады.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Үлкен топтар, АКТ бейне фильм. Кезбе тілші.
Сыныбы 2«А»
Уақы ты Сабақтың кезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Қолданыла тын ресурстар
Кіріспе Психологиялық дайындық:

Ұйымдастыру кезеңі. Стикер арқылы топқа бөліну.
Білу :Үй тапсырмасын тексеру: Өткен тарауды қайталау.
«Кезбе тілші» сұрақтарына жауап беру Сабағымыз басталды, балаларға пайдалы.
Бәрін ұғып алыңдар, әр сөзге зер салыңдар.
Мұз, Аяз, Қар, Боран. Рөлдерге бөлінеді.

Әр топ: Туған жер, Туған өлкем, Туған ел, Отан туралы бір шумақ өлең, мақал айтып шығу.
Түсіну: Тест жұмысы Дұрыс жауабын тақтамен тексеру Өзін-өзі бағалау
Танысты рылым Қолдану: Тақтадағы жұмбақтарды шешу арқылы жаңа сабақ тақырыбын ашу.
Талдау: Оқулықтағы 2,3,4, тапсырмалар бойынша мұғалім түсіндіреді. М Дулатов туралы мағлұмат беру Жұмбақ шешуін табу.Қар, аяз, мұз.

Сұрақтарға жауап береді

Белгілермен бағалап отыру
Негізгі бөлім Синтез: Мәтінді 4 топқа бөліп беру.
Сергіту сәті:

Әр топ оқыған тұсының мазмұнын айтып береді.Бір-біріне сұрақ қояды.
Сурет бойынша әңгімелеп береді
Постер дайындау:
1-топ: Қысқы ойын түрлері.
2-топ: Қысқы еңбек түрлері.
3-топ: Қыста табиғатта болатын өзгеріс
4-топ: Қыста жануарларда болатын өзгеріс

Топ аралық бағалау
Қорытын-ды «Сұрақтар қоржыны» Сұрақтарға жауап беріп сабақты қорытындылау. Бағалау

II тоқсан №1 сабақ 4 «В» сынып 03.12.13.
Сабақтың тақырыбы:
Мұхтар Әуезов
Жалпы мақсаты:

Оқу нәтижесі:

Негізгі идея:

Дереккөздер:
Сабақ кезеңдері Мұғалім іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті
Ұйымдастыру кезеңдері:
Сәлемдеседі, сыныпты түгелдейді, сабаққа дайындайды. Мұғаліммен сәлемдеседі, сабаққа дайындалады.
Үй тапсырмасы:

Жаңа тақырыпты меңгерту:

Жаңа сабақты қорыту:

Бағалау:

Үйге тапсырма:

Рефлексия:
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.