Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Зат есім -

Зат есім

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1298 | Размер: | Автор: гость
. Оңтүстік Қазақстан облысы
Бәйдібек ауданы
Қ. Байменов атындағы жалпы орта мектебі
мемлекеттік коммуналдық мекемесінің

Тақырыбы: Зат есім
Орындаған: Баймаханов Е
2 сынып

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы: Зат есім
Сабақтың мақсаты: а) Білімділік: зат есім туралы түсінік беру,
сөйлемнен зат есімді таба білуге үйрету

ә) Тәрбиелік: балаларды кіші, пейілділікке, адамгершілікке –
адалдыққа, әдепті, ұқыпты болуға тәрбиелеу;

б)Дамытушылық: оқушылардың ақыл-ойын, байқағыштық
қабілеттерін, коллиграфияларын жетілдіру, сөздік қорын,
күнделікті сөйлеу тілін дамыту.

Сабақтың көрнекілігі:
Ребус, дидактикалық материалдар, ойындар, үлестірмелі
қағаздар, таблица

Сабақтың барысы:
Сабақты бастамас бұрын, оқушыларды ұйымдастырып,
- психологиялық дайындық жүргізіп, көңілдендіріп алдым

Оң қолымда бес саусақ,
Сол қолымда бес саусақ.
Қосып едім екеуін,
Болып шықты он саусақ.
- деген өлең шумағын алғашқыда өте баяу, екіншісінде оған қарағанда шапшаңырақ, үшіншісінде өте жылдам айтып, яғни үш қайтара айтып, көңілденіп алды.
II .Үй тапсырмасына не берілді?
Ол тапсырмада не істеп келу керек еді?-деген сұраққа оқушылар сөз таптары және сөз таптарына байланысты жаттығулар орындау.
III. Жаңа сабақ
Ал балалар енді мына суреттерге қараңдар, бұл ненің суреттері? Дегенде оқушылар өсімдіктердің, аңдардың суреттері деп жауап берді.
Енді мына сөз жұмбаққа қараңдар деп, сөз жұмбақ шешеміз. Яғни сөз жұмбақ шешу барысында “Зат есім” тақырыбымен оқушылар өздері таныс болады. Зат есім дегеніміз - заттың атын білдіретін сөздер. Оның сұрақтары Кім? Кімдер? Не? Нелер? яғни адамдарға кім? кімдер? Сұрағы қойылатын болса, жануарларға, заттарға не? нелер? деген сұрақтар қойылады.
IV. Ой қозғау. Оқулықпен жүмыс.
300-жаттығуды орындау кім? не? Сұрақтарына жауа беретін создердің астын сызу.
Оқушыларға зат есімге байланысты қолдарына қалам алып, осы сөздермен жұмыс жасайды.
Яғни түртіп алу жүйесі (инсерт әдісі)
+ мен үшін жаңалық
- мен үшін түсініксіз
* мен білмеймін
? мені жмбақтандырады
V Топпен жұмыс жасау мақсатында, әр топқа жеке-жеке сұрақтар үлестірдім. Олардың бірі тақырыпқа байланысты сұрақтарға жауап берсе, екіншілеріне қойылған талап, мәтінді дұрыс оқуға дайындау.
VI. Ой толғаныс.
Сабақтағы ой-толғаныс кезінде балаларға Венн диаграммасы яғни шеңбер ойынын ойнаттым

VII. Сабақты қорыту.
VIII. Үйге тапсырма: Зат есімді біліп, 302-жат. орындап келу.
IX. Сабаққа үлгілі қатысқан оқушыларды бағалау.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.