Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Зат есімнің түрленуі (Мұқағали өлеңдерін пайдалану) -

Зат есімнің түрленуі (Мұқағали өлеңдерін пайдалану)

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1370 | Размер: | Автор: гость
. Оңтүстік Қазақстан облысы, Түркістан қаласы, М.Әуезов атындағы жалпы орта мектеп
Аты-жөні:Нуржанбаева Алия Келесбековна
Қызметі:Қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімі.
Пәні: қазақ тілі
Сыныб: 7-сынып

Қ с Сабақтың
тақырыбы Зат есімнің түрленуі (Мұқағали өлеңдерін пайдалану)
Сабақтың мақсаты 1. Оқушылардың зат есімнің түрленуінен алған білімдерін тексере отырып, білім деңгейлерін тиянақтау, жинақтау , тереңдету.
2. Мұқағали өлеңдерінен үзінділер ала отырып, талдау жұмыстарын жасату арқылы танымдық қабілеттерін қалыптастыру.
3. Ақын өлеңдері арқылы отанын , туған жерін қорғауға, адалдықққа тәрбиелеу
Оқытуда күтілетін нәтиже Оқушылдардың зат есімнің түрленуі мен сөйлемдегі қызметін тану және сауатты қолдануға ықпал етеді.

Негізгі түйін ой Зат есімнің түрленуі туралы білімдерін, жаңа технологияларды қолдану арқылы қалыптастыру.
Сабақтың көрнекілігі Интерактивті тақта, плакат, үлестірмелі қағаздар.

Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері уақыт Мұғалімнің іс- әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Кіріспе Амандасу
Көңіл- күйін сұрау
Түгелдеу
Сыныпты топқа бөлу
Амандасады
топқа бөлінеді
Ұйымдастыру кезең 3мин Амандасу
Көңіл-күйін сұрау
Түгелдеу
Сыныпты топтастыру
Ой шақыру
«Үш бақытым» өлеңімен Амандасу
Оқушыларды түсті қағаздар арқылы топқа бөлу
1.топ «Мұқағали»
2.топ «Лашын»
3. топ «Саржайлау»


Үй тапсырмасы

Негізгі бөлім
Миға шабуыл

Мағынаны тану

Шешімін тап

Сергіту сәті

Сөйлем сыры жалғаулар

Шығармашылық
жұмыс
Постер жасау

Бекіту

Қорытынды

Бағалау

Үйге тапсырма 5мин

3мин

8мин

5мин

5мин

5-3 мин

2мин

2мин

2мин

1мин 1. сөйлем сыры
Берілген сөйлемді сөйлем мүшесіне талдау

топтастыру
Зат есім
Мағынасына қарай
Тұлғасына қарай
Құрамына қарай
Жалпылай немесе жекелей атауына қарай

Ойлан жас!Өлең менің сырласымдай,- деп ақын өзі айтқандай артына көптеген отты жырлар, мұңды өлеңдер қалдырды.
Мұқағали өлеңдерін пайдаланып, сабағымызды әрі қарай жалғастырамыз

Пай,ПайПай киелі неткен жер
Батыр... Дүрілдеп өткен жер
Тұлпар... дүбірлекп төккен жер
Сарылып сал-сері кеткен жер

Мен бақытты....
Бақытты жерде туыл....
Айналайын Қарасаз,
Қасиеті..... суың......

ән «Саржайлау»
«Мұқағали музыканы жақсы
түсінеді және тамаша қоңыр даусымен ән орындайды»
(Лашын естелігінен)

Берілген сөздерді септеп,жіктеп, тәуелдеп, көптеңіздер :
Майгүл,дәрігер,ана,әке,тау,күз,тілек,

«Сүйемін туған аулымды» тақырыбына сурет салу, өлең шығару

Семантикалық картамен
Рефлексия

Әртопта белсенділерді бағалау,
топбасшы бағалауын қарытындылау

«Қазақ жері» тақырыбына мәтін құрау, сөйлем мүшесіне талдау Парашютпен секіруге құмар болдым.
Бір күні таңертең парашютпен ұшақтан секірдім.
Ұшақтың қанатынан төмен қарай секірдім

Оқушылар жылдам топтастырады, сауытты,қатесіз.

Тиісті жалғауларды жалғап, өлеңді мәнерлеп оқиды.

әнді бірге шырқап демаламыз.

Әр топтан оқушылар тақтаға шығып, жалғауды жалғап шығады. Қатесіз,әдемі.

Өз ойларын белсенді бөлісу

Топбасшы бағалау

Берілген тапсырманы күнделікке жазу
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.