Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
. Қысқа мерзімді жоспар

Пәні: Ана тілі Сыныбы:1
Бастауыш сынып мұғалімі: Муджалали Марина Аскеровна
О. Кошевой атындағы шағын жинақты ЖОМ, Түлкібас ауданы, Жыланды ауылы

Сабақтың тақырыбы: ЖАЙЛАУ
Сабақтың мақсаты: -Төрт жыл мезгілдерін,қыстау,көктеу, жаздау ,күздеу туралы білу.
-Төрт жыл мезгілде болатын құбылыстарды түсіну.
-Көшпелі халықтың мал шаруашылығын жыл мезгілдеріне байланысты ауысуын анықтау.
-Жыл мезгілдерінің айырмашылығын салыстыру .
Күтілетін нәтиже: Төрт жыл мезгілдерін,қыстау,көктеу,жаздау, күздеу туралы біледі.Төрт жыл мезгілде болатын құбылыстарды түсінеді.Көшпелі халықтың мал шаруашылығын жыл мезгілдеріне байланысты ауысуын анықтайды. Жыл мезгілдерінің айырмашылығын салыстырады.
Сабақта қолданылған әдіс-тәсілдер «Миға шабуыл», «Джигсо», «Ой қозғау», «Фишбон» әдіс-тәсілдері
Модульдердің кіріктірілуі Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, Бағалау, АКТ, Дарынды және талантты балаларды оқыту, Оқушыларды жас ерешеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, Оқытудағы басару және көшбасшылық.
Сабақ түрі:
Жаңа сабақ

Сабақтың кезеңдері Уақыт Мұғалімнің
іс-әрекеті Оқушының
іс-әрекеті Керекті жабдық-
тар
Кіріспе 7 минут Ұйымдастыру кезеңі

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.(Тілек айту)

Топқа бөлу

«Миға шабуыл» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау.
1.Жуан дауысты дыбыстарды ата
2.Тасымал
3.Дыбыстар нешеге бөлінеді?
4.Не істеді? сұрағына жауап беріңдер
5.Жуан айтылатын сөздер
6.Жіңішке айтылатын сөздер
7.Жуан ж/е жіңішке жұп дауыстылар
8.Буын дегеніміз не?
9.Заттың атын білдіретін сөздер
10.Заттың қимылын білдіретін сөздер
11.Заттың сынын білдіретін сөздер
12.Заттың санын білдіретін сөздер

Тілек айту арқылы сыныпта ынтымақтастық амосферасын қалыптастырады.

Шөп,гүл, атаулары бойынша 6 оқушыдан 2топқа бөлінеді.

Сұрақтарға жауап беру арқылы үй тапсырмасын еске түсіреді.

Қима суреттер

Жаңа сабақтың таныстырылымы 15 минут «Джигсо» әдісі арқылы топтық бағалау жүргізеді.
-Балалар ,не себепті мен осы шөп,гүл атымен топқа бөлді деп ойлайсындар?

-Төрт түлік туралы жұмбактар жасыру
-Бұларды бір сөзбен қалай атаймыз?
-Оларға кімдер қамқорлық көрсетеді?
-Мақалдар
-Тыйым сөздер

-“ Жайлау” мәтінін оқыту
-Жайлау сөзіне толықтай талдау жасау
Джиксо әдісі бойынша топтық бағалау жүргізді.
Power point материалдары

Интербелсенді тақта

Жаңа сабақты қолдану 10 минут «Ой қозғау» тәсілі арқылы топтық жұмыс жасату.
Жайлау тақырыбына сәйкес сурет салдыру.

Дәптермен жұмыс
201-жаттығу
Берілген тақырып бойынша сурет салады, өз жұмыстарындәлелдейді. постер

Жаңа сабақты қорытындылау 5 минут «Фишбон» әдісі бойынша жаңа сабақты қорытындылау.
Балық қаңқаларына өтілген тақырып бойынша жазылған сұрақтарды оқып беріп, жауаптарын тыңдау. топтар өзара жауап беріп, қорытынды ойларын айтады. Флипчарт, маркер
Бағалау .4 минут
Смайликтермен формативті бағалау Сабақтан алған көңіл-күйлерін смайликтермен көрсетеді. Смайлик-
тер
Рефлексия 3 минут «Не білдім?», «Не білгім келеді?», «Не білемін?» деген сұрақтарға жауаптарын айтқызу «Не білдім?», «Не білгім келеді?», «Не білемін?» деген сұрақтарға жауаптарын айтады
Үйге тапсырма беру 1 минут Үйге тапсырма беру. Қосымша іздену

Дәлелдемелер
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.