Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Жануарлар әлемінің сан алуандығы. -

Жануарлар әлемінің сан алуандығы.

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 2217 | Размер: | Автор: Публикатор
. Алматы қаласы
Түрксіб ауданы
№32 ЖББМ
Бастауыш сынып мұғалімі: Имашева Анар Ануарбековна

Сабақтың тақырыбы: Жануарлар әлемінің сан алуандығы.
Мақсаты: оқушыларға мәтінді оқи отырып, ондағы негізгі ойды меңгерту. Оқушыларға жануарлар әлемінің сан алуандығын айта отырып, әңгімелеу. Сөздік қорларын, жануарлар туралы білгендерін одан әрі кеңейту, жаңа ұғымдарды меңгерту. Табиғатты, жануарларды аялауға қорғауға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың көрнекілігі: Тірек сызбалар, сөздіктер, слайдтар.
Сабақтың барысы:
1 Ұйымдастыру кезеңі.
Жақсы оқып сабақты,
Кілең 5 тік аламын.
Достарымды сыйлаймын,
Мұғалімді тыңдаймын.

Үй тапсырмасын бекіту. Балалар сіздер үлкен 1 тарауды аяқтадық.ол қандай тарау? енді сіздермен бірге 88- беттегі сұрақтарға жауап беріп, білімімізді бекітейік.



Жақсы адам баласы өмірге келіп, өскен кезде 3 нәрсені міндетті түрде орындау керек екен. Ол
Бала өсіріп тәрбиелеу.
Үй салу
Міндетті түрде ағаш отырғызу.
Балалар сіздер қалай ойлайсыздар өсімдіктер мен жануарлардың ұқсастығы бар ма?кәне Венн диог. Салып көрейік.
Ұқсастық дегенмен бар екен.
Мына жерде әріптер орналасқан сіздер осы көп әріптің ішінен көленеңнен және тігінен сөздер шығады. Кәне кім алғыр, кім жылдам екенін байқап

көрейік. Сонымен қандай сөздер шықты? Осы сөздерден сөйлем құрап көрейік.

Жануарлар әлемінің сан алуандығы деген сөйлем шықты.
Балалар біз жануарлар туралы не білеміз? Жануарлар нешеге бөлінеді?


Жабайы жануарлар мен үй жануарларын атап жіберейік. Балалар сіздер қалай ойлайсыздар аюды үй жануары дей аламыз ба? Ал тотықұсты ше? Неге? Себебін түсіндіріп көр. Сонымен бүгін біз жануарлар әлемінің сан алуанлығымен танысамыз.
1.Мәтінді өздеріне оқытып, түсіндіру кезінде слайд қолдану.Суретке қарап, әрбір жануардың қай топқа жататынынайтып бер. Үйрек пен тоқылдақ- құстар. Қоңыз- бунақденелілер. Бақа мен сужылан- қосмекенділер. Қасқыр- жаб.жан. сиыр- үй жан. Балық –суд. Тірш. Етеді. Мәтінді аяғына дейін оқытып, түсіндіру.
Дәптермен жұмыс. Балалар енді біз топтастыр ойынын ойнаймыз.

Енді қатемізді түзейік.
Қорытынды;
Балалар сіздер бағанадан құрттар, моолюскалар, өрмекшітәрізділер жайында айтып жатырмыз. Енді осылардың ұқсастығын тауып жіберейік.



Бекіту. Қатар бойынша тапсырма беру. Кез келген жануарды жоспар бойынша сипатта.

1-қатар 2-қатар 3-қатар
Ұлу. Өрмекші сегізаяқ .
Балалар сіздерге үлестірмелер таратылады. Ол жерде сандар жазылған, сол санларды қоссаңдар жануардың суреті шығады.енді осы жануар туралы не білеміз. Қысқаша сипаттайық. Электр. Оқулық.
Сонымен құртарға нелер жатады? Ал моолюскаларғаше? Өрмекшітәрізділерге ше?
Жақсы бүгінгі бар білеріміз осы.
Бағалау.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.