Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Жер-мекен -

Жер-мекен

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1374 | Размер: | Автор: гость
. Пәні: Әдебиеттік оқу
Күні: 17.03.2015
Сабақтың тақырыбы: Жер-мекен
Сабақтың мақсаты: Пікірталас арқылы оқушылардың пәндік тіл байлығын дамыту
Пәнаралық байланыс: қазақ ілі, бейнелеу
Құралдар: Интербелсенді тақта, А-4, маркер, фломастер, қарындаш, тұсті қарындаштар
Әдіс-тәсілдер: АКТ,СТО, диалогтық оқыту
Оқыту нәтижесі:Оқушылардың тіл шеберлігін айқындау
Сілтеме: әдебиеттік оқыту оқулығы, Алматы кітап баспасы 2011
Сабақ кезеңдері Уақыт Кіріктірілген модуль Мұғалімнің іс-әркеті Оқушылардың іс-әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі 2мин Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер 1.Жағымды психологиялық ахуал тудыру /үнтаспадан тыңдау/
2.Көк, жасыл, қызыл түстер бойынша топтарға бөліну
Қызыл-көбелектер
Көк-аспан
Жасыл-Жер 1.Жақсылықтан үйреніп,
Боламыз біз жақсы адам.
Жамандықтан жиреніп,
Үлгі аламыз жақсыдан
2.Оқушылар топқа бөлініп отырады
Үй тапсырмасын тексеру 3мин Диалогтық оқыту Сұрақ-жауап Оқушылар сұрақтарға жауап береді
Білім 8мин Мәтінмен жұмыс
Мәтіндегі тірек сөздермен жұмыс
Оқушылар мәтінді толығымен оқып шығады
Құндағында-сәбиді шүберекке орау
Салқын самал-салқын таза жел
Тау тарысындай-өте кішкентай
Нәр алып- тамақтану
Тіл үйіреді-дімді

Түсіну 4мин

4мин Диалогтық оқыту

«Кім тапқыр» ойыны
Ұяшықтардағы сұрақтарға жауап беру Оқушылар бір-біріне сұрақтар дайындайды
Ашық және жабық сұрақтар
1.Бала көбелектің құндақтағы өмірі жайында не білесің?
2.Бала көбелектің арманы орындалды ма?
3.Жөргекте жатқанда бала көбелек өз-өзіне қандай серт берді?
4.Күн еңкейе бала көбелектің қанаты неге талды?
5.Қарны ашқан бала көбелек соңында немен қоректенді?
6.Бұл ертегіде қазақтың қай даласы суреттелген? Оқушылар сұрақтарға жауап беруге тырысады
Қолдану 8мин

Шығармашылық жұмыс І-топ Мәтіннен ұшудың түрлерін табу
2-топ Бала көбелектің мінезі
3-топ Мәтіннен табиғатты суреттеп тұрған сөздерді табамыз

Ұйқастарға өлең шумақтарын құрау.
.............айналам,
.................қайнаған.
.....................туған жер
.................жайнаған.

Қалықтай ұшты
қалқи ұшты
самғай ұшты көбелектің ұшуы зымырай ұшты
құлдилай
құлдырай

намысына берік сертінде
тұрады

мақтаншақ сәнқой

Сергіту сәті 2мин Тренинг ойын Көз алдарыңа туған жерімізді, оның әсем табиғатын елестетіңдер. Сулар мөп-мөлдір ағып жатыр, гүлдер жайнап өсәп тұр. Табиғатты тамашалап келе жатсақ алдымыздан таза мөп-мөлдір бұлақ кездеседі. Сол бұлақтан су ішеміз. Ол үшін
1.Алға иілу 2.Аламыз 3.Ішеміз 4.Рахат-ай
Алма ағашы кездеседі. Сол ағаштан алма аламыз
1.оң аяқ алға, сол аяқ өкшесі көтеріледі. Үзіп аламыз. Қырт етіп тістейміз 4. Тәттісін-ай
Көғалға келтік айнала қып-қызыл бүлдірген.
1.Алға иілеміз 2.Бір бүлдіргенді аламыз 3. Екінішісіне қараймыз. 4.Аузымызға саламыз. 4.Дімдісін-ай
Раушангүлге кездесеміз
1.Алға иілу 2.Аламыз 3.Иіскейміз 4.Қажет емес ауаны сыртқа шығарамыз
Синтездеу 8мин 1.Түсті ленталар арқылы сыныпты екі топқа бөліну
2.Ережесін құру 3.Пікірталас тудыру

Келісемін Келіспеймін
/дәлелдеу/ /қарсы келу/


Бір ортақ шешімге келу Пікірталас тақырыбы: « Мен бай болсам бақытты боламын»
Қорытынды 4мин Эссе жазу: Менің ертегілерден алған
әсерім....... Оқушылар эссе жазады
Бағалау 2мин 1.Екі жұлдыз, бір тілек 1. Өз тілектерін стикерге жазады
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.