Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Жыл мезгілдері.Көктем сәні . -

Жыл мезгілдері.Көктем сәні .

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1558 | Размер: | Автор: гость
. Аукирова Аягоз Тулегеновна
Бастауыш сынып мұғалімі
№3 Талапкер орта мектебі
Ақмола облысы
Целиноград ауданы
Талапкер ауылы
Мектепалды даярлық сыныбы
Мерзімі: 03.03.2015
Сабақтың тақырыбы: Жыл мезгілдері.Көктем сәні .
Мақсаты:
1.Оқушылардың қоршаған ортасы жайында түсініктерін молайту.Жыл мезгілдері жайында толық мәлімет беру.Әр мезгілдің сәні мен мәні жайында түсіндіру.
2.Сабақтың әр сатысы арқылы балалардың сөздік қорларын, дүниетанымдарын молайту. Қоршаған орталары жайында түсініктерімен көз қарастарын жаңарту.
3.Табиғатты,өз ортасын сүйуге баулу.Жыл мезгілдерінің өздеріне тән әсемдігін көре білуге,сол әсемдікті қадірлей білуге шақыру.
Сабақтағы әдіс- тәсілдер: Сұрақ жауап,топтастыру, ұжымдық ,әңгімелеу тәсілдері.
Сабақтың көрнекілігі: Жыл мезгілдері,әр түрлі шабломдар ,үлестірмелі карточкалар.пазылдар
Сабақтың барысы :
№ Сабақтың кезендері
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
1 Ұйымдастыру Бәріміз бірігіп бір адамдай топ-топ биін билейік. Әннің мазмұнына қарай қимылдарды көрсету.
2 Жаңа сабақ

Бүгінгі сабағымыз топ пен ұжыммен жұмыс ретінде өтеді.Ьіз сыныпты 4 топқа бөлдік, бірақ қай топ қай жерге отыратының өздерін.
Әрбір жыл мезгілі өз сәнімен ерекшеленеді:Жазда ....,Күзде ....,қыста ....,көктемде .....

Қыс мезгілі: Бұл мезгілдің тапсырмасы қыстың көркі қар ,аққала ендеше өз қолдарымен аққала жасайсындар.
(түрлі түсті қағаздан )

Көктем мезгілі:
Суретпен жұмыс .(Көктем,жаз,күз,қыс.) (ертегі Бауырсақ, Шалғын )

Жаз мезгілі:
Өлеңдер жинағы .(Әр бала өзі жаттаған өлеңдерін ортаға салады.)

Күз мезгілі:
Логикалық тапсырмалар (құрастыру: гүл құрастыру,адамдар құрастыру,геометриялық фигуралар арқылы сюжетті сурет құрастыру.)


ЫСТЫҚ
САРЫ
ҚАР
ЖАСЫЛ

Сонымен бүгінгі сабағымызға аққала жасаймыз

Сурет бойынша өз ойларымен бөліседі көрген білгендерін ортаға салады

Ұшты-ұшты ойыны.(ұшты-ұшты қарға ұшты,қарлығаш ұшты қағаз ұшты,аққу ұшты,Ақтілек ұшты т.б.)

Әр бала қазан айынана бастап жаттаған өлеңдерін ортаға салады.

Пазылдар арқылы әр түрлі заттар құрастыру.
3 Рефлексия
Сонымен бүгінгі сабағымызда не жайында әңгімелестік қандай жұмыстар атқардық: (жапсыру,сауат ашу,көркем әдебиет,математика элем.)

 Бір жылда неше мезгіл бар
 Қыс мезгілі несімен көрікті,қандай түс басым
 Күз мезгілі несімен көрікті,бұл мезгілде қай түс басым
 Жаз мезгілі несімен көрікті,қандай түс басым
 Көктем мезгілі несімен көрікті,қандай түс басым Көктемнің сәні сонымен ГҮЛДЕР;КӨБЕЛЕКТЕР;АЛҒАШҚЫ ҰШЫПКЕЛГЕН ҚҰСТАР;КҮННІҢ ЖЫЛУЫ.
 Табиғат қай кезде оянады екен
 Келе жатқан Аналар мерексіне өз үлестерінді қосындар.



Табиғатты салу,гүл шоғын құрастыру. (суға батыру арқылы)

Ана туралы , көктем туралы өлеңдерін айту









Бекітемін: Келісемін:
№3 Талапкер орта мектебінің директордың оқу-тәрбие жұмысы
Директоры: жөніндегі орынбасары:
Абеева С.Х_________ Елешова С.А___________

Сабақтың тақырыбы :
«11- ден 20- ға дейінгі сандар. »
Өткізген : Аукирова А.Т.(даярлық тобы)

2015 оқу жыл
Мерзімі: 14.04.2015
Сабақтың тақырыбы: «11- ден 20- ға дейінгі сандар.»
Мақсаты:
1.Екінші ондық сандарының құрылуымен таныстыру,20 көлеміндегі реттік және есептік санауды бекіту.Сандар құрамы жайындағы білімдерін жинақтау.
2.Сабақтың әр сатысы арқылы балалардың сандар құрамы жайында,құрлымы жайында танымдарын молайту.Математикалық логикалық ойлау жүйелерін жүйелендіру.
3.Өз білімдерімен бөлісе білуге,қасындағы сыныптастарымен жұпта жұмыс жасай білуге баулу.Шапшан әрі,ұқыпты болуға дағдыландыру.Бір-бірімен санаса ,тындай білуге шақыру.
Сабақтағы әдіс- тәсілдер: Сұрақ жауап,топтастыру,жұптастыру, ұжымдық,әңгімелеу тәсілдері.
Сабақтың көрнекілігі: музыкалық әуендер,сандар,таблицалар ,геометриялық фигуралар.
Сабақтың барысы :
№ Сабақтың кезендері

Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті

1 Ұйымдастыру

1.Қызығушылықтарын ояту.
а)Жиын.
ә)Психологиялық дайындық.
Мұғалім: -Көз не үшін керек?
Оқушы:-Жақсыларды көру үшін.
М:-Екі құлақ не үшін керек?
О:-Ақыл-кеңес тыңдау үшін.
М:-Екі қол не үшін керек?
О:-Елге көмек беру үшін?
М:-Екі аяқ не үшін керек?
О:-Шетте жүрсең,туған жерге жету үшін.
М:-Дұрыс айтасыңдар,балалар,олай болса мен сендердің құлақтарың,көздерің,қолдарың мен аяқтарыңа саулық тілеймін.Бүгін бізде ерекше күн,себебі біздің білімімізді тексеруге көптеген қонақтар келіп отыр екен. Ендеше,ұятқа қалмай,өзіміздің не білетінімізді көрсетуге тырысайық.


2 Жаңа сабақ


- Бүгінгі сабағымызда өткен сабақпен ұштастыра отырып 11-ден 20 ға дейінгі аралықтағы реттік және есептік санау бөлімін тиянақтаймыз.Тапсырмаларды орындау барысында қызығушылықты ояту бөлімінде айтқандай көзбен көріп,құлақпен естіп,қолмен жазып,аяқтарымен шапшан қозғалу арқылы сабақты қызықты әрі тартымды өтуіне тілектеспін.
- 1 топ (суреттегі заттарды толықтыр)
Дөңгелектер,бұлттар 13 болу керек
2 топ
Үшбұрыштар,шарлар 16 болу керек
3 топ
Төртбұрыштар,гүлдер 20 болу керек
а)Қима қағазбен жұмыс.(бұл қағаздарда аңдардың бейнесі бейнеленген,сұрақтарға жауап беріп болған бала тақтаға апарып ілуі керек).
- -тақтадағы таблицаны тез орындап шығайық

20

19
18
17
16
15
14
13
12
11


2

3
4
5
6
7
8
9
10


Суреттер жинақтайық (пазлы)
1 топ Бауырсақ ертегісін
2 топ Ғарыш әлемін
3 топ Құстадың бейнесін

Әр топ түрлі түсті қарындаштармен толықтырады

Сергіту сәті.
Үй жануарларының дауыстарын салайық .
Сиыр -
Мысық -
Қой -
Жылқы -
Ит –
Түйе –
Ешкі -

Әр топ өз тапсырмаларын орындайды

3
Рефлексия


Сонымен балалар бүгінгі сабағымызда 1-20 дейін санаумен қатар математикалық амалдарды қолдаудық.
Кубизм арқылы қорытындылау.
1. 1-ден 10- ға дейін ретімен сана?
2. 20- дан 10-ға дейін кері сана?
3. 6- ның көршілерін ата?
4. 10 -нан 1-ге дейін кері сана ?
5. 1-ден 20 ға дейін сана?
6. 9-дың көршілерін ата?

5ӘРІН2 Р6ХМ29 ребусты шеш.

(БӘРІНЕ РАХМЕТ)



Музыкалық сәлемдеме.

20

19

18

17

16

15

14

13

12

11


2

3

4

5

6

7

8

9

10
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.