Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Қазақ шешендерінің көрнекті өкілдері. Қазыбек би Келдібекұлы -

Қазақ шешендерінің көрнекті өкілдері. Қазыбек би Келдібекұлы

Сабақ жоспары | Предметы | Әдебиеттен ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 2866 | Размер: | Автор: Тәрбие
. Қысқа мерзімді жоспар

Сыныбы 9..Ә,,
Пәні қазақ әдебиеті

Сабақтың тақырыбы Қазақ шешендерінің көрнекті өкілдері. Қазыбек би Келдібекұлы

Сабақтың мақсаты Қазыбек би Келдібекұлының қоғам өміріндегі орны туралы.Шешендік
сөздерінің мән-мағынасы.
Көркем әдебиетті сүйе білуге жетелеу.

Оқу нәтижелері\
Табыс критерийлері Б. Қазыбек би Келдібекұлының өмірі мен шығармашылығы туралы біледі.
Т. Шешендік сөздерінің мазмұнын сипаттайды.
Қ. Шығарманың түп төркінін айқын тұжырымдайды.
Т. Шешендік сөздердің басым жағын бөлшектейді
Ж. Өз ойын қорғайды.
Б. Көркем әдебиеттен жаңа сөз үлгілерін оқып, тұжырым жасайды.

Белсенді оқуда қолданылатын әдіс-тәсілдер Топтық жұмыс, ,,Джигсо,, әдәсі, ,,Ой қозғау,, әдісі

Сабақтың кезеңдері 1.Ұйымдастыру кезеңі
2. Үй тапсырмасын сұрау
3. Топтық жұмыс
4. ,,Джигсо,, әдісі негізіндегі жұмыс
5. ,,Ой қозғау,, салу
6. Рефлекция ,,Минуттық шешім,,

Сабақтың барысы
1. Ұйымдастыру кезеңі ,,Аллитерациялы сөздер,, сергіту жаттығуы. Пазлдарды құрастыру арқылы топқа бөлу

2.Үй тапсырмасын сұрау. ,,Жеті жарғы,, заңдар жинағы туралы жинақтаған ілімдерін сұрау.

3. Топтық жұмыс . І топ, ІІ топ ,,Тайында жоғалтқан бәсірем,, шешендік сөзі туралы
ІІІ топ, ІҮ топ ,,Қазыбектің қалмақ ханына айтқаны,, шешендігі туралы топта оқып, талқылайды.

4.,,Джигсо,, әдісі арқылы бастапқы топта талқыланған тақырып бойынша келесі топтарға барады. Сол топтың тапсырмасын мұқият орындап, өз тобына қайтып келіп, тапсырманы баяндайды.

5. ,,Ой қозғау,, әдісі І және ІІІ топтарға ,,Қазыбек би мен ақсақал,, шешендік сөзі бойынша, ал
ІІ мен ІҮ топтарға ,,Қазыбек би мен Қоңтайшы,, шешендік сқзі бойынша мәтінді сипаттайтын бір ғана сөз ойлау, келесі мәтінді сипаттайтын бір сөйлем ойлау. Енді мәтіннің ,, құпиясы,, болатындай бір ерекшелігін ойлау. Ортаға салу, өз ойларын қорғату

6.Рефлекция ,Минуттық шешім, Оқушылар сабақ кезінде оқылған аса мағызды тармақтарды анықтайды,

7.Үйге тапсырма. Көркем әдебиеттен жаңа сөз үлгілерін оқып, тұжырым жасайды.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.