Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
. Ақтөбе облысы Мәртөк ауданы Құмсай ауылы Құмсай бастауыш мектебінің бастауыш класс мұғалімі Қамзин Сабыржан Жақсылықұлы



Тақырыбы: 8 санының құрамы
Мақсат: 8 санының құрамын шығартып, оны жаттату,
Білімділік: Өрнек құрастырып, оның мәнін табуға, сөз есептерді түсініп, шығаруға және кесінділерді салыстырып, олардың ұзын, қысқасын анықтатуды машықтандыру.
Тәрбиелік: Үйде бағуға болатын жануарларды асырауға баулу және қамқор болуға тәрбиелеу
Дамытушылық: Тапсырма бойынша жұмыс істеуде сөйлеуге, өз ойларын жеткізе айтуға, шапшаң есептеуге ойын дамытып, есте сақтау қабілеттерін жетілдіру
Құрал-жабдықтар: компьютер, 1 бет парақ «Үйшік»
Түрі: жаңа сабақ
Әдісі: практикалық, сұрақ-жауап, демонстрация, көрнекі, проблемалық-ізденіс әдісі, ойын.
Барысы:
1. Ұйымдастыру бөлімі.
Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
Өткен сабақтағы конверт пен марка бойынша өрнектерді қайталау.
- Неше конверт болды? 8
- Жасыл марка нешеу болды? 7
- Қызыл ше? 1
- Барлығы нешеу болды 7+1=8

2. Психологиялық дайындық.
3. Компьютерлік слайд 2, 3 бойынша 8 құрамын шығарту үшін балапандарды санатып, 8 құрамын сол балапандарға қарап (бау, галстугіне, бетіне қарай топтастыру арқылы) компьютердегі үйшікке толтыру компьютерге қаламмен жазылады. 1 тапсырма 8 құрамының үйшігін толтыру компьютерде және берілген қағазға оқушылар жазады.

4. 2 тапсырма. Слайд 4. Ойын «Қанща балапан?» шарты екінші қораптағы балапандардың санын табу.

5. Слайд 5 «Ой қозғау» оқушыларды ойландыра отырып, 2 слайдпен санға +1 қосып -0 азайтсақ және одан шыққаннан -1-ді алсақ, сол санның өзі шығатындығына көздерін жеткізу. Тең болу себебін түсіндіру.

6. Сергіту минуты

Қуырмаш, қуырмаш,
Балапанға бидай шаш.
Әй, әй балақай
Жамандықтан қаш.

7. Дәптермен жұмыс

8. 4 тапсырма күндегідей ауызша схема бойынша сөйлету Слайд 7 «Қанекей, тілім сөйлеші»
Қ. К. К. К ? қ (ұ )
Қызыл кесінді көк кесіндідіен 2 см ұзын
Көк кесінді қызыл кесіндідіден 2 см қысқа
9. 5 тапсырма Орындарын табуға көмектес. Слайд 8 Тордың, аквариумдардың, ұяның мәндерін тауып алып, тиісті иелерін шығара отырып, орындарын тапқызу.
10. Теңдік құру. Слайд 4. 6 тапсырманы тақтаға, дәптерге орындату
11. Бекіту.
– Қай санның құрамын құрдық? ( 8 )
- Неше балапанмен жұмыс істедік?
- Үйде нені бағуға болады екен?
- Сабақ несімен ұнады?
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.