Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
9 санын қосу және азайту -

9 санын қосу және азайту

Сабақ жоспары | Предметы | Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 1173 | Размер: | Автор: Нартай4540
. Батыс Қазақстан облысы, Зелёнов ауданы, Белес ауылы
Белес Жалпы орта білім беретін мектеп - балабақшасы
Хаметова Алмагуль Жоламановна
ІІ санатты бастауыш сынып мұғалімі

Белес ЖОББМ балабақша



Тақырыбы:



1б сыныбы

Өткізген: Хаметова А.Ж

2011-2012 оқу жылы

9 санын қосу және азайту

Сабақтың тақырыбы: 9 санын қосу және азайту

Мақсаты: 9 санын қосу және азайту тәсілдерімен таныстыру. (қолданылған тәсілдер: сан құрамы білімдеріне сүйену, қосудың ауыстырымдылық қасиеті, бөліктер бойынша, қосу және азайту амалдарының өзара байланысы)
Дамытушылық: шығармашылық қабілеттерін арттырып, логикалық ойларын дамыту.
Тәрбиелігі: Оқушыларды саналыққа, сыпайылыққа әдептілікке тәрбиелеу.
Әдісі: Түсіндіру, сұрақ – жауап
Түрі: Ертегі сабақ.
Көрнекілігі: «Шалқан»ертегісі кейіпкерлері және карточкалар суреттер, математикалық фигуралар.
Пәнаралық байланыс: Дүниетану, ана тілі

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру бөлімі
ІІ. Өткен сабақты пысықтау.
Карточка арқылы өтілген материалдарды пысықтау.
«Шалқан» егу ойынын ойнату.Мұнда бақшаға шалқан егеміз, үлкен шалқанды тақтаға бекіту, егер мына тапсырмаларды дұрыс орындасақ онда мына шалқанды еккен боламыз.

+7 -

+ -

1+1+1= > 5

4+1+1= 6 <

3 <

2см *5см 10*8+2 4*5+4 4+4 2+6
8см*8см 6*10-5 3+5*9-1 5+3 6+2

Сергіту сәті: 1,2,3-қарлығаш боп ұш
4,5,6-қарлығаш боп қалқы
7,8,9,10 – қарлығаш боп ұш орныңа қон

ІІІ. Жаңа сабақ: «9 санын қосу және азайту»

1+9=10 10-9=1 Мына тапсырмаларды орындасақ пісіп тұрған
9+1=10

Шалқанды жұлып алу керекпіз, бірінші ата келеді:
- Ата тартады, тартады жұла алмайды.
- Кәне кім айтады?

9+1=10 Қандай қорытынды шығаруға болады
1+9=10 (қосындылардың орны ауыстырылғанмен,бірақ мәні өзгермейді)

- Ал енді №2 есепті шығарайық.көмекке кімді шақырамыз?
- Әжені атаның артына ілеміз
- Әже тартады, тартады жұлынбайды.
- Енді №3 ауызша орындайықшы

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10
1 2 3 4 5
5 6 7 8 9


- Көмекке қызды шақырамыз.Қызды ілеміз.
- №4 –тің 2 бағанын тақтаға екі оқушы орындайды.

6 + 4 = 10 10 – 6 = 4
7 – 4 = 3 7 + 3 = 10
2 + 6 = 8 8 – 5 = 3

Қыз тартады, тартады жұла алмайды.
- Көмекке итті шақырамыз.

10 – 7 = 3 4 + 5 = 9
8 – 5 = 3 7 + 2 = 9
3 + 4 = 7 7 – 5 = 4

Ит тартады, тартады жұла алмайды.

- Көмекке мысықты шақырамыз.
- Келесі қандай сан?

1,3,5, Көмекке тышқанды шақырамыз.

10,7,4,

Тышқан тартады, тартады., бір мезгілде шалқан жұлынып кетеді

Балалар бұл шалқан құр «шалқан» емес екен артында жазуы бар, оқимын «Жұмыла көтерген жүк жеңіл» - балалар біздер сонда ұйымшыл, бәріміз бір нәрсе істесек те бірге, тату болу керек екенбіз.

Сабақты қорытындылау:

4 5 5 4 2 7 2 7

10 – 1 = 9
1 + 9 = 10
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.