.
.
Пән: Дүниетану Бекіту сабағы
Сабақ жоспары | Предметы | Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 1346 | Размер: | Автор: Нартай4540Тақырыбы: Бекіту сабағы
Мақсаты:
1. Оқушылар топтарының шығармашылық ізденіс пен өзіндік жұмыстар бойынша жұмыс деңгейін жоғарылату. Білім көрсеткіштерін жетілдіру.
2. Оқушылардың жеке, жұппен, топпен, бірлескен жұмыс істеу арқылы әр түрлі ортада өз пікірін еркін дәлелді жеткізе білуге, шығармашылық ізденіске әрекеттендіру.
3. Тәрбиелік деңгейін жетілдіру, дүниетанымдық мәдениетінің жетілуіне ықпал ету.
Көрнекілік: Жануарлардың суреті, жауаптар. плакат.
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі
II. Психологиялық жағдай туғызу
Армысың асыл күн
Армысың көк аспан
Армысың асыл жер
Армысың жан досым
Жылуыма жылу қос
Міне менің қолым
III.Бекіту сабағы
- Балалар, біздің сабағымыз бекіту сабағы болып есептеледі. Сабақтың тақырыбы Табиғат біздің ортақ үйіміз.
Үш топқа бөлінуі
I қатар Адамдар тобы
II қатар Өсімдіктер тобы
III қатар Жануарлар тобы
Бағалау- әр дұрыс жауапқа фишка беру.
а) Үй тапсырмасын тексеру
Адамдар тобы- ертегі жазып келу;
Өсімдіктер тобы- мақал – мәтелдер жазып келу;
Жануарлар тобы- жұмбақ жасыру;
Қорытындылау
ә) Сұрақ- жауап
Біз қандай тарауларды өттік?
1тарау-
2тарау-
3тарау-
4тарау-
Сұрақтар:
- Адам өміріне ең қажетті жағдайларды ата
- Табиғат дегеніміз не? Неше топқа бөлінеді? Тірі табиғатқа не жатады? Өлі табиғатқа не жатады?
Өсімдіктер тобын ата
Шөп-
Бұта-
Ағаш-
Өсімдік тіршілігіне не қажет?
Өсімлдік мүшелерін ата
Тамыр-
Сабақ-
Жапырақ-
Гүлі (жемісі)
Қандай қызмет атқарады?
Жануарлар топтарын ата
Үй жануарлары
Жабайы жануарлар
- Сүтқоректілер
- Құстар
- Жорғалаушылар
- Қосмекенділер
- Балықтар
- Бунақденелілер
Ойын « Ойлан ,тап»
Шарты: жануарлардың суреті көрсетіледі. Оқушылар қай топқа жататынын айтады.
Қорытындылау, бағалау.
2- тапсырма:
1топқа – өсімдіктермен жануарларды не біріктіреді (топтастыру)
2топқа- венн диаграммасын толтыру, адам- өсімдік- жануар (ортақ жағдайлар)
3 топқа- үй жануарларының адамға пайдасы(сызба түрінде көрсету)
Тақтаға шығып қорғайды
Қорытындылау , бағалау.
3 тапсырма:
Сурет тарату 1 топ- тоқылдақ
2топ- бүркіт
3топ- бірқазан
Сипаттау(табиғатта тіршілік ету үшін пайдалы бейімділіктері)
4тапсырма:
Мәтін тарату 1 топ- бүркеніш рең
2топ- сақатандырғыш рең
3топ- аңдар неге жуынады?
Мәтіннің негізгі ойын тауып айту, қорғау, мәтінге ат қою.
Қорытындылау, бағалау.
5тапсырма:
Ойын «Ең білгір»
1топқа
- Орман дәрігері
- Ең сұлу құс
- Жыртқыш құс
- Өсімдіктің жер астындағы мүшесі
- Суда еритін заттар
2 топқа:
- Көбелек жануарлардың қай тобына жатады
- Кітапты неден жасайды
- Көбелектің дәм сезетін талшығы қай жерде орналасқан
- Көктем айларын ата
- Қыста ақ тон, жазда сұр тон киетін жануар
Қорытындылау, бағалау
« Сен білесің бе?»
Әлемдегі жануарлар жайлы қызықты мәліметтер
(Суреттері ілініп отырады)
Тәжді көгершін- әлемдегі көгершін атауының ең ірісі, оның салмағы 2 кг тартады.
Колибри- әлемдегі ең кішкентац құс. Жүре алмайды, секундына 10-12 рет қанатын қағады.
Әлемдегі ең ірі жануар- көк кит. Көк киттің салмағы 200 тонна.
Ең ұзын жануар- керік, оның бойы 6 метрге дейін жетеді.
Ең жүйрік сүтқоректі- гепард.
Ең ірі бақа- голиаф, оның салмағы 3 кг тартса, бойы 25-см-ге дейін жетеді.
Ең ұзын насеком- палочник. Ұзындығы 36 см
Ұлу- оның тістері тілде орналасқан. 25000 тістері бар.
Қорытындылау
Көрдіндер ме, Мақтау қағазбен барлық оқушыларды марапаттау.
Рефлексия « Табиғат біздің ортақ үйіміз»
Сыйға- сый. Табиғатты аялайық, қорғайық, бағып- күтейік, сонда таьиғатта бізге сыйынып сыйлайды. (алма тарату)
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.