.
.
Сейдаманова Улмира Дауыссыз к мен г
Сабақ жоспары | Предметы | Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 1770 | Размер: | Автор: Нартай4540Оңтүстік Қазақстан облысы
Мақтарал ауданы
«Ш.Уәлиханов атындағы №2 ЖОМ»
мемлекеттік мекемесі
Сабақтың тақырыбы: Дауыссыз к мен г
Сабақтың мақсаты:
• Оқушыларға дауыссыз к,г дыбыстарының дыбысталу ерекшеліктері, ұқсастығы мен айырмашылығы жайлы білім беру.
• Дауыссыз дыбыс түрлері жайлы білімдерін дамыту.
• Ойын ойнау арқылы ойлап ойнауға тәрбиелеу, сауаттылыққа, шапшаңдыққа баулу
Сабақтың көрнекілігі: Слайдтар, тест тапсырмалары,ребус, сюжетті суреттер т.б.
Сабақтың барысы:
Психологиялық дайындық
Армысың, асыл күн!
Армысың, көк аспан!
Армысың, жан досым!
Жылуыма жылу қос!
Міне – менің қолым
Өткен сабақты пысықтау
Дауысты дыбыстар ауылы және дауыссыз дыбыстар ауылына саяхат жасау.
-Дауысты дыбыстар қанша түрге бөлінеді?
-Дауыссыз дыбыстар қанша түрге бөлінеді?
-Суреттегі қазақтың киіз үйлеріне дыбыстарды орналастырайық. Яғни қай дыбыстар қайсы киіз үйге барады?
Жаңа сабақты түсіндіру.
Алдымен дәптерге к мен г дыбыстарын көркем жазу
Оқулықпен жұмыс
128-жаттығу
Сөздердегі к,г дыбыстарының қалай айтылатынын, қандай буында жазылатынын аңғар
130-жаттығу
Сөздерге і дыбысын қосып жаз
Үлгі: Өрік-өрігі
Сергіту сәті
• Біздер әлі баламыз
• Өсіп алға барамыз.
• 2030- жылдары
• Біз де осындай боламыз
Фонетика әлемі
131-жаттығу
Оқушыларды екі топқа бөлу
Жаттығудағы есігі және бесігі сөздерінің өзгеру себебін түсіндіре отырып, есік және бесік сөздеріне дыбыстық талдау жасату.
Фонетика әлемінде үш тамаша сарай орналасқан.
Оқушылар фонетика әлеміндегі кең сарайға есік және бесік сөздеріндегі әріптер мен дыбыстарды, буындарды орналастырады.
Оқушылар екі топқа бөлінеді.
Дыбыстық талдау
І топ ІІ топ
Бесік Есік
Топтастыру
К,г дыбыстары бар сөздер ойла
Ребусты шеш:
134-жаттығу
Мақалды жатқа жаз
Бірлік болмай-тірлік болмас
«Кім жылдам?» ойыны
Оқушылар математикалық өрнектерді шешеді. Сандарды кему ретімен қойғанда жүрек сөзі шығады.
Е Р Е Ж Е
Оқушыларға ережені қайталата отырып, өтілген тапсырманы пысықтау. Яғни «Кім жылдам?» ойынынан шығатын қорытынды жүрек сөзіндегі к дыбысынан кейін і дыбысын қойсақ к дыбысы г-ге айналатынын ұғындыру.
Қорытынды
Тест тапсырмалары
1.Кім? сұрағына жауап беретін сөзді тап.
А) дәптер
Ә) ұшқыш
В) қалам
2 .Не? сұрағына жауап беретін сөзді тап.
А) дәрігер
Ә) құрылысшы
Б) тарақ
3. Қарсы мәндес сөздерді тап
А) Далаға қара. Қара шаш.
Ә) сұлу, көркем. әдемі
Б) жарық-қараңғы
4. Орны ауыстырылып берілген
сөздерден сөйлем құра
Ә) Сабақ, бүгін, өтті, көңілді
Үйге тапсырма
133-жаттығу
Сөз соңындағы і әрпін алып тастап,
көшіріп жаз.
Үлгі: Көйлегі-көйлек
Бүршік,көлік, көжек сөздерін қатыстырып үш сөйлем құра.
«Ш.Уәлиханов атындағы №2 жалпы орта мектебі» мемлекеттік мекемесінің бастауыш сынып мұғалімі Сейдаманова Улмира
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.