Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Есепті әртүрлі әдістермен шығару -

Есепті әртүрлі әдістермен шығару

Сабақ жоспары | Предметы | Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 2635 | Размер: | Автор: Нартай4540
. №41 жалпы білім беретін орта мектеп.



Ашық сабақ
Математика

Тақырыбы:





Өткізген:Бастауыш класс мұғалімі Жұбаева.Л.О

2009-2010 оқу жылы
Пәні:Математика.
Сабақтың тақырыбы:Есепті әртүрлі әдістермен шығару
Сабақтың мақсаты:1.көбейтудің терімділік,үлестірімділік қасиеттерін пайдаланып,есепті әртүрлі тәсілмен табуды тиянақтай түсу;
2.Топтың және өз бетімен еркін жұмыс жасай білуге,шапшаңдылыққа тәрбиелеу.
3.Қызығушылықтарын арттыра отырып,танымдық қабілеттерін,логикалық ойлауын,математикалық сөйлеу тілдерін дамыту
Сабақтың әдісі:Байқау-бақылау,талдау.сто,топтық жұмыс.
Сабақтың түрі:Білімді пысықтау.
Көрнекілігі:Сөзжұмбақ,домино,коньки ойын,бағалау парағы,сәйкестендіру,топтастыру плакаты,жетондар т.б.
Сабақтың барысы:1.Бағдарлау-мотивациялық кезең.
А)Амандасу
ә)Психолгиялық дайындық
Күн жарқырап аспанда
Жарқын нұрын шашады
Барлық әлем жылынып
Көңілдерін ашады
Жылы шуақ шашады
Ал,біз көңілімізді лебіз,тілектер жазып білдірелік (бір-біріне береді)
-Тілектеріңіз орындалсын!
Бүгінгі сабақ ерекше өткелі отыр.2 топқа бөлініп ойын түрінде жұмыс жүргізіледі.
Алдымен мына сөзжұмбақты шешіп көрейік.
81:9 6*7 8*5 28:4
Б.9 а.42 н.40 к.7
Банк деген сөз пайда болды?
Банк немен айналысады?
Жалақы береді,неше береді?
Қаламызда қандай банктер бар?
Топтарға ат қою.
Халық банк, 1топ
Тұран әлем, 2топ
Банк басшысы кім?(банкир,банкші)
Тағы кімдер жұмыс жасайды?Әр топ басшысы банкир деп сайланады.Міндеттеріңіз:математикада алған білімдеріңізді осы қызметте отырып,қаламыздың көркеюуіне үлес қосу.
-Ал келіп отырған қонпқтар,сіздердің жұмыстарыңызды сырттарыңнан бақылап отыратын салық полициясы.
-Банкте немен жұмыс жасайды?
-Компьютермен
-Сендердің білімдерің осы компьютерде сабақ бойы есептелініп отырады.
Бағалау парағы:
2.Үй тапсырмасын тексеру,Өзара тексеру,бағалау (шығармашылық жұмыстар)
Банкте жұмыс жасайтын адамның қабілеті қандай болады?
-Ал сендер болашақ банкирлер ретінде қандай қасиеттеріңмен көрінесіңдер?
Ол үшін мына тапсырманы орындаңдар.
3.Операциялық кезең
№1 есеп
Оқып,түсіндіру.
Бағалау.
«домино»ойынын ойнау.5,6 көбейту кестесі
№3 есеп
Бағалау.
Музыка
Қаршаларым тұрыңдар,
Мойныңды маған бұрыңдар
Ақшақарлар,қалықта
Қалықтаудан жалықпа!
Балалар қар жауыпты.Айнала аппақ қарды, қолдарыңмен ұстап көрейік.Бұлар қарша жауған сұрақтар
-Фигура периметрін қалай табады?
-Ауданды?
-Дөңгелектің ауданы?
-Бөлудің компоненттері?
-Көбейтудің компоненттері?
-Көлемді қалай табады?
-Ауданнын өлшем бірлігін ата?
-Көлемнің өлшем бірлігін ата?
№3
Валюта курстары
«ойын»конькиден эстафета жарысы

Логикалық есептер.
Банктер қанша қаржы жинады екен?
Есептеп жіберйік
4.Рефлексиялық кезең
Өте жақсы «болашақ банкир»
«Талапкер» медалін тапсыру
5.Үйге тапсырма №6
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.