.
.
Сабақтың тақырыбы: Күз. М. Дулатұлы. Күз. М. Дулатұлы.
Сабақ жоспары | Предметы | Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 1561 | Размер: | Автор: Нартай4540Сабақтың мақсаты:
Білімдік: күз мезгілінің ерекшеліктері туралы білімдерін нығайту; сипаттай білуге үйрету; теңеу сөздерді дұрыс қолдана білу.
Дамытушылық: сөйлеу тілдерін жетілдіру, есте сақтау, ойлау қабілеттерінің дамуына ықпал ету.
Тәрбиелік: еңбек сүйгіштікке, табиғатты сүюге, өзіндік пікірін білдіруге баулу.
Сабақтың көрнекілігі: күз көріністері, альбомдар, суреттер.
Сабақтың барысы:
I. Қызығушылықты ояту.
1. Бұлттар төніп, Бой жаза алмай,
Жерге шөгіп. Ойнай алмай,
Дымқыл тұман басады. Денең мұздап тоңады.
Шөп сарғайып, Айтыңдаршы, бөбектерім,
Өзі тойып, Бұл қай кезде болады?
Дала сұры қашады. Ш. Ахметов.
Сұраққа жауап бере отырып, оқушылар күз мезгілін суреттейді.
1. Топтастыру.
II. Мағынаны тану.
1. Күзгі суреттерді көру.
2. М. Дулатұлының «Күз» шығармасын өздері оқиды.
3. Сөздік жұмыс жүргізіледі.
4. Сұрақтарға жауап бер:
• Күз мезгілінде табиғатта қандай өзгерістер болады?
• Адам өмірінде ше?
• Жануарлар әлемінде ше?
5.А. Құнанбайұлының «Күз» өлеңін оқу.
6. Шумақпен бөліп оқу.
7. Өлең жолдарын қара сөзбен айтып көр.
8. Тапсырма.
• Күз мезгілінің ерекшеліктерін жаз.
• Жыл құстарын жаз, олар туралы білетініңді айт.
• Күзде жапырақтың түсу себебін түсіндір.
• Жұмбақты шеш, өзің тақырыпқа сәйкес қандай жұмбақ білесің?
III. Ой толғаныс.
5 жолды өлең жаз. Мысалы:
Зат есім (1 сөз) күз.
Сын есім (2 сөз) алтын, күрең.
Етістік (3 сөз) сарғайды, дайындалды, жиналды .
Сезімді білдіретін сөйлем (4 сөз).
Алтын күз қандай көрікті!
Синоним (1 сөз) мезгіл.
Жаңа алған мәліметтерін пайдалана отырып, топтастыруды толықтырады.
IV. Үйге тапсырма.
1. Күз тақырыбына сурет сал.
2. Күз көріністерінен шағын кітапша жаса.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.