.
.
Мерзімі: 20.04.2010ж «Математика – еліне саяхат»
Сабақ жоспары | Предметы | Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 1895 | Размер: | Автор: Нартай4540Сыныбы: 1Б
Сабақтың тақырыбы: «Математика – еліне саяхат»
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушылардың өткен сабақтардан алған білімдерін пысықтап, қайталауға арналған есептер шығару. Оқушылардың білім деңгейін тексеру, алған білімдерін тиянақтау.
Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ойлау, есептеу қабілеттерін
дамыту.
Тәрбиелік: Оқушыларды тапқырлыққа, жылдам ойлауға, ойын қорыта білуге тәрбиелеу.
Сабақтың типі: ертегі ойын сабақ
Сабақтың түрі: дәстүрлі емес
Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, ойын, тест, әңгімелеу
Сабақтың көрнекілігі: слайдтар,оқулық, қима қағаздар
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
1. Оқушылардың оқу құралдарын түгелдеу.
2. Психологиялық дайындық.
3. Оқушылардың қызығушылығын ояту.
ІІ. Жаңа сабақ
Балалар, бүгінгі сабағымызда сынып үш топқа бөлінеді.
І топ: «Алғырлар»
ІІ топ: «Тапқырлар»
ІІІ топ. «Зеректер»
1 сынып оқушылары 3 болып саяхатқа шығамыз.
Ал, достарым, келіңдер,
Біріңе – бірің еріңдер.
Біліміңді тексеріп,
Шешімін тауып көріңдер!
а) Математикалық диктант
4 + 3 = 5 + 4 = 3 + 6 =
10 – 4 = 8 – 4 = 9 – 5 =
ә) Математикалық тест
4 + 3 9, 10, 7 10 – 3 7, 8, 9 5 + 4 8, 9, 10
6 + 3 8, 6, 4 9 – 2 5, 6, 7 6 – 3 4, 3, 5
б)
«Бауырсақ» ертегісінің сахналық қойылымы:
Кел, тыңдайық ертегі,
Естіген жанды елтеді.
Талай ғажап оқиға,
Қызық сырын шертеді.
Ерте, ерте, ертеде....бір ата мен әже болыпты
Атасы: -кемпір-ау, маған бауырсақ пісіріп берсеңші.
Әжесі:- неден пісірейін ұн жоқ қой.
Атасы:- қаптың түтүбін қақ, бауырсақтық ұн табылып қалар.
Әжесі солай істейді: қаптын түбін қағып, қалған ұннан бауырсақ пісіреді де ,суытып терезе алдына қояды.( іс-әрекеттерін көрсетеді) Бауырсақ домалап кетеді...
Орман ішіне домалап келіп, коян ананың көжегін үйретіп жатқанын естиді:
-Сұр көжегім, көжегім,
Еркелігін сеземін.
Сабаққа мойын бұратын
Сенің де келді кезегің.
Білмесең надан боласың
Жау қолында қаласың
Үйреніп бәрін біле алсаң,
Ақылын, жетіп толасың.
Көжегі бауырсақты көріп қорқып, қашып кетеді.
Қоян: -бауырсақ, бауырсақ мен сені жеп қоямын.
Бауырсақ: -жоқ, сен мені жеме,саған өлең айтып беремін, соны тыңда.
Атадан да қаштым,
Ападан да қаштым,
Қоян сенен де қашып кетемін.
Қоян: -қой, бауырсақ сенің өленің жақсы сен одан да менің тапсырмамды орында .
Бауырсақ: енді не істемін, балалар, сендер маған көмек көрсетіңдерші.
Шөп үстінде құлпынай жеп жатқан аюға кездеседі.
Аю: -бауырсақ, бауырсақ мен сені жеймін.
Бауырсақ : -жемеші мені, мен саған қандай өлең айтып береді екем
-ападан да қаштым, ататадан да қаштым,
сенең де аю қашып кетемін.
Аю: Әй, балалар, балалар!
Менде қызық ойын бар,
Ал ықылас қойындар
Кәне, тәртіп сақтайық,
Мен берген тапсырманы,
Бұлжытпай орындайық.
Бауырсақ: -жарайсыңдар балалар, мені тағы бір құтқарып қалдыңдар.
Бауырсақ домалап аюдан қашып, ағаш түбінде жатқан қасқырға кездеседі.
Қасқыр:- бауырсақ, бауырсақ мен сені жеймін.
Бауырсақ: -жемеші, мен саған өлең айтып беремін.
Қасқыр: -жоқ, бауырсақ, өлеңің керек жоқ сен менің тапсырмамды орында.
Бауырсақ:- рақмет, балалар, қасқырдан да құтқардыңдар деп әрі қарай домалап келеді.
Бауысақ домалап келе жатып, бір дыбыстарды естиді:
Түлкі: Түлкішегім, құлыным
Сен ғой менің тілегім.
Аңшы кімді қумаған?
Жарылмасын жүрегін!-деп түлкі баласын үйретіп жатыр екен.
Түлкі: -бауырсақты көріп –амансың ба бауырсақ көргендерге ұнайды, жүзің қызыл шырайлы,мен сені жеймін.
Бауырсақ: жеме, мен саған өлең айтып беремін.
Атадан да қаштым, ападан да қаштым,
Сенен де оңай құтылып кетемін.
Түлкі: оңай құтала алмасың, менің тапсырмамды орында.
Түлкінің тапсырмасы: Кел, балалар, ойнайық
Ойнайық та, ойлайық
Қандай сұрақ болса да
Таппай оны қоймайық.
Тапсырма 1. 3 топпен жұмыс
Тапсырма 2. Ребусты шешу 3 топпен
Тапрсыма 3. Венн диаграммасы
Үйге тапсырма
Қайталау
Бағалау.
Оқушылар күнделігімен жұмыс.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.