Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Нұрдәлет Ақыштың "Компьютер жанындағы жанжал" әңгімесі -

Нұрдәлет Ақыштың "Компьютер жанындағы жанжал" әңгімесі

Сабақ жоспары | Предметы | Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 1525 | Размер: | Автор: Нартай4540
. Мусина Жаңылсын Сармұрзақызы
Бастауыш класс мұғалімі
Ақтөбе қаласы №40 орта мектеп
Пәні: Әдебиеттік оқу. Сыныбы: 4а
Тақырыбы: Нұрдәлет Ақыштың "Компьютер жанындағы жанжал" әңгімесі
Мақсаты:
Білімділік: шығарма арқау болған оқиғаны, негізгі ойды аша білуге машықтану; оқушылардың назарын жазушы тіліне аудару;
Дамытушылық: шығармашылық қиялын, жүйелі ойлау қабілетін дамыту, өз ойларын еркін жеткізе білуге дағдыландыру
Тәрбиелік: жауапкершілікке, тиянақтылыққа тәрбиелеу, топтасып, ұжымдасып жұмыс жасауға баулу;
Сабақтың көрнекілігі: бейнетаспа, тест, кодоскоп, кеспе қағаздар.
Cабақтың әдісі: сөздік әдіс (түсіндіру, хабарлау), сұрақ-жауап әдісі
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру

"Сиқырлы бақ" ойыны оқушыларды психологиялық дайындау.
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. Сұлтанмахмұт Торайғыров "Арыстан мен тышқан"
1) "Алтын сақа" ойынының желісімен қызыл, жасыл, көк, сары конвертті топтар таңдайды.
Қызыл конверт

Жасыл конверт

Көк конверт

Сары конверт

ІІІ. Үй тапсырмасын тест арқылы пысықтау (кодоскоппен көрсетіледі)
IV. Мақсат қою кезеңі:
1. Нұрдәулет Ақыштың "Компьютер жанындағы жанжал" шығармасымен танысу.
2. Шығарманы талдау (идеясы, тақырыбы, құрылысы)
V. Жаңа сабақ
Компьютер жанындағы жанжал
Жетелеуші сұрақтар;
1) Қазіргі заманға техника жаңалықтарын сарала
денди, сега, компьютер, ұялы телефон, бейнекамера
2) Компьютерді көрдіңдер ме? Оның бөліктерін ата.

Бейнетаспа көрсетіліп, мультимедия кабинеті, интернет желісі жөнінде түсінік беріледі.
- Интернет тұсында жанжал неден туындағанын оқулықтан танысып білеміз.

VI. Оқулықпен жұмыс.
1. Мәтінді тізбектеп оқу.
2. Мазмұнын баяндау.
3. Жоспар құру.
a) Меруерттің реніші
ә) Абыржыған Айдын
б) Ләззат апайының ойынды үзу себебі
в) Айдынның интернет алған ақпары
г) Ақыл жетпейтін іс.

VII. Шығармашылық тапсырма.
1. Әңгімеге сүйеніп, Айдынға мінездеме бер.

VIII. Сабақты бекіту
1) Әңгімеге кімдер қатысады?
2) Балалар компьютерде қандай ойын ойнамақ болды?
3) Ойындары неліктен үзілді?
4) "Интернет" туралы не ұқтың?
ІХ. Қорытынды:
Қазақстан алдында үлкен міндет тұр. Ол бәсекеге қабілетті 50 елдің қатарына ену. Ол үшін қазақстандық әрбір азамат бәсекеге қабілетті болуы тиіс. Отандық білімді әлемдік білімге жеткізу үшін әрбір оқушы өзінің білімін ақпараттандыру қажет. Ақпараттың негізгі көзі - компьютер.

Х. Бағалау.

ХІ. Үйге әңгіме мазмұнына жоспар құру.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.