Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
. Сабақтың тақырыбы: Қосу және азайту.
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік:
Амалдардың қасиеттерін есептеулерде пайдалануды пысықтау.
2. Дамытушылық:
Ой -өрісін дамыту, өз бетінше тапсырма орындау қабілетін дамыту;
3. Тәрбиелік:
Ұқыпты, ретті жазу дағдысын қалыптастыру.
Сабақтың типі: аралас
Сабақтың әдісі: Түсіндіру, қайталау;
Сабақтың көрнектілігі: ИНТЕРАКТИВТІК тақта, оқулық, слайдттар,
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1-слайд Балалар, бүгін бізде сабақ, қызықты өтеді деп ойлаймын.
Мен сендерге сәттілік тілеймін. Сендер жақсы жұмыс істейді деп ойлаймын.
ІІ. Психологиялық дайындық: бір – біріне қарап жимыйып күліп, сәттілік тілеу
ІІІ. Үй тапсырмасынын тексеру. 10-тапсырма.
І. Жаңа сабақ.
Сәлеметсіздер ме, балалар! Біз бүгін сендермен Бурабайға саяхатқа барамыз. ұнайды ма? Ендеше Бурабайға қонаққа барамыз. Ол үшін тапсырмалар орындаймыз.
2-слайд
ІV. Жаңа тақырып
3 -слайд Бүгінгі біздің тақырыбымыз Қосу және азайту.
1. «Кім тез?» ойынын ұйымдастыру. Тақтаға әр қатардан 1 оқушы шығып тақтаға жазады.
3600+4200 36000+42000 360000+420000
4200+3600 42000+36000 420000+360000
Қосу амалының қандай қасиетін білесің? Қосындылардың мәндерін тексер.
Әр қатардың мысалдарын бір-бірімен салыстыр. Мәндерін салыстыр. Өз беттерімен орындайды.
999+1 1000-1 10000-1 9999+1 40000-1
39999+1 799999+1 800000-1
Кез келген санға 1-ді қосқанда не шығады? 0-ден басқа кез келген саннан 1-ді азайтқанда не шықты.
6-слайд 5. Ойын «Не артық?»
Грамм, сантиметр, килограмм, тонна, центнер
6. Интерактивтік тақтаға көңіл бөлу.
7-слайд 20000, 30000 және 50000 сандарын пайдаланып, қосу және азайту амалдарымен байланысты тура теңдік құр. Оларды бір-бірімен салыстыр.
8-слайд V. Сергіту сәті. Көз жаттығуын жасау
7. Есеп шығару. Жұппен жұмыс істеу. Бір бірін тексеру.
21+3+9+27 2100+300+900+3700
(21+9)+37+3 (2100+900)+(3700+300)
(21+9)+(37+3) (2100+900)+(3700+300)
(37+3)+21+9 (3700+300)+2100+900

9-слайд 8. Шығармашылық жұмыс:
Х
--------------
- 24
: 3
* 5
+ 7
----------

10 –слайд 9. «Тез есептеп үйрен» ойынын ұйымдастыру.
Теңдеу шешу.
600+х =7600 6000+х = 76000
8600-х = 600 76000-х =6000

VІ. Сабақты қорыту:
Бүгін сабақта қандай тақырыппен таныстық?
Сабақ ұнады ма? Астана қаласы ұнады ма?
VІІ. Бағалау
11 слайд. Үйге тапсырма: 6 бет № 5
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.