Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
. Тақырыбы : Сөйлем
Мақсаты : а) Білімділік : Сөйлем және оның түрлері .
ә) Тәрбиелік : Оқушыларға экологиялық тәрбие беру, табиғат анасы ондағы өсімдіктер дүниесі құстар тіршілігіне деген сүйіспеншілік сезімдерін тәрбиелеу .
б) Дамытушылық : Қазақ тілінің байлығы арқылы оқушының тілін дамыту, сауатты , көркем жазу дағдыларын қалыптастыру .
Сабақтың түрі : Дәстүрлі емес, экологиялық ертегі сабақ.
Көрнекілігі : Табиғат көрінісі бейнеленген тақырыптық мазмұнды сурет , жасалған құстардың суреті.
Сабақтағы жаңа технологиялар :
Сын тұрғысынан ойлау бағдарламасы :
1. Қызығушылығын ояту
2. Мағынаны тану
3. Ой – толғаныс .
Сабақтың өтілу барысы :
1. Ұйымдастыру кезеңі

2. Оқушылардың білімді және саналы түрде меңгеруге дайындау .
3. Білімді жан – жақты тексеру кезеңі .
1) Көркем жазу минуты .
Бір , екі үш ,
Қолға қалам алайық .
Салақтықтан қашпайық .
Әдемі етіп жазайық .
Әдемі жазған оқушыларды мадақтау.
2) Балаларға ертегіні бастап айту .
1-тапсырма .
1,2,3,4,5,6 сандарының бойымен иректелген сызықтар арқылы әріптерді табу .
Ендеше балалар, біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы
«Сөйлем »
Сөйлем сөзден құралады .
Тиянақты ойды білдіреді .

Е: Көгершін әрі қарай теректі емдейтін дәрігер іздеп жолға шығады . Ол жолда сауысқанды көріп, болған жағдайды баяндайды. Сауысқан тілегін орындамайды.
Ендеше біз мына тапсырманы орындайық .
139 – жаттығу (ауызша)
5 сөйлем бар.
Е: Көгершін енді қырғауылға жолығып , болған жағдайды баяндайды . Ол да тілегін орындамайды.
140- жаттығу . Ребусты шешу . ( ауызша )
Е: Көгершін бұлбұлға жолығады .
141- жаттығу . (сурет бойынша әңгіме құрау )
Дәптерге жазып отыру .
Сергіту сәті
«Ұшты –ұшты » ойыны
Е: Көгершін аққуға жолығады. Ол да өз тіршілігі барын айтады.
142- жаттығу . Сөздерді өз орнына қойып, сөйлем құрау .
Е: Көгершін орманды кезіп жүріп бір құсқа жолығады. Ол құс теректі емдеп жазады

Проблемалық сұрақ : Ол қандай құс деп ойлайсыңдар ?
Балалар : - Тоқылдақ
- Олай болса бүгінгі ертегімізге қандай тақырып қоюға
болады.
- Тоқылдақ – орман дәрігері .

Қорытынды . нүкте
хабарлы
лепті сұраулы

леп белгісі сұрақ белгісі

Міне , содан бері әлгі терек жайқалып өсіп тұр екен.
Біз жасыл өсімдіктерді , ағаштарды күтсек , біздің денсаулығымызға пайдалы екенін білдіңдер .
Оқушыларды бағалау .

Бүгін бізде қонақта болған достықтың , әдеміліктің белгісі
Ақ көгершіннің құрметіне « Ақ көгершін » әнін орындайық .
Рахмет балалар , сабағымыз аяқталды.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.