Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Сабақтың тақырыбы: «Білімді тиянақтау» -

Сабақтың тақырыбы: «Білімді тиянақтау»

Сабақ жоспары | Предметы | Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 1253 | Размер: | Автор: Нартай4540
. Класы: 2 «А»

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: «Білімді тиянақтау»

Өткізген: Бастауыш класс мұғалімі
Кайдакова Жанат Бекболатовна

2011 – 2012 оқу жылы

Пәні: Математика
Сабақтың тақырыбы: Өткенді пысықтау.
Сабақтың мақсаты:
Біліміділік: Құрама есептер шығару, бір және екі амалмен шығарылатын есеп құрастыру, амалдарды орындау, салыстыру арқылы оқушылардың алған білімдерін пысықтау.
Дамытушылық: Математикалық тілін, логикалық ойлауын, ауызша қосу және азайту дағдысын, есте сақтауын, қиялын, зейінін, тапқырлық қабілетін дамыту
Тәрбиелік: Жылдам есептеуге, тапқырлыққа, жауапкершілікке, еңбексүйгіштікке, достық қарым-қатынасқа, тазалықты сақтауға тәрбиелеу.
Әдіс-тәсілдері: Хабарлару, сұрақ – жауап, түсіндіру, салыстыру, практикалық, талдау.
Сабақтың түрі: Ойын сабақ.
Көрнекілігі: Балықтар, сөзжұмбақ, түлкі мен қасқырдың суреті.
Пәнаралық байланыс: Әдебиеттік оқу, дүниетану
Сабақ барысы
І.Қызығушылықты ояту.
Психологиялық дайындық.
Кел, балалар, шапалақтап
Алақанды ұрайық
Жаңылғанды ортаға алып
Бір өнерін сұрайық
Жаңылмастан есепті
Біз шығарып тұрайық.
ІІ. Мұғалім: Сабақтың мақсатымен, барысымен оқушыларды таныстыру
- Балалар, бүгінгі біздің сабағымызға қонақтар келіп отыр. Ол келген қонақтар бізден көмек сұрап келіпті. Көмек беруге дайынбыз ба, балалар?
Оқушылар: - Иә, дайынбыз.
Қасқыр мен түлкі: Балалар, біз сенерден көмек сұрауға келдік!
Берілген тапсырмаларды орындап балық ұстауға көмектесіңдерші!
Жақсылықтарыңды ұмытпаймыз!
ІІІ. Су түбіне саяхат.
Сөзжұмбақ шешу.

Сандық – ондық
ІV. Ханшайымға көмектес
40 + 6 = 46 50 + 8 = 58
10 + 2 = 12 10 + 4 = 14
V. Көркем жазу.
Математикалық диктант
10 және 60 сандарының қосындысына 8–ді қос. 10 + 60 + 8 = 70 +8 = 78
70-ке 12 мен 6 сандарының айырмасынан 30-ды кеміт. 70 + ( 12 – 6 ) = 70 + 6 = 76
65 пен 5 сандарының айырмасынан 30-ды кеміт. ( 6 5 – 5 ) – 30 = 60 – 30 = 30
90-ға 11 мен 9-дың айырмасын қос. 90 + ( 11 – 9 ) = 90 + 2 = 92
VІ. Сергіту сәті.
Ұлпа қарды ұстап ал.
VІІ. Оқулықпен жұмыс.
№2. а) Ләззатта 8 ертегі кітап, одан 3-і кем жануарлар туралы кітап бар. Ләззаттта барлығы неше кітап бар?
Ертегі кітап – 8
Жануарлар туралы кітап - ? 3-і кем
Барлығы - ? кітап
Ш: (8 – 3) + 8 = 5 + 8 = 13
Ж: Ләззатта барлығы 13 кітап бар.
ә) Ләззатта 8 ертегі кітап, одан 3-і кем жануарлар туралы кітап бар. Ләззаттта неше жануарлар туралы кітап бар?
Ертегі кітап – 8
Жануарлар туралы кітап - ? 3-і кем
Ш: 8 – 3 = 5
Ж: Ләззатта 13 жануарлар туралы кітап бар.
№ 3. Сурет бойынша есеп құрастыру.

а) Торт – 70 теңге ә) Торт – 70 теңге
Кәмпит - ? 40 теңге арзан Кәмпит – ? , 40 теңге арзан
Ш: 70 – 40 = 30 Барлығы – ? теңге
Ж: Кәмпит 30 теңге тұрады. Ш: 70 + ( 70 – 40 ) = 70 + 3 0 = 100
Ж: Кәмпит пен тортқа барлығы 100 теңге төледі
№5. Ұжымдық жұмыс
5 дм 7 см > 50 см 1 м > 90 см
41 см = 4 дм 1 см 10 дм =1 м
10 кг + 30 кг < 90 кг – 60 кг 9 кг + 8 кг > 5 кг + 7 кг
18 кг – 9 кг >15 кг – 7 кг 46 кг – 6 кг = 40 кг
№ 6. «Кім тапқыр ойыны?»

50 – 30 = 20 65 – 60 = 5 15 – 7 = 8
VІІІ. Алма жинау ойыны.

80 + 3 = 83 20 + 1 = 21
30 + 2 = 32 10 + 2 = 12
14 – 10 = 4 20 + 20 = 40
40 + 3 = 43 30 + 3 = 33
8 + 6 = 14 80 + 9 = 89
20 + 8 = 28 47 – 40 = 7
17 – 8 = 9 13 – 10 = 3
10 + 10 = 20 60 + 5 = 65
Түлкі: Рақмет, балалар! Сендер нағыз доссыңдар!
Қасқыр: - Сабақтарыңды жақсы оқыңдар, сау болыңдар, балалар!
ІХ. Бағалау

№ Оқушылардың аты – жөні Ханшайымға көмектес Математикалық диктант Оқулықпен жұмыс Алма теру ойыны
1 Кеңес Диас
2 Клишкарин Батырхан
3 Кужагулов Саламат
4 Кусенова Ләззат
5 Наурзоа Дамир
6 Парахат Нұр
7 Сарсенбаева Кундыз
8 Сатова Аделина
9 Сиранова Рамина
10 Уайіс Бағлан
11 Убайдуллаева Райхан
Х. Үйге тапсырма
№ 4 есеп, 89 – бет
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.