Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Сабақтың тақырыбы: Зат есім. -

Сабақтың тақырыбы: Зат есім.

Сабақ жоспары | Предметы | Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 1678 | Размер: | Автор: Нартай4540
. Пәні Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Зат есім.
Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушыларға сөз таптары туралы алған білімдерін кеңейте түсуге мүмкіндік туғызу. Зат есім туралы түсініктерін молайтады. Соған байланысты жаттығу жұмыстарын орындайды.
Дамытушылық: Танымдық қызығушылығын арттыра отырып, шығармашылық қабілеттерін дамытады. Әдемі, таза жазу дағдыларын арттыру.
Тәрбиелілік: Топпен жұмыс жасай біледі, бір-бірін сыйлайды, көмектеседі.
Күтілетін нәтиже Зат есім туралы алған білімдерін қайталайды, әр түрлі деңгейдегі деңгейлік тапсырмалар орындай отырып білімдерін арттырады.
Дүниетанымы кеңейеді, пәнге деген қызығушылығы артады, шығармашылық қабілеттері дамиды.
Сілтеме Оқулық 3 сынып, 146 – 147 беттер.
Сабақта қолданылатын материалдар: 1. АКТ
1. Оқулық
2. Тақырыпқа байланысты плакаттар
3. Слайдтар
4. Топтық тапсырмалар жазылған бетшелер.
5. Смайлингтер
Оқыту әдістері: СТО
Оқыту үшін бағалау 1.жұппен жұмыс
2.топтық жұмыс
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың зейінін сабаққа аудару, түгендеу, 3 топқа суреттер арқылы бөлу, топ ережесін еске түсіріп, іліп қою.
1 топ: отбасы мүшелері
2 топ: төрт түлік мал
3 топ: оқу құралдары
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру «Кім шапшаң?» ойыны арқылы 6 – жаттығу тексеріледі.
- Қазақ тілінде қандай сөз таптары бар екен?
- Олар қандай сұрақтарға жауап береді?
- Мысал келтір.
ІІІ. Жаңа сабақ Топқа бөлінген заттардың атауларына сұрақтар қою арқылы жаңа тақырыпты анықтап алады. Соған байланысты зат есім ережесін шығарып, мысалдар келтіреді.
- Қолдарыңыздағы суреттерге қандай сұрақтар қойылады?
- Ол сұрақтар не үшін қойылады? (заттың атын білу үшін)
- Бұдан қандай қорытынды жасайсыңдар?
- Адамға «Кім?» деген сұрақ қойылады. Ал заттар мен жануарларға «Не?» деген сұрақ қойылады.
- Ал орыс тілінде қалай? Білеміз бе? (тұсіндірме жұргізу)
ІҮ. Тапсырма Оқулықтағы тапсырмалар топтарға бөлініп беріледі.
1 топ: 1(сауысқан), 3 – жаттығу
2 топ: 1(қарға), 4 – жаттығу
3 топ: 1(қарлығаш), 5 – жаттығу
Ү. Сергіту сәті Қимыл – қозғалыс жаттығуын жасау. «Бір оңға, бір солға» өлеңі арқылы.

ҮІ. Дәптермен жұмыс
Мұғалім іс - әрекеті:
Олай болса, топтардың деңгейіне қарай деңгейлік тапсырмалар беріледі.
Топтық жұмыс:
1 – жаттығу:

Мұғалім іс - әрекеті:
2 – жаттығу барлық топтарға ортақ беріледі.

Мұғалім іс - әрекеті:
Деңгейлік тапсырмалар:
1 топ: 3 – жаттығу
2 топ: 4 – жаттығу
3 топ: 5 – жаттығу
Оқушы іс - әрекеті:
Оқушылар өз топтарына берілген тапсырмаларды орындайды.
1 топ: 1(сауысқан)
2 топ: 1(қарға)
3 топ: 1(қарлығаш)
Осы құстардың аттары аталып, сұрақтар қойылады.

Оқушы іс - әрекеті:
Суретте көрсетілген заттардың аттарын атап, оларға сұрақтар қояды. Неліктен әртүрлі сұрақтар қойылып тұрғанын дәлелдейді.

Оқушы іс - әрекеті:
1 топ: 3 – жаттығу. Мәтінді көшіріп жазып, зат есімдерді тауып, астын сызады. Оларға сұрақтар қояды.
2 топ: 4 – жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті зат есімдерді қойып, көшіріп жазады.
3 топ: 5 – жаттығу. Әр қатардағы сөздерді жинақтап қалай айтуға болатынын көшіріп жазады. Ол сөздерге сұрақтар қойылады.

ҮІІ. Пысықтау Топтық тапсырмалар арқылы пысықтау. Терме диктанттарын орындату.
1 топ: Заттың атын білдіретін сөздерді теріп жазады.
2 топ: «Не?» сұрағына жауап беретін сөздерді теріп жазады.
3 топ: «Кім?» сқрағына жауап беретін сөздерді теріп жазады.
ҮІІІ. Қорытынды Сұрақ – жауап әдісі арқылы қорытындылау.
ІХ. Үй тапсырмасы 6 – жаттығу және деңгейлік тапсырмалар беріледі.
1 топ: Жаңылтпаш (ішінде зат есімі бар)
2 топ: Жұмбақ (ішінде зат есімі бар)
3 топ: Мақал – мәтел (ішінде зат есімі бар)
Х. Бағалау Сабақ барысында алған майлингтерін қорытып, бағалау. Күнделіктеріне қою.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.