Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Шамалар және оны өлшеу -

Шамалар және оны өлшеу

Сабақ жоспары | Предметы | Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 1890 | Размер: | Автор: Нартай4540
. Сабақтың тақырыбы: Шамалар және оны өлшеу
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік:
Сандардың ондық жүйесі мен өлшеудің метрлік жүйесінің арасындағы байланысты және өлшем бірліктерін түрлендіруді пысықтау
2. Дамытушылық:
Ой -өрісін дамыту, өз бетінше тапсырма орындау қабілетін дамыту;
3. Тәрбиелік:
Ұқыпты, ретті жазу дағдысын қалыптастыру.
Сабақтың типі: аралас
Сабақтың әдісі: Түсіндіру, қайталау;
Сабақтың көрнектілігі: интерактивтік тақта, оқулық, слайдттар,
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1-слайд Балалар, бүгін бізде сабақ, қызықты өтеді деп ойлаймын.
Мен сендерге сәттілік тілеймін. Сендер жақсы жұмыс істейді деп ойлаймын.
ІІ. Психологиялық дайындық: бір – біріне қарап жимыйып күліп, сәттілік тілеу
ІІІ. Үй тапсырмасынын тексеру. 10-тапсырма.
І. Жаңа сабақ.
Сәлеметсіздер ме, балалар! Біз бүгін сендермен саяхатқа барамыз. Астана қаласы ұнайды ма? Ендеше Астана қаласына қонаққа барамыз. Ол үшін тапсырмалар орындаймыз.
2-слайд
ІV. Жаңа тақырып
3 -слайд Бүгінгі біздің тақырыбымыз Шамалар және оны өлшеу
Мұғалім айтып тұрады, ал оқушылар кезекпен тақтаға шығып, жазады.
647, 640, 607, 600
4-слайд 2. Математикалық диктант.
А) 895, ә) 777, б) 805, в) 770, г) 700 Әр санда барлығы неше жүздік, неше ондық және бірлік бар екенін айтқызу. (Оқушылар бір-бірін тексереді)
3. «Кім тез?» ойынын ұйымдастыру. Бір ғана цифрді пайдаланып, үш таңбалы неше сан жазуға болады? Сол санды разрядтық қосылғыштарға жіктеп жаз. (Мысалы: 222=200+20+2 деп жазулары мүмкін)
5-слайд 4. Интерактивтік тақтадағы суреттерді қарап сұрақтарға жауап беру:
Мыналарды өлшегенде қандай өлшем бірліктерін пайдаланған қолайлы?
А) қарындаш, ә) үстел, б) қаладан ауылға дейінгі қашықтық,
В) спорт алаңы, г) қапқа салынған қант, ғ) дәрі, д) машинадағы жүк
6-слайд 5. Ойын «Не артық?»
Грамм, сантиметр, килограмм, тонна, центнер
Тапсырма: 1-қатар: ұзындықты өлшеу бірліктерін жазыңдар, ал 2-қатар: масса бірліктерін жазады.
6. Интерактивтік тақтаға көңіл бөлу.
7-слайд Әр қатардағы келесі санды алдыңғы саннан қалай шығарып алуға болады?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
100 200 300 400 500 600 700 800 900 1000
8-слайд V. Сергіту сәті. Көз жаттығуын жасау
7. Есеп шығару. Жұппен жұмыс істеу.
Пияз-100 кг
Картоп-3 есе артық
Картоп-?
Шешуі: 100*3=300 кг
Жауабы: Асханаға 300 кг картоп әкелінді.
(Есепті шығарып болған соң, бір-бірін тексеріп, қатесін түзейді)
9-слайд 8. Шығармашылық жұмыс:
Х
--------------
- 21
: 8
* 5
+ 7
----------
10 –слайд 9. «Тез есептеп үйрен» ойынын ұйымдастыру.
42---:6--- -2----●2--- -1---●5---:45---?
VІ. Сабақты қорыту:
Бүгін сабақта қандай тақырыппен таныстық?
Сабақ ұнады ма? Астана қаласы ұнады ма?
VІІ. Бағалау
11 слайд. Үйге тапсырма: 6 бет № 5
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.