Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
. Тақырыбы: Теңдеу құру
Мақсаты: Теңдеу құру, санды және әріпті өрнек құру оны оқуға үйрету; қосу мен азайту амалдарының орындалу тәртібінің ережесін қайталау; есте сақтау, ойлау және математикалық тілде дұрыс сөйлей білуін дамыту.
Сабақтың түрі: аралас.
Әдісі: түсіндіру, көрсету, өзіндік.
Көрнекілігі: қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа даярлық,
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: 1. Сандарды жылдам оқу: 425, 325, 654, 963, 852, 147, 1000, 254, 369, 635, 245 , 123, 456, 789 т.с.с.

ІІІ.


1. Метрмен нені өлшейміз? 1 дм неше см бар? 1 м неше дм бар? 1 м неше см бар
2. ІҮ..
№ 1 Топтау және оқу.
Өрнек; санды өрнек; әріпті өрнек; қосынды; айырма; теңдеу; теңдік; теңсіздік.есептеп тап
42 +35 а+2 6+с 72 > 50
Х + 30 = 90 78 – 64 65 + 30 = 95 5 – Х = 3
№ 2. Кестелерді толтыр: «Кім жылдам?» Жылдамдыққа есептеу.
Қосылғыш 54 70
Қосылғыш 20 48
Қосындының мәні 90 96
Азайғыш 400 72
Азайтқыш 28 85
Айырманың мәні 60 170


(74,20,48) (372,12, 85)
Өздігінен орындау.
№ 3 Өрнек құрып, оның мәнін табу.
1) 600 және 350 сандарының қосындысынан 80- ді азайт; (600+350)-80 = 950-80= 870)
2) 326 және 89 сандарының айырмасын 257-ге арттыр. (326-89)+257= 237+257= 494)
3)
№ 4. Берілген өрнектердің мәнін тап:
а+ 29, мұндағы с = 78,109,352


Үйге: Теңдеу шығару
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.