Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Толық ондықтардан тұратын  әріпті өрнектерді салыстыру(есептемей салыстыр). -

Толық ондықтардан тұратын әріпті өрнектерді салыстыру(есептемей салыстыр).

Сабақ жоспары | Предметы | Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 1617 | Размер: | Автор: Нартай4540
. Сабақтың тақырыбы: Толық ондықтардан тұратын әріпті өрнектерді салыстыру(есептемей салыстыр).
Сабақтың мақсаты : 1.Білімділік: мәндерін есептемей-ақ әріпті және санды өрнектерді салыстыруды үйрету.Оқушылардың алған білімдерін есеп шығару барысында тексеру.Амал компоненттерінің бірінің өзгеруіне байланысты қосынды мен айырманын мәні өзгеретінін еске түсіру.
2.Дамытушылық: оқушылардың ақыл- ойын ,ой-өрісін, танымдық қабілетін дамыту.
3.Тәрбиелік : оқушылардың өз ойын, толық дұрыс жеткізе білуге,тапқырлыққа тәрбелеу. Достық қарым- қатынас,ұжымдық іс-әрекет тәбиесін беру.
Сабақтың әдісі: талдау-жинақтау.
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта

Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру бөлімі.
1-слайд.
Оқушылардың сабаққа әзірлігі.
Психологиялық дайындық.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
2-слайд
Өткенді қайталау. Сұрақ-жауап
«Білім көзі- кітапта демекші». Кітаптың әр бетін аша отырып,тапсырмаларды орындаймыз.
-50 санында қанша ондық бар?
50=5 ондық 2 ондық=20
9 ондық=90 10 =1 ондық
80=8 ондық
-10,20,30,40,50,60,70,80,90,100 ондықтармен тура сана;
ондықтармен кері санау 100,90,80,70,60,50,40,30,20,10;
1дм= 10см
-50+30 (санды өрнек) айырмашылығы
-в+30 (әріпті өрнек)
-Санды өрнектің-мәнін бірден табуға болады.
-Әріпті өрнектің-мәні бірден табылмайды, әріптің орнына сан ойлап табамыз.
-Өте жақсы!Тапсырмаларды орындап,бүгінгі сабағымыздың тақырыбын анықтадық.

ІІІ. Жаңа сабақ
3-слайд. Кітаппен жұмыс.
-Кітабымыздағы №1 есепті қараймыз”Кел, ойнайық” ойыны арқылы есепті шығарамыз. Ол үшін 1-қатар қосудың компоненттерін атайды. Қосындының мәнін табады.
2-қатар айырманың мәнін тауып, компоненттерін атайды.
3-қатар айырманын мәнін табады.

ІV. Дәптермен жұмыс.
№1(ауызша)Теңдіктер,теңсіздіктер құру.
а+70 = 70+а
а+70 > 70-а а-0 > 70-а
№2 4-слайд. Салыстыру.
а < а+30 в > в-30
с+30 = 30+с 50-с < 10 (таңдау әдісімен шығару,мысалы с=10,,50,40)50-10>10, 50-50<10, 50-40=10 (түсіндіріп айтып шығару)

V. Сергіту сәті. 5-слайд. «Көңілді сайқымазақтар» Сайқымазақтардың қимылына қарап балалар би билейді.

6-слайд.”Кім көп біледі”
№3 есептемей салыстыр.
40+30 < 50+40 a+30<50+a
70+30>70-30 d+30>d-30
80-40<80-10 d-40 70-20>70-30 70-c<30-c

7-слайд . Айгерімге көмек.
№4 Есепті шығар.
Анам 40 қызанақ көшетін және одан 20-сы артық қияр көшетін отырғызды.Анам қанша қияр көшетін отырғызды? (есеп талданып,қызанақ пен қияр көкөніс екені,пайдасы туралы да айтылып өтіледі)
Қысқаша шарты жазылады.
Қызанақ-40 көшет
Қияр-?,20 көшет артық↑
Ш:40+20= 60(көшет)
Ж :анам 60 қияр көшетін отырғызды.
-Өте жақсы! Айгерім есеп шығаруға көмектескендеріңе рахмет айтуда.

VI. Қорытынды.
8-слайд. «Ойлан тап»
1. Мен бір сан ойладым, оған 50-ді қосқанда,90 шықты. Мен қандай сан ойладым?(40)
2. Мен бір сан ойладым, оған 30-ды қосқанда,80 шықты.Мен қандай сан ойладым? (50)
3.Мен бір сан ойладым.Одан 20-ны азайтқанда 40 шықты.Мен қандай сан ойладым?(60)

VII. Бағалау. Оқушылар бағаланады.
VIII.Үйге тапсырма: №5,180-бет.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.