Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Терінің құрылысы мен қызметі .Тері аурулары . -

Терінің құрылысы мен қызметі .Тері аурулары .

Сабақ жоспары | Предметы | Биологиядан ашық сабақтар Загрузок: 441 | Просмотров: 3962 | Размер: 16.0 Kb | Автор: bibigul
. Сабақтың тақырыбы :§54. Терінің құрылысы мен қызметі .Тері аурулары .
Сабақтың мақсаты :терінің құрылысы мен қызметі,тері аурулары туралы түсіндіре отырып білім беру. Тәрбиелілігі : денсаулық сақтауға , тері және жеке бас гигиенасын сақтауға тәрбиелеу. Күтілетін нәтиже : оқушылар терінің құрылысы, атқаратын қызметі , оны күту туралы , оны зерттейтін ғылым туралы біледі. Қажетті ресурстар :плакаттар, интерьактивті тақта, слайдтар,түрлі бояулар, стикерлер мен қағаздар. Сабақтың типі : жаңа сабақ. Сабақтың түрі : аралас сабақ . Сабақтың әдісі :СТО технологиясы, диалогты оқыту,топтық жұмыс. Қолданылатын стратегиялар :БЛУМ стратегиясы,Раунд-робин , рефлексиялық бағалау, екі жұлдыз ,бір тілек.
Сабақтың барысы Уақыты Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс -әрекеті Жұмыс түрі
1.ұйымдастыру 3 минут Оқушылармен сәлемдеседі, сыныпты түгендейді, 2.психологиялық дайындық жасайды,топқа бөлінуді ұсынады,
3.олар түрлі түсті фигуралар арқылы топқа бөлінеді Топқа бөлінеді, назарларын сабаққа аударады ,мақсатпен танысады. ұжымдық

1.Білу деңгейі 7 минут Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті Жұмыс түрі
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру :

І.«Кім жылдам ?» сұрақтары
1.Зәр шығару жүйесі деген не ?
2.Уремия қандай ауру ? 3.Бактерия әсерінен бүйректің қабыну ауруы қалай аталады ?
4.Нефрон деген не ?
5Урология ғылымы нені зерттейді ? Тез қимылдап , сұраққа жауап беріп , өздеріне ұпай жинайды , бірін-бірі тыңдап, қолдау көрсетеді. Топтық жұмыс
6.Алғашқы зәрдің құрамы қандай ?
7.Алғашқы зәрдің мөлшері қандай ?
8.Ақырғы зәрдің мөлшері қандай ?
9.Бүйрек қайда орналасқан ? 10.Пішіні мен құрылысы қандай ?
ІІІ Жаңа сабақ . 10 минут 1.Тері деген қандай мүшеге жатады деп ойлайсыңыз ? 2. Ағза тіршілігінде терінің қандай маңызы бар ?
Одан ары оқушыларға оқулықпен жұмыс жасауды ұсынады.
Тақырып бойынша білетіндерін дәптерлеріне жазып, оны ортада айтады.
Тері денені сыртынан жауып,қорғайды, теріде шаш,түктер болады. топтық


2. Түсіну .
Мағнаны тануы
жоспар бойынша тапсырма береді:
1.Терінің атқаратын қызметі
2. Терінің құрылысы
3.Тері аурулары, олардың пайда болуы мен емделу шаралары
Оқулықпен жұмыс жасайды,ойларын жинақтап, өзара талдап, ортаға бір оқушы шығып , түсінгенін айтады. Топтық жұмыс
3.Қолдану 5 минут Тақырыптан түсінгендерін қолдана білуге үйрету мақсатында биологиялық диктант береді.
1-тапсырма : Интерьактивті тақтадан көрсетіледі. 1.Тері ------- қабаттан тұрады. 2.Сыртқы қабаты-------деп аталады.
Ол ----- және --- жасушадан тұрады. Мүйізді қабаттан -----,---,--, пайда болады.
Тері безі және май безі -----қабатта орналасқан. Май безінің қызметі-----
Дерматология ғылымы-----------
Оқушылар көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып , дәптерге жауап жазады,кейін кезекпен оқып шығады, өз қателерін түзетеді, өз ұпайларын бағалау бетшесіне жазып отырады. Жеке жұмыс
4. Талдау 7 минут Оқылған тақырыпты талдай білуге үйрету мақсатында тапсырмалар береді: Тапсырмалар әр топқа беріледі: 1-топқа :Эпидермис қабатының құрылысы мен қызметі 2-топқа:Дерма қабатының құрылыс мен қызметі
3-топқа :Тері аурулары ,олардың алдын алу және теріні күту туралы
Сұрақтарға талдау жасап, тапсырманы орындайды ,постер қорғайды, алған ұпайларын жазып отырады Топтық жұмыс
5.Жинақтау (ой тұжырым кезеңі ) 3
минут Раунд-робин тәсілімен сабақты тұжырымдап,сөйлем құрастыруға нұсқау береді. Әрбір оқушы бірін-бірі қайталамай бір сөйлеммен бүгінгі сабақтан не ұққанын айтып шығады Жеке жұмыс
6.Рефлекциялық бағалау 5
минут Екі жұлдыз ,бір тілек парағына өз пікірлерін жазуға береді смайликтер беріледі ( риза сезімі, ойланып отырған сезімі, ренжулі сезімі бейленген ; оқушылар өздері таңдағандарын ұсыныс парағына жапсырады. Әр оқушы өтілген сабақтан алған әсері, ұсынысын жазып , сұрағын қояды. сабақтың ұнаған ұнамаганы тұстарын көрсетіп ,өз тілектерін жазады. Жеке және топтық жұмыс
ІY.Бағалау 3
минут бағалау бетшесін алдын-ала беріп қояды. , оқушылармен бірлесе отырып, бағалайды.

Әр оқушы өзін-өзі бағалайды Жеке жұмыс
Y.Үйге тапсырма : 2
минут §54§55 .Тері ауруларына реферт жазу

Үй тапсырмасын күнделікке жазады. Жеке жұмыс


Түпқараған ауданы
Ж.Мыңбаев атындағы мектеп-гимназиясы
Биология пәнінің жоғарғы санатты мұғалімі
Атшыбаева Күләш
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.