Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Жүгіру, секіру элементтері бар эстефеталық ойындар. -

Жүгіру, секіру элементтері бар эстефеталық ойындар.

Сабақ жоспары | Предметы | Дене шынықтыру пәнінен ашық сабақтар Загрузок: 379 | Просмотров: 6622 | Размер: 22.7 Kb | Автор: arai
. БҚО Теректі ауданы
Подстепный № 1 жалпы орта білім
беретін мектебі Кабиев .А М.

Сабақтың тақырыбы: Жүгіру, секіру элементтері бар эстефеталық ойындар.
Сабақтың мақсаты:
1.Дененің жылдамдық, ептілік, иілгіштік, төзімділік күш
сапалық қасиеттерін дамыту.
2.Дене даярлық сапасын арттыру. Дене тәрбиесі мәдиенеті мен
гигенасын дамыту.
3.Ойын арқылы дене жүктеме жаттығуларын үйлестіру.
Өтілетін орын: спорт зал.
Керекті құрал – жабдықтар:секіртпе, гимнастикалық орындық, доптар, белтемір, эстафеталық таяқша, белгі кубиктер, үстел тенниесі шариктері.
Ұйымдастыру кезеңі:
-Техникалық қауіпсіздік ережелерін еске түсіру.
-Керекті жабдықтар мен керекті заттардың дұрыстығын тексеру.
-Оқушылардың спорттық киіміне, сабаққа қатысуына мән беру.
Сабақтың мазмұны Уақыт Әдістемелік нұсқалар мен ескертулер
Дайындық бөлімі 10-15 минут
Сынып оқушыларын сапқа тұрғызу, мәлімдеме қабылдау, сәлемдесу.
1
Оқушылардың спорттық киіміне, сабаққа дайындығына мән беру.
Өтілетін сабақ тақырыбы мен жаттығулар ретімен танысу. 1 Қысқа, нұсқа түсінікті етіп баяндау.
Саптық жаттығу элетенттерін қайталау; 30 Саптағы пәрмен бойынша саптық элементтерді қайталау.
Орынында оңға, солға бұрылу, кері айналу; 30 Денені тік ұстау. Саптық элементтерді дұрыс орындалуын қадағалау.
Секіре оңға,солға бұрылу; 30 Секіре орындау.
Сапқа тұру жаттығу ойындары. 1 Белгі бойынша орын ауыстыру, қайта сапқа тұру.
Жүру бағытында орындалатын жаттығулар:
А)екі қолды жоғары көтере, аяқтың ұшымен жүру. 30 Денені тік ұстау, жоғары созылу.
Б) қолды белге, аяқтың өкшесмен жүру. 30
В) қолды белге, жартылай отырып жүру. 30
Г) сызық бойынша шапшаң бағыт өзгерте жүру. 30 Көрсетілген сызық бойымен шапшаң жүру.
Жүгіру бағытында орындалатын жаттығулар:
А)жеңіл жүгіру 3 рет айналу Бір қалыпты жүгіру
Б)аяқты алға сермеп тізені көтере жүгіру 30 Екі қолды алға соза тізені жоғары сілтей жүгіру
В)аяқты артқа сермеп жүгіру 30 Екі қолдың алақанын сыртқа қарай қойып жүгіру
Г)оң иық және сол иықты алға бере серпіле жүгіру. 30 Оң бүйір және сол бүйірді алға бере жүгіру
Д)бағыт өзгерте жүгіру 30 Дигональ бойынша жүгіру
Ж)екпіндей келе үдете жүгіру 30 Мұғалімнің пәрмені бойынша жүгіру
З)екпіндей келе серпіле секіру 30 Үш адым жасай серпіле жүгіру
Жай жүріп демді қалпына келтіру. 30 Тыныс алуды реттеу жаттығулары
Жалпы дамыту жаттығулары: 5
Н.Т. екі қолды белде
1-2басты оңға, солға бұру
3-4 артқа алға иілу 4 рет Кеудені түзу, тік ұстау.
Н.Т. екі қолды иыққа
1-2 алға айналдыру
3-4 кері айналдыру 4 рет Иық бұлшық еттеріне жаттығулар.
Н.Т. оң қолды жоғары көтере, ауыстыра серпілу
1-2 оң қол серпілу
3-4 сол қол серпілу 4 рет Серпіле қолды ауыстыра орындау.
Н.Т. екі қолды кеуде тұсына қойып алға және жанға 4 рет серпілу 4 рет Денені тік ұстау, қолы түзу ұстау.
Н.Т. қол белде, белді оңға қарай 4 рет, солға қарай 4 рет айналдыру 4 рет Толық орындау.
Н.Т. оң қолды белге, сол қолды жоғары көтеріп,
1-2 оңға қарай иілу;
3-4 солға қарай иілу; 4 рет Қолы ауыстырып мүмкіндігінше төмен иілу.
Н.Т. екі қол белде
1-2 алға қарай иілу
3-4 қайта оралу. 4 рет
Қол тізеде, ішке қарай 4 рет, сыртқа 4 рет айналдырамыз 4 рет Толық айналдыру
Аяқ алша ашамыз 4 рет сол аяққа отырамыз, 4 рет оң аяққа отырып -тұрамыз. 4 рет Жартылай отырып, қайта бастапқы қалыпқа оралу
Н.Т. отырып – тұру жаттығулары:
1-2 қолы алға созу
3-4 қолды желкеге қою. 4 рет Толық отырып – тұру.
Н.Т. оң аяқпен 10 рет секіру, сол аяқпен 10 рет секіру, қос аяпен 10 рет секіру. 4рет Серпіле секіру.
Тыны алуды реттеу жаттығулары. 4рет
Негізгі бөлім (25-30минут)
1.Кім жылдам?
Секіртпемен жүгіру.
2рет

1-оқушы секіртпемен секіре белгіні айнала қайта оралады, 2-оқушы жалғастырады.
2.Кенгуру сайысы.
1рет
Допты аяқтың ортасына қысып секіріп барып келу.
3.Болото.
1рет
Екі оборучты кезек-кезек жылжытып барып келу.
4.Мергендер.
2рет
Боскетбол добымен барып, сақинаға допты салып кері келу.
5.Жұптасқан ұстаушылар. 1рет Төрешінің белгісі арқылы топ мүшелері
екеуден жұптасып белгіленген жерге жүгіріп барып, кейін қайтады.

6.Шығыршық тасы.


1рет

Төрешінің белгісі бойынша топ басшысы шығыршықпен белгіленген жерге топ мүшелерін біртіндеп тасып кейін қайтады, соңғы ойыншыны апарып, барлығын бірдей алып келеді.
7.Асқабақ ойыны. 1рет Допты шығыршық арқылы домалатып алып жүру.
Қорытынды бөлім
Оқушылар сапқа тұру, қорытындылау.
Сыйкырлы сандар.
10 20 30
20 30 10
30 10 20

1.10-Paint- дегенміз не? Не үшін қолданылады?)
Денені тік ұстау. Саптық элементтерді дұрыс орындалуын қадағалау.

(сурет салуға, схема жасауға арналған программа)
2.20-Қысқа қашықтыққа жүгіру қай сөреден басталады? (төменгі)

3.30-Эстафеталық жүгіру қай сөреден басталады? (төменгі)

1.20-Дұрыс бөлшек дегеніміз не?
(алымы бөлімінен артық болатын бөлшек)
2.30-Дауысты дыбыс нешеге бөлінеді? (2)

3.10-Жер шарында неше мұхит бар? (4)
1.30-Жер шарында неше материк бар? (6)
2.10-Эстафеталық жүгіруді қалай
түсінесің? (4 адамнан құралған команданың
өздеріне тиісті жүгіру бөлігін кезек пен
жүгіруі)
3.20-Эстафеталық жүгіруде эстафета
таяғын қай қолмен береді?

Сабаққа қысқаша талдау жасау, бағалау.
Үйге жүктеме тапсырма беру. (сол қолмен)

Жіберілген, қателіктермен кемшіліктерді айту.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.